Právě je 26 dub 2024 16:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Smazaný Blocklayered - Problémy s URL adresami
PříspěvekNapsal: 15 srp 2013 14:38 

Registrován:
26 říj 2012 18:34
Příspěvky:
33
Dobrý den,

Už je to nějaký pátek, co jsem na mém e-shopu (prestashop 1.5.0) http://www.fmsvet.cz nainstaloval modul blocklayered - filtrování podle parametrů. Brzy jsem zjistil, že modul nefunguje zrovna moc dobře a tak jsem jej odinstaloval a dokonce i smazal.

Bohužel od té doby mi e-shop generuje nesmyslné odkazy u kategorií produktů (na které byly původně vázány filtry), kde se uvádí parametry filtru, tedy například "http://www.fmsvet.cz/45-panske-telove-balzamy/skupina_v%C5%AFn%C4%9B_-d%C5%99evit%C3%A1/typ_v%C5%AFn%C4%9B_-sebev%C4%9Bdom%C3%A1?p=2 / viz screenshot" (to, co je červeně tam vůbec nemá co dělat. Přitom to nemá žádnou logiku, filtrování nastaveno není, když dám generování odkazů v záložce SEO a Url, tak je to chvilku ok, ale zanedlouho to začne zase zlobit. Všiml jsem si, že v některých smart souborech například v blocktopmenu.... jsou tyto odkazy uvedeny. Ale netuším, jak se tam berou, když je modul smazaný.

Poraďte mi prosím, jak se toho můžu zbavit. Zkoušel jsem modul znovu nainstalovat a nastavit vše, aby se nic nefiltrovalo, opět znovu odinstalovat i smazat..dokonce jsem zkoušel zakázat možnosti přidávání atributů. Ale pořád se mi to vrací a Google tyto odkazy bere jako chybu a už mě za to penalizoval a je to znát na návštěvnosti stránek.

Předem děkuji za jakékoli nápady.


Přílohy:
Filtr-dle-parametru_nesmyslne-odkazy.jpg
Filtr-dle-parametru_nesmyslne-odkazy.jpg [ 77.76 KiB | Zobrazeno 1297 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Smazaný Blocklayered - Problémy s URL adresami
PříspěvekNapsal: 15 srp 2013 17:19 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

je možné, že URL adresy zůstávají v keši. Připojte se pomocí FTP klienta na server s instalací aplikace PrestaShop a smažte obsah složky cache/smarty/cache. Pak na stránkách zkontrolujte, jestli byl problém vyřešen.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Smazaný Blocklayered - Problémy s URL adresami
PříspěvekNapsal: 15 srp 2013 17:58 

Registrován:
26 říj 2012 18:34
Příspěvky:
33
Děkuji za tip, zkusil jsem to a zatím seto zdá ok. Nicméně to bylo chvilku při každém mém pokusu se odkazů zbavit. Takže dám ještě vědět výsledek později.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Smazaný Blocklayered - Problémy s URL adresami
PříspěvekNapsal: 16 srp 2013 08:01 

Registrován:
26 říj 2012 18:34
Příspěvky:
33
Zdravím, tak to bohužel také nepomohlo, včera dobrý, ale dnes se ty nesmysly kolem filtrování zase začly generovat. Ještě někdo nějaký nápad?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Smazaný Blocklayered - Problémy s URL adresami
PříspěvekNapsal: 16 srp 2013 08:39 

Registrován:
26 říj 2012 18:34
Příspěvky:
33
Jinak jsem právě ještě zjistil, že ikdyž jsem složku cache promazal, tak dnes jsou tam soubory se špatnými odkazy vygenerovány znovu...takže příčina musí být v nějakém kroku dříve, tedy asi kde se generují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Smazaný Blocklayered - Problémy s URL adresami
PříspěvekNapsal: 16 srp 2013 10:53 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

pravděpodobně se jedná o problém Vaší staré verze, protože stejná chyba se řešila i na oficiálních stránkách aplikace. Takže buď můžete vyzkoušet aplikovat úpravu, která je v diskuzi uvedena, nebo pomocí modulu 1-click Upgrade obchod zaktualizujte na poslední verzi.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Smazaný Blocklayered - Problémy s URL adresami
PříspěvekNapsal: 18 srp 2013 08:45 

Registrován:
26 říj 2012 18:34
Příspěvky:
33
Zdá se, že po úpravě kodu viz doporučovaná diskuse s návodem je vše konečně zase v pořádku. Děkuji moc za pomoc!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Smazaný Blocklayered - Problémy s URL adresami
PříspěvekNapsal: 02 říj 2013 09:42 

Registrován:
26 říj 2012 18:34
Příspěvky:
33
Dobrý den, jenom pro info kdo s tím bojoval, problém přecijen přetrvává i po úpravě dle návodu a e-shop je díky tomuto bugu pro Google víceméně mrtvej.

Bohužel varianta upgrade pro mě taky není zrovna moc jednoduchá, protože na e-shopu jsem udělal spoustu změn na míru mimo themes a upgrade by je všechny zničil a po ozkoušení na lokále je polovina věcí na e-shopu rozhozena a stálo by moře času to dát do kupy. Takže se nacházím ve slepé uličce.

Náhodou nikdo asi mezitím nenašel nějaké jiné řešení, že?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Smazaný Blocklayered - Problémy s URL adresami
PříspěvekNapsal: 08 říj 2013 11:55 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

bohužel není možné se zabývat chybami starých verzí. Takže pokud chcete problém odstranit na této verzi, můžete se vyzkoušet obrátit na některého z našich partnerů (příp. vpravo blok PrestaShop partneři), který se aplikaci věnuje.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz