Právě je 19 dub 2024 21:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Slevový kupón a výpočet ceny dopravy zdarma
PříspěvekNapsal: 03 dub 2017 15:31 
C4 zákazník

Registrován:
22 úno 2017 13:17
Příspěvky:
13
Dobrý den,

potřeboval bych aby se cena dopravy počítala z finální ceny (včetně slevových kupónů).

Vysvětlím problém, který teď vzniká. Máme dopravu zdarma nad 1500 Kč. Zákazník nakoupí třeba za 1580 Kč a použije slevový kupón za 100 Kč. Konečná cena je tedy 1480 Kč. Prastashop ale bere z nepochopitelného důvodu pořád těch 1580 Kč jako finální cenu při výběru dopravy. Zákazník tedy nakonec dostane dopravu zdarma, i když platí jenom 1480 Kč.

Doufám, že jsem ten problém popsal srozumitelně :)
Neřešil to už někdo a nemá tip jak to nastavit?


Předem moc děkuji za jakýkoliv postřeh


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Slevový kupón a výpočet ceny dopravy zdarma
PříspěvekNapsal: 05 dub 2017 09:52 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

řešením je vytvoření dopravy zdarma také pomocí pravidel pro košík. Takže nejdříve zrušte nastavení dopravy zdarma od 1500 Kč. Pak v sekci "Pravidla cen > Pravidla pro košík" vytvořte nové pravidlo.

Na záložce INFORMACE zadejte:

  • Název - např. Doprava zdarma
  • Popis - vyplňte dle potřeby
  • Kód - žádný
  • Zvýraznění - nastavte na NE
  • Priorita - zadejte nějaké velké číslo (např. 999999999), aby mělo pravidlo menší prioritu, než ostatní pravidla.
  • Částečné použití - nastavte na ANO
  • Stav - nastavte ANO


Na záložce PODMÍNKY nastavte:

  • Minimální částka - např. Vašich 1500 Kč
  • Celkem k dispozici- zadejte 999999999
  • Celkem k dispozici pro každého uživatele- zadejte 999999999
  • Kompatibilita s jinými pravidly košíku - zaškrtněte volbu a v části "Kombinovatelné pravidla košíku" ponechte pouze pravidla, u kterých bude možné mít i dopravu zdarma. Pokud takové pravidlo neexistuje, tak si budete muset vytvořit nějaké fiktivní pravidlo pro košík (nemusí být aktivní, takže Stav nastavte na NE), které pak v této části vyberte.

Na záložce AKCE pak stačí nastavit pouze volbu Doručení zdarma! na ANO.

Nyní tedy máte vytvořené pravidlo pro dopravu zdarma, které se automaticky aplikuje v košíku po překročení určité ceny objednávky. Pokud pak zákazník v košíku zadá nějaký další slevový kupón, tak se deaktivuje pravidlo pro dopravu zdarma a použije se pravidlo slevového kupónu. Pravidlo pro dopravu zdarma totiž nelze se slevovým kupónem kombinovat, a protože má pravidlo pro dopravu zdarma menší prioritu než pravidlo slevového kupónu, tak se nastaví právě pravidlo slevového kupónu.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Slevový kupón a výpočet ceny dopravy zdarma
PříspěvekNapsal: 05 dub 2017 12:59 
C4 zákazník

Registrován:
22 úno 2017 13:17
Příspěvky:
13
Dobrý den,

děkuji za vaší odpověď.

Vyzkoušel jsem váš návod, ale asi bude problém, že bych musel ručně pokaždé přidávat do "Kombinovatelné pravidla košíku" kupón, který se vytvoří. To je asi nereálné. Pokud ho tam nepřidám, tak každý slevový kupón ignoruje dopravu zdarma. To taky není správné. Pokud je cena nad 1500 Kč i s kupónem, tak by měla být doprava zdarma také.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Slevový kupón a výpočet ceny dopravy zdarma
PříspěvekNapsal: 10 dub 2017 10:42 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

testoval jsem ještě možnosti nastavení a zjistil jsem, že cena dopravy zdarma zohledňuje i cenu s kupónem. Takže nyní opravdu nevím, jak se mi podařilo dosáhnout stejného chování. Máte někde tu Vaši instalaci k dispozici? Pokud ano, pošlete mi, prosím, na emailovou adresu forum@c4.cz přihlašovací údaje do administrace. Otestuji chování přímo na Vaší instalaci.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz