Právě je 24 dub 2024 19:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: VirtueMart - Featured products - moc velké obrázky
PříspěvekNapsal: 07 črc 2014 21:02 
C4 zákazník

Registrován:
12 čer 2014 21:43
Příspěvky:
35
Dobrý den, zveřejnila jsem si na webu Featured products, ale jejich obrázky jsou příliš velké viz příloha. Můžete mi prosím poradit, kde mohu upravit jejich velikost?
Díky


Přílohy:
Plocha 2.jpeg
Plocha 2.jpeg [ 405.49 KiB | Zobrazeno 3682 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - Featured products - moc velké obrázky
PříspěvekNapsal: 10 črc 2014 21:21 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
18 čer 2014 09:49
Příspěvky:
7
Dobrý den,

velikost obrázků Featured products si můžete nastavit v rámci Nastavení systému->Nastavení Virtuemart->Šablony. Zde je třeba zaškrtnout Povolit dynamickou změnu velikosti náhledů obrázků. Samotná velikost se nastavuje pomocí změny Šířka náhledu obrázku a Výška náhledu obrázku .

_________________
Roman Kladivo
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - Featured products - moc velké obrázky
PříspěvekNapsal: 11 črc 2014 10:23 
C4 zákazník

Registrován:
12 čer 2014 21:43
Příspěvky:
35
Dobrý den, dynamickou změnu zaškrtnutou mám, ale mám nastavenou velikost tak, aby se náhled kategorie zobrazoval 400x400. Ale chci aby featured products měli jinou velikost (menší), pokud změním velikost náhledu viz vaše rada, změní se mi na malý obrázek i náhled kategorie a i jednotlivé zboží, což nechci.
Jde to udělat tak, aby obrázek pro náhled kategorie zůstal 400x400 a náhled featured products byl cca 90x90? Cožpak tohle virtuemart neumožňuje?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - Featured products - moc velké obrázky
PříspěvekNapsal: 14 črc 2014 14:06 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
18 čer 2014 09:49
Příspěvky:
7
Dobrý den,

bohužel standardně VirtueMart toto neumožňuje. Je však možné tohoto dosáhnout, pomocí drobné úpravy kódu. Otevřete si soubor components->com_virtuemart->assets->css->vmsite-ltr.css. V něm je třeba najít tento řádek (zhruba 162.):
Kód:
.main-image img.product-image,.featured-view .spacer img,.latest-view .spacer img,.topten-view .spacer img{max-width:100%;height:auto;width:auto;}

a přidat za něj následující kód:
Kód:
.featured-view .product .spacer img {max-width: 90px;max-height:90px;vertical-align: middle;border: 0;-ms-interpolation-mode: bicubic;}

Poté si vymažte cache soubory ve vašem prohlížeči a znovu načtěte danou stránku, obrázky by již měli mít správnou velikost.
Pokud na takové úpravy nemáte znalosti můžete se obrátit na některého z našich partnerů,(příp. vpravo blok Virtuemart partneři), který se aplikaci Virtuemart věnuje.

_________________
Roman Kladivo
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - Featured products - moc velké obrázky
PříspěvekNapsal: 20 črc 2014 12:14 
C4 zákazník

Registrován:
12 čer 2014 21:43
Příspěvky:
35
Dobrý den,
děkuji za pomoc, v šablonách jsem schopna dělat nějaké úpravy, ale stále se učím. Šablonu jsem upravila dle vašeho návodu, cache jsem vymazala, ale stále mám obrázky velké, tak nevím, kde dělám chybu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - Featured products - moc velké obrázky
PříspěvekNapsal: 25 črc 2014 19:46 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
18 čer 2014 09:49
Příspěvky:
7
Dobrý den,

v tomto případě bude zapotřebí upravit přímo Vámi používanou šablonu. Otevřete si soubor templates->Vámi používaný templates->css->template.css . V tomto souboru musíte najít třídu, která odpovídá právě za velikost obrázků u Featured products a přidat do ní parametry width a height s Vámi požadovanou velikostí v pixelech, například:
Kód:
width: 90px;
height: 90px;

vzhledem k rozdílům v pojmenovávání tříd mezi jednotlivými šablonami Vám bohužel nemohu poradit přesný název hledané třídy. Můžete jej však snadno najít pomocí Vývojářských nástrojů ve Vašem prohlížeči(osobně k tomuto účelu doporučuji Firefox). V případě, že s těmito nástroji nemáte zkušenosti, můžete se obrátit na některého z našich partnerů (příp. vpravo blok VirtueMart partneři), který se aplikaci VirtueMart věnuje.

_________________
Roman Kladivo
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - Featured products - moc velké obrázky
PříspěvekNapsal: 25 črc 2014 21:10 
C4 zákazník

Registrován:
12 čer 2014 21:43
Příspěvky:
35
Díky moc, teď to mám, jak potřebuji!
Jen jsem si doplnila velikosti na procenta, jelikož mám obrázky poměrově jinak na výšku a na šířku!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
VirtueMart partneři
VirtueMart Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz