Právě je 25 dub 2024 11:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Zobrazení zbozi v matici, ne pod sebou
PříspěvekNapsal: 25 čer 2013 10:03 

Registrován:
18 čer 2013 12:04
Příspěvky:
18
Dobry den, da se nejak jednoduse, aby to i zacatecnik zvladl, predelat Presta tak, aby zbozi nebylo ve sloupci pod sebou, ale aby bylo v matici XxY?
Dekuji za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Zobrazení zbozi v matici ne pod sebou
PříspěvekNapsal: 25 čer 2013 13:13 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

podobný dotaz jsme již na fóru řešili v diskuzním tématu PrestaShop - Zobrazení zboží vedle sebe, kde naleznete i odkaz na návod pro tabulkový výpis zboží.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Zobrazení zbozi v matici, ne pod sebou
PříspěvekNapsal: 25 čer 2013 13:45 

Registrován:
18 čer 2013 12:04
Příspěvky:
18
Uf, tak toto opravdu neni pro zacatecnika :-( Vubec nevim, co se tam po mne chce


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Zobrazení zbozi v matici, ne pod sebou
PříspěvekNapsal: 25 čer 2013 13:56 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

bohužel takového zobrazení lze dosáhnout pouze zásahem do zdrojového kódu aplikace. Takže pokud na úpravu nemáte znalosti, můžete se obrátit na některého z našich partnerů (příp. vpravo blok PrestaShop partneři), který se aplikaci PrestaShop věnuje. Další možností je pořízení jiné šablony.

Případně na oficiálním fóru je k dispozici tato úprava (šablona). Možná pro Vás bude tento postup jednodušší.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Zobrazení zbozi v matici, ne pod sebou
PříspěvekNapsal: 25 čer 2013 15:28 

Registrován:
18 čer 2013 12:04
Příspěvky:
18
Dekuju za tip, toto je zajimava varianta. Jen nemuzu prijit na to, co udelat s tim less souborem. Pochopil jsem, ze v nem zmenim parametry na zacatku a pak co? Prevest na css a nahrat misto cleantheme.css? Tak jsem to zkusil a nejakych zmen jsem si nevsiml


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Zobrazení zbozi v matici, ne pod sebou
PříspěvekNapsal: 25 čer 2013 16:27 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

soubor cleantheme.less můžete použít pro vlastní úpravu vzhledu šablony. Soubor obsahuje detailní popis jednotlivých částí šablony pro jednodušší úpravu. Ale pokud Vám vyhovuje stávající vzhled nové šablony, soubor nemusíte vůbec používat. Nebo úpravy můžete dělat rovnou v souboru cleantheme.css. Jinak Vámi uvedený postup je správný. V souboru cleantheme.less si upravíte vlastnosti podle sebe, pak ho překompilujete a nahrajete místo cleantheme.css.

Pokud použijete soubor header.tpl, je nutné mít v administraci aplikace PrestaShop v sekci Nástroje - Výkon - Smarty nastavenou volbu Cache pro šablonu na Překompilovat šablony, pokud byly soubory zaktualizovány (příp. Vynucená kompilace) a vypnutou volbu Dočasná paměť (Cache). Pak si zobrazte stránku se šablonou, aby se změna projevila, a tyto dvě volby zase vraťte zpět.

Pokud se ani poté žádné změny nezobrazí, tak možná máte stránky načtené v paměti internetového prohlížeče. Takže vyzkoušejte paměť promazat, v návodu Jak vymazat paměť prohlížeče naleznete postup.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Zobrazení zbozi v matici, ne pod sebou
PříspěvekNapsal: 22 srp 2014 00:07 
C4 zákazník

Registrován:
15 led 2014 13:51
Příspěvky:
91
Dobrý den, vyzkoušela jsem úpravu Nice and Clean, a zmizel mi pravý sloupec, můžete mi, prosím, poradit, co s tím?
Také bych chtěla změnit barvy na červenou/černou, ale nějak jsem nepochopila, jak pracovat se souborem cleantheme.less, mám ho někam uložit? A jak tedy změnit ty základní barvy z orange/grey na red/black, píšou, že to lze během pár sekund, ale nechápu jak. Díky předem, Jana
http://www.nanomoda.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Zobrazení zbozi v matici, ne pod sebou
PříspěvekNapsal: 22 srp 2014 00:36 
C4 zákazník

Registrován:
15 led 2014 13:51
Příspěvky:
91
navíc mi teď přestal fungovat modul doporučené produkty na úvodní stránce - nejde zmněnit počet zobrayovaných produktů :cry: poradíte, prosím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Zobrazení zbozi v matici, ne pod sebou
PříspěvekNapsal: 22 srp 2014 14:19 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

dokumentaci k šabloně Nice & Clean naleznete na této stránce http://webiz.bg/cleantheme/documentation/. V odstavci Choosing grid or list view, 2 or 3 column layout je postup úpravy vzhledu na tabulkový nebo řádkový a 2 nebo 3 sloupcový.

Kód:
Open your new header.tpl file and at line 68 you will see this code:

.. class="cleantheme two_col grid pattern8...

If you remove the class two_col you will get 3 column layout, and if you remove the class grid you'll get list layout in category pages

Takže pokud chcete mít stránky se 3 sloupečky (tzn. i sloupec vpravo), tak v souboru header.tpl najděte tuto část kódu:
Kód:
class="cleantheme two_col grid pattern8

a smažte z ní text two_col. A samozřejmě nezapomeňte mít v sekci Nástroje > Výkon v části Smarty nastavenou volbu Cache pro šablonu na Překompilovat šablony, pokud byly soubory zaktualizovány (příp. Vynucená kompilace), aby se změna na stránkách projevila.

Návod na změnu barev naleznete v odstavci Customizing the theme. Musíte použít nějaký kompilátor less souborů, takže např. CrunchApp, který pro spuštění vyžaduje ještě Adobe Air. V aplikaci si otevřete soubor cleantheme.less, upravíte barvy na příslušných řádcích a vygenerujte nový soubor cleantheme.css, který pak nahrajete na FTP server do složky themes/default/css místo původního souboru.

V souboru cleantheme.less je u každého řádku popsáno, jaká část bude ovlivněna. Takže např. pokud na řádku:
Kód:
@color2: #F15A23; // The main color of the theme
změníte barvu #F15A23 na vlastní barvu (např. červenou), dojde ke změně defaultní oranžové barvy na červenou.

Pokud se Vám neprojevují změny v nastavení modulu Doporučené produkty na úvodní stránce, tak v sekci Nástroje > Výkon v části Smarty klikněte na tlačítko Vyčistit cache Smarty a automaticky nahrát cache. Pak na stránkách ověřte, jestli došlo ke změně.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz