Právě je 25 dub 2024 15:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Změna čísla objednávky
PříspěvekNapsal: 05 čer 2012 13:38 

Registrován:
05 čer 2012 11:26
Příspěvky:
11
Dobrý den, chtěla bych upravit text v posledním kroku objednávky (Potvrzení objednávky u dobírky a Souhrn objednávky u bankovního převodu). Jedná se mi zejména o číslo objednávky, které jsem si v šablonách všude upravila (aby nebylo na první pohled vidět, že se jedná o nový e-shop), ale je třeba zřejmě upravit ještě soubory php. Taktéž e-mailová šablona order_conf.html čerpá číslo objednávky ze souboru php. Tomu však nerozumím a prosím Vás o radu. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Potvrzení objednávky
PříspěvekNapsal: 07 čer 2012 01:11 

Registrován:
07 čer 2012 00:54
Příspěvky:
11
a nestačilo by Vám číslovat faktury třeba od tisíce ? Výchozí číslo faktury je nastavitelné v objednávky/faktury


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Potvrzení objednávky
PříspěvekNapsal: 07 čer 2012 08:56 

Registrován:
05 čer 2012 11:26
Příspěvky:
11
Nestačilo. Číslo faktury už upravené mám. Navíc se v potvrzení objednávky místo "č." objednávky objevuje "#", který jsem už všude jinde upravila. Taky bych si ráda upravila text.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Potvrzení objednávky
PříspěvekNapsal: 09 čer 2012 11:57 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
01 lis 2011 15:02
Příspěvky:
746
Dobrý den.

Jakým způsobem jste upravila číslo objednávky? A o jaké texty přesně se jedná?
Pokud jste číslo objednávky změnila v databázi, nemělo by k žádným problémům docházet. A prakticky všechny texty lze přeložit v administraci PrestaShopu.

_________________
Adam Chyský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Potvrzení objednávky
PříspěvekNapsal: 10 čer 2012 10:21 

Registrován:
05 čer 2012 11:26
Příspěvky:
11
Upravila jsem texty v šablonách, nikoliv v databázi. Avšak ve 3 případech se mi číslo objednávky zobrazuje jinak, proto se domnívám, že čerpá přímo z databáze:
1) šablona pro detaily objednávky: order_conf.html, řádek s číslem objednávky je v šabloně zapsán: Objednávka: č. 1436{order_name} vytvořena {date} , vypadá pak v e-mailu takto: Objednávka: č. 1436#000008 vytvořena ... Problém je v křížku a v nulách. Zkoušela jsem order_name změnit na id_order, jak to je u všech ostatních, ale nepomohlo. Domnívám se, že je potřeba upravit v souboru OrderConfirmationControler.php zápis v řádku č. 76: ('#%06d',..., ale nevím bohužel jak. Z křížku vím, že napíšu č., ale nevím ty ostatní znaky. Potřebovala bych před tu šestku napsat 1436, takže by číslo vypadalo 14366 a ta poslední šestka by se s každou objednávkou zvyšovala o jednu. Takto to mám alespoň v šablonách. (Hostuji u Vás, http://www.aktivni-hracky.cz)
2) Potvrzení objednávky v posledním kroku objednávky z pohledu zákazníka (u bankovního převodu) vypadá takto: viz. příloha, jedná se o řádek
Nezapomeňte uvést číslo Vaší objednávky 11 v předmětu příkazu uveďte ....
V tomto případě, bych si chtěla upravit i text, můžete mi prosím říct, kde ho najdu?
3) To stejné v případě dobírky, ale jak se dívám, tam už jste mi to upravil, protože číslo objednávky, je odstraněno. Děkuji.


Přílohy:
potvrzení objednavky - prevodem.doc [305 KiB]
603 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Potvrzení objednávky
PříspěvekNapsal: 10 čer 2012 13:28 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
01 lis 2011 15:02
Příspěvky:
746
Dobrý den.

Mnohem vhodnější by bylo vrátit všechny změny v překladech a změnit číslo přímo v databázi.
Postup je následující:
  1. Jděte na adresu mysql.aktivni-hracky.cz a přihlašte se. (jméno a heslo pro přihlášení do databáze najdete v administračním rozhraní Vašeho webu)
  2. Najděte tabulku ps_orders.
  3. Najděte poslední zakázku a klepněte myší na její ID (ve sloupci id_order).
  4. Číslo změňte na číslo o 2 menší, než jakým chcete začínat. Pokud tedy chcete začínat číslem 14366, zadejte 14364.
  5. Klepněte myší mimo políčko s ID objednávky - změna se uloží.
  6. Vytvořte v shopu libovolnou objednávku. Ta již bude mít nové číslo (14365).
  7. V databázi stejným postupem opravte dřívě změněné ID na původní.
Všechny další objednávky budou pokračovat ve zvýšeném číslování.

Aby byla iluze dokonalejší, jděte do Administrace > Orders > Invoices a v sekci Nastavení faktur zadejte vhodnou hodnotu do pole Číslo faktury:.

_________________
Adam Chyský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Potvrzení objednávky
PříspěvekNapsal: 11 čer 2012 08:48 

Registrován:
05 čer 2012 11:26
Příspěvky:
11
Díky moc, jste super! Funguje to. Poradil byste mi ještě prosím, v kterých souborech u těchto tří případů mohu změnit # na č. ? Nevím přesně, které soubory v databázi to jsou. V tools mám už vše opraveno. Fakt díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Potvrzení objednávky
PříspěvekNapsal: 11 čer 2012 10:22 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
01 lis 2011 15:02
Příspěvky:
746
Dobrý den.

K výskytům znaku # podle předminulého příspěvku:
Pozor, tyto změny již nejsou prováděny v databázi, ale v souborech zdrojového kódu PrestaShopu!

1) V souboru classes/PaymentModule.php najděte řádek
Kód:
'{order_name}' => sprintf("#%06d", (int)($order->id)),
a změňte jej na
Kód:
'{order_name}' => sprintf("%06d", (int)($order->id)),
To by mělo vyřešit výskyty v potvrzovacích mailech.

2) Ve standardní šabloně se ten poslední řádek, kde je číslo objednávky s předřazeným znakem #, nevyskytuje. Číslo objednávky je tam jen jednou v řádku "Nezapomeňte uvést číslo Vaší objednávky xxx v předmětu příkazu...". V tomto případě tedy bude nutno hledat řešení buďto v překladu Vaší šablony (obchod k překladu) nebo v překladu instalovaných modulů.
U ostatních výskytů přímo v shopu to bude podobně.

Pokud by problém v překladu řešitelný nebyl, napište mi jméno Vaší šablony.

_________________
Adam Chyský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Potvrzení objednávky
PříspěvekNapsal: 11 čer 2012 11:01 

Registrován:
05 čer 2012 11:26
Příspěvky:
11
Super! Je to o.k. Všimla jsem si však, že mám v adresáři cllases dva různé soubory PaymentModule.php. Teď nevím, jestli to tak má být nebo je tam jeden navíc. Nemohl byste se na ně prosím podívat. Při testování objednávky jsem totiž nedostala e-mail s detaily objednávky, který před tím fungoval. Omlouvám se, že Vás tak s tím otravuji. Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Potvrzení objednávky
PříspěvekNapsal: 11 čer 2012 13:33 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
01 lis 2011 15:02
Příspěvky:
746
Dobrý den.

V jednom adresáři nemohou být dva soubory se stejným názvem - operační systém to nedovolí.
Jeden z nich tedy musí mít nějakou odchylku - například ve velikosti písmen, nebo může být za příponou php ještě druhá (např. bak). Také by mohlo jít o chybu v zobrazení Vašeho FTP klienta, která by se při dalším načtení téhož adresáře měla opravit.
Pokud byste na chybu nepřišla, pošlete mi na adresu forum@c4.cz přístupové údaje na FTP

_________________
Adam Chyský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz