Právě je 19 dub 2024 14:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Spam - Čeho se už obávat a co jen ignorovat?
PříspěvekNapsal: 25 bře 2013 15:40 

Registrován:
26 úno 2013 13:01
Příspěvky:
13
Dobrý den,
Chodí nám označený spam, který má jako odesílatele naší adresu. Vím, že je to dnes asi běžné, ale stejně z toho mám obavy, abychom se nevědomky nestali všeobecně potencionálním rozesilatelem nevyžádané reklamy, kterou pak filtry na serverech automaticky vyhodnotí jao spam a zahodí.
Dokonce mi ani nejde zjistit odkud to vlastně chodí, elektronická adresa je také jen a jen náš email.

Další spam, který hodně chodí je s předmětem jako o nezdařeném doručení. Takové to Mail Delivery, subsystem apod. Je to normální? Není někde nakonec chyba u nás? Zkoušel jsem i změnit přístupové heslo k mejlu, ale to to neovlivnilo. Doručování zpráv nám ale běžně funguje.

Nedá se někde prověřit naší e-mailovou adresu zda-li se tu neděje něco nekalého? Nikdy jsme nerozesílali nevyžádanou reklamu, tak tím by to být nemělo.

Díky za případnou odpověď .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spam - Čeho se už obávat a co jen ignorovat?
PříspěvekNapsal: 09 dub 2013 16:33 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
248
Dobrý den,

to že Vám chodí nesmyslné zprávy s Vaší hlavičkou může být důsledek zavirování Vašeho počítače, nebo počítače některého z Vašich adresátů.

Vir v počítači zneužije např. uložené kontakty, nebo adresář poštovního klienta a odešle je do vzdálené databáze, odkud je pak záškodník použije k rozesílání. Důsledek zavirování se nemusí projevit ihned, k rozesílání může docházet i půl roku po zavirování.
I když záškodník využívá Vaši hlavičku (na první pohled Vaši schránku), obvykle to má dopad jen na jeho SMTP server, nebo IP adresu, které se tak dostávají do blacklistů (pomineme-li tedy Vaši reputaci).
Bohužel v současné době neexistuje nějaké skutečně 100% účinné řešení, jak použití nějaké e-mailové adresy (hlavičky) zabránit. Jako prevenci můžeme doporučit aktualizovaný antivir.

Další možností jak k takovému chování může dojít je např. zneužití Vašich nezabezpečených stránek - stránek kde máte neaktualizovanou verzi nějaké aplikace a hacker tak zněužil slabé místo zdrojového kódu a posílá poštu přes Vaše stránky.
Pokud jsou e-maily posílány přes Vaše nezabezpečené stránky, vystavujete se riziku, že bude Vaše doména (server) později na blacklistech, budete považováni obecně za potenciální hrozbu a Vaši příjemci budou mít problém od Vás e-mail přijmout a může Vám být provoz domény pozastaven.
V případě webových aplikací doporučujeme vždy pravidelné aktualizace a instalaci bezpečnostních záplat.

To, že Vám chodí spousta vrácených e-mailů (mail delivery) může být výsledkem právě výše uvedeného zneužití schránky (hlavičky, nebo aplikace na stránkách), kdy záškodník posílá masivně e-maily na neexistující adresy a protože ty neexistují, tak Vám se vrací do schránky zpráva o nemožnosti e-mail doručit.
V tomto případě je rada jediná - vyčkat. Po pár dnech to spammera obvykle "omrzí". Pokud máte nastavený doménový koš, můžete jej zrušit, tím řadu nechtěných zpráv odfiltrujete.

Přeji trpělivost v boji, správný antivir a aktualizovanou aplikaci na webu.

_________________
Antonín Bohunský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spam - Čeho se už obávat a co jen ignorovat?
PříspěvekNapsal: 10 dub 2013 08:18 

Registrován:
26 úno 2013 13:01
Příspěvky:
13
Děkuji moc za odpověď, vypadá to, že se to už trochu zlepšilo. Našel jsem i způsob jak zjistit v Otlooku od koho ta zpráva, která se tváří jako z naší adresy, opravdu je a je to úplně od jiných adres. Tak snad ta vlna už trochu odeznívá.
V Outlooku: pravou packou na zprávu a možnosti. To ale asi většina lidí zná :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spam - Čeho se už obávat a co jen ignorovat?
PříspěvekNapsal: 28 říj 2014 08:24 

Registrován:
28 říj 2014 07:59
Příspěvky:
2
Tak nakonec se mi to podařilo, ale mám ještě jeden dotaz, udělal jsem si zálohu starých emailů a teď bych je potřeboval obnovit do jakého souboru je mám nakopírovat?

_______________
ali


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spam - Čeho se už obávat a co jen ignorovat?
PříspěvekNapsal: 29 říj 2014 16:39 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
248
Dobrý den,

co konkrétně se Vám podařilo? Nenavazujete omylem na nějaké jiné vlákno?

_________________
Antonín Bohunský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
Email klienti Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz