Právě je 28 bře 2024 18:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: VirtueMart - Productscroller - Úprava produktů
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2012 08:21 

Registrován:
23 kvě 2012 08:04
Příspěvky:
10
Dobrý den,
potřebovala bych poradit. Na našich stránkách máme productscroller, já stránky nedělala jen je spravuji a aktualizuji.

Potřebovala bych tyto produkty vyměnit za nové a nevím jak na to.
Našla jsem je v seznamu zboží v kategorii "zvláštní zboží" ve VirtueMart.
Není tu ale nikde žádné tlačítko přidat nebo odebrat zboží.
Ani u vlastností zboží jsem nikde nenašla žádnou záložku kde by šlo zboží přiřadit do této skupiny.

Děkuji za rady K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla - productscroller (přidání produktu)
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2012 11:10 

Registrován:
23 kvě 2012 08:04
Příspěvky:
10
Ještě pro upřesnění.
Jedná se o stránky

http://www.coloroptik.com/Katalog-produktu/vmchk

a je to vlevo dole "doporučeno zákazníky"

Ještě jednou děkuji za jakoukoli radu

K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla - productscroller (přidání produktu)
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2012 10:01 
Uživatelský avatar

Registrován:
25 pro 2010 12:02
Příspěvky:
290
Tak předně: Radku, mohl byste toto vlákno přesunout do VirtueMartu?

A k dotazu: koukám že autor stránek odstranil z hlavičky odkaz na Joomlu, to myslím že se nesmí. Dále ta šablona je dělaná v Artisteeru, že jo? To není dobrý nápad, jsou ohavně velké, nedají se ručně upravovat a jsou hnusné. Také na mne působí dost nepěkně hrdý text v patičce 'Tvorba webu & Internetový marketing', já osobně si tohle nikam nepíšu, nevidím důvod, proč to dělat. Na SEO URL je tam JoomSEF? Pokud ano, bylo by dobře u něj nastavit příponu stránek na .html. Feedy na Zboží.cz a Heureku máte? Mapa stránek je?

Registrační formulář: doporučuji pole Ulice nedávat jako požadované, né každý má ulici. Stejně tak pole pro firmu dát zvlášť a zrušit IČ jako požadované, pak by totiž lidi bez iČ nemohli nakoupit. - Jo aha, ono je to jenom pro optiky s iČ, tak beru zpět.

V hlavičce je také nastaveno meta name="keywords", jednak za interpunkčními znaménky píšeme mezeru a druhak tyto metatagy už roky vyhledávače nečtou.

A teď opravdu k dotazu: jaký je tam VM, je to řada 1.1 nebo už 2.0? ten modul je mod_productscroller ? Je to ve Správci modulů. Každopádně, lze jej nastavit na zobrazování jenom zboží v akci nebo vše, takže úprava by byla u nějakých produktů zapnout Doporučené/V akci a u těchto to vypnout, také bych jej roztáhnul dolů, aby se toho tam vešlo více.

_________________
Joomla + VirtueMart + cs = eCommerce_cs-CZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - Productscroller - Úprava produktů
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2012 12:43 

Registrován:
23 kvě 2012 08:04
Příspěvky:
10
Ze všeho nejdříve moc děkuji za radu.
Celou dobu jsem se na to dívala a neviděla.

Omlouvám se také za špatné zařazení do kategorie. Jsem ráda, že jste na to upozornil.

K celkovému vzhledu stránek musím podotknout, že já je nedělala. Naštěstí :D .
Navíc (co se týče redakčního systému) jsem celkem nováček.
Kdysi jsem dělala webové stránky přímo v HTML, ale toto je pro mne něco úplně nového.
Zatím upravuji stránky obsahově a pak se vrhnu na celkový vzhled, protože po pravdě toto není zrovna moje gusto. Snad si s tím poradím.

Máme VirtueMart 1.1.3 moc si nejsem jistá jestli bych měla provádět nějakou aktualizaci, trochu se bojím aby mi potom něco nezlobilo.

Ptal jste se jestli máme mapu stránek a odkaz na Zboží. tak to asi nemáme. Jak moc složité je toto zařídit? SEO URL nemůžu nikde najít :(

Ještě mě zaráží, že v Editor CSS šablony mám u editor.css že nelze zapsat, tak nevím jak to s tou změnou nakonec dopadne.
Chtěla jsem alespoň na FTP změnit některé grafiky přímo přepsáním souborů, ale někde jsem četla že to snad nějak nefunguje? Nevíte o tom něco?

Ještě jednou děkuji a doufám že jsem vše napsala srozumitelně.

K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - Productscroller - Úprava produktů
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2012 13:03 
Uživatelský avatar

Registrován:
25 pro 2010 12:02
Příspěvky:
290
Jo, takže: šablony. Tak tedy nechat to co tam je a najít si časem nějakou jinou, na netu je spousta free šablon pro Joomlu a ručně je optimalizovat. Pro VM ale free šablony nejsou.

Pro Joomlu vyšlo několik knih, snad i dokonce 2 v češtině, doporučuji koupit.

HTML/CSS: no Joomla i VM toto používají v šablonách, čili nebál bych se toho. Joomla je prostě dynamický systém pro správu obsahu a je celkem dost dobře udělaná, čili vše tam funguje.

Aktualizace VM: určitě udělat, ale předem zazálohovat stránky. Na to je nejlepší Akeeba a formát archívu doporučuji zip. Aktualizační balíčky jsou u mne (viz podpis) v sekci Ke stažení. - Tak mne ale napadá, jestli ten VM nebude nějak upravovaný, s tím jsem se už setkal, pak by ta aktualizace nemusela dopadnout dobře. Každopádně doporučuji zálohovat. Joa ještě pozor: VM si při aktualizaci přepisuje i své šablony, čili ten vzhled se změní, to ale stačí nahrát původní šablonu.

Mapa stránek: na to je nejlepší Xmap, ale né všechny verze fungovaly, doporučuji verzi 1.2.9, ale obávám se, že se už nedá sehnat. Navíc se musí nastavit .htaccess a robots.txt, to není až tak jednoduché, tak nevím.

XML feedy: je na to česká komponenta, někde se dá najít na netu. Nastavení není složité, jenom si pls nezapínejte ve výstupu SEO URL pro obrázky.

SEO URL: no já tam vidím ID kategorií a produktů v adresách, to netuším proč. Je tam komponenta Artio JoomSEF nebo sf404SH? Pokud ano, tak to dělají ony.

editor.css: to asi budou práva souborů, doporučuji nastavit pro adresáře 777 a pro soubory 666, nejlépe je to dělat v FileZille a rekurzivně. Jinak tohle jsou všechno věci, co se řeší na dalších fórech, doporučuji je navštívit. (Odkaz na ně nedám, neb jsme se silně nepohodli.)

Změna přes FTP: ne nevím proč by to nemělo fungovat, otázka je co se mění, jestli souhory nebo obrázky. Já jinak než přes FTP nedělám a nikdy jsem s tím neměl problémy.

_________________
Joomla + VirtueMart + cs = eCommerce_cs-CZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - Productscroller - Úprava produktů
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2012 10:13 

Registrován:
23 kvě 2012 08:04
Příspěvky:
10
Moc děkuji za rady, určitě jste mi pomohl.
Co se týče knih, měla jsem jednu půjčenou a až se dostanu k vkládání nové šablony určitě si ji seženu znovu. Zkusím změnu designu přes FTP to by zatím mělo stačit.
Doufám že aktualizace proběhne dobře.

ještě jednou děkuji za rady


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
VirtueMart partneři
VirtueMart Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz