Právě je 26 dub 2024 19:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - SEO - Internal server error 500
PříspěvekNapsal: 17 lis 2012 18:08 

Registrován:
12 lis 2012 00:14
Příspěvky:
4
Dobrý den,

právě jsem zkusila udělat změnu v SEOaURL a hned poté na vykoukla tabulka s tímto textem:

Internal server error 500
(Chyba při pokusu o změnu nastavení serveru)
Soubor .htaccess, který je umístěný na FTP, je pravděpodobně chybně nakonfigurován.
Možná příčina:
Pravděpodobně používáte neošetřené funkce pro změnu nastavení PHP serveru v souboru .htaccess.

Neví někdo, co s tím? Potřebuju na e-shopu pracovat a hosting má podporu jen ve všední dny.

Díky moc

Renata :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - SEO - Internal server error 500
PříspěvekNapsal: 19 lis 2012 12:05 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

soubor .htaccess zřejmě obsahuje nějakou zakázanou direktivu. Máte stránky umístěné na Webhostingu C4? Pokud ano, podívejte se po zobrazení chyby do Error logu Vašich stránek za posledních pár hodin (dole v administračním systému Vaší domény). V něm by měla být chyba detailněji popsána.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - SEO - Internal server error 500
PříspěvekNapsal: 29 pro 2013 16:38 
C4 zákazník

Registrován:
05 zář 2013 17:53
Příspěvky:
3
Dobrý den,
při uložení Konfigurace / SEO a URL mi vyjede chybové hlášení Error 500.
Zřejmě chyba v .htacces, protože po jeho odmazání administrace opět funguje.
Hosting mám u C4.
Přikládám tedy soubor a prosím o kontrolu.
Děkuji.


Přílohy:
htaccess.txt [3.59 KiB]
566 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - SEO - Internal server error 500
PříspěvekNapsal: 29 pro 2013 20:28 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

stejný problém se řešil v diskuzním tématu PrestaShop - Aktualizace na 1.5.6.0 - Internal Server Error. Když jsou Vaše stránky umístěné na Webhostingu C4, tak se stačí v administračním systému Vaší domény podívat do error logu za posledních pár hodin. Z něj je potom jasné, o jaký problém se přesně jedná.

Před vytvořením nového tématu vyzkoušejte nejdříve použít hledání na fóru, protože se dotazy často opakují.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - SEO - Internal server error 500
PříspěvekNapsal: 29 pro 2013 20:39 
C4 zákazník

Registrován:
05 zář 2013 17:53
Příspěvky:
3
Hledal jsem a nenašel (proto jsem také nezakládal nové téma, ale přidal komentář ke stávajícímu).
Moc děkuji za info, po opravě už je vše ok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - SEO - Internal server error 500
PříspěvekNapsal: 12 led 2014 13:08 
C4 zákazník
Uživatelský avatar

Registrován:
13 čer 2010 11:47
Příspěvky:
10
Dobrý den
Mám nainstalovaný prestashop zde na c4.cz Pro začátek byl nasměrován na /ftp15.c4.cz abych si vše vyzkoušel. Poté když jsem se rozhodl by nastaven normálně na svojí adresu atraktory.cz. Včera kolem poledne mne však překvapila hláška v google web masteru že adresa .../ftp15.c4.cz nelze načíst. Přitom jsem jí tam nikam neuváděl. Večer se začal kolotoč s problémy, a do toho už jsem se nedostal ani do administrace nebo když ano pak nechtělo nic uložit. Pokoušel jsem se nastavit tedy v Konfigurace > SEO a URL > Nastavit URL obchodu... ale došlo jen přesměrování a zacyklení adresy. nahrál jsem přes ftp původní httacces abych se alespon dostal do administrace ale ted to pouze načte adresu ale bez šablony. zobrazí se jen favico a texty ale jinak nic. vypadá to na problém někde po cestě jelikož doménu jsem měl pořízenou již před vstupem na c4.cz a nechci měnit registrátora ale v DNS jsem nikde nic neměnil. Na webu ani zde naforu jsem nic nenašel a co jsem našel mi nepomohlo. přikládám error logy.


Přílohy:
Poznámka: error_log(last hours)
www.atraktory.cz-(hours)error_log-1.txt [159.8 KiB]
502 krát
Poznámka: error_log-vše
www.atraktory.cz-error_log-1.txt [159.8 KiB]
3409 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - SEO - Internal server error 500
PříspěvekNapsal: 12 led 2014 16:56 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

pokud jsem Vás správně pochopil, tak máte instalaci aplikace PrestaShop v podadresáři atraktory.cz/ftp15.c4.cz a chcete ji přesunout do kořenové složky stránek.

  • Na adrese http://atraktory.cz/ftp15.c4.cz/administracni-adresar se přihlaste do administrace aplikace PrestaShop.
  • V administraci aplikace PrestaShop přejděte do Konfigurace > SEO a URL.
  • V části Nastavení adresy URL si volbu Přátelská URL zaškrtněte na Ne a v části Nastavit URL obchodu si jako Základní URI nastavte lomítko /. Toto nastavení uložte kliknutím na Uložit.
  • Potom znovu v administraci aplikace PrestaShop přejděte do Konfigurace > SEO a URL a v části Nastavení adresy URL nastavte možnost Přátelská URL na Ano a klikněte na Uložit.

Dále si pomocí FTP klienta zkopírujte obsah adresáře ftp15.c4.cz do Vašeho počítače. Následně tento obsah překopírujte do kořenové složky stránek.

Nyní by stránky měly bez problému fungovat na adrese http://atraktory.cz/.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - SEO - Internal server error 500
PříspěvekNapsal: 12 led 2014 17:51 
C4 zákazník
Uživatelský avatar

Registrován:
13 čer 2010 11:47
Příspěvky:
10
Ne je nainstalován v adresáři http://atraktory.cz/eShop ale z ničeho nic se tam roboti snaží dostat do staré adresy http://atraktory.cz/ftp15.c4.cz/ a háže to hlášku:
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, admin@skok.cz and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Pamatuji se že přes skok.cz se nejak směrovala moje doména která je registrována u Forpsi.
V nastavení URL se mi jen povedlo že to naběhne bez thematu. Vůbec se to nedostane do kaskády a ani do adresářů s obrázky. Bojím se že jsem si to zbytečně rozházel pokusy to napravit a že skutečný problém je jinde. Ale jak jsem již uvedl do DNS jsem nesahal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - SEO - Internal server error 500
PříspěvekNapsal: 12 led 2014 18:17 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

pokud jste provedl vše podle návodu, tak by stránky měly být funkční. Jaká chyba se Vám teď objevuje v error logu stránek za posledních pár hodin?

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - SEO - Internal server error 500
PříspěvekNapsal: 12 led 2014 18:42 
C4 zákazník
Uživatelský avatar

Registrován:
13 čer 2010 11:47
Příspěvky:
10
Provedl jsem vše podle návodu a naběhla my víše uvedená hláška. Podle error logu se cykluje adresa.
/data/www/atraktory.cz/www.atraktory.cz/eShop/.htaccess: Option Multiviews not allowed here
Ale nevím co s tím, i když nechám všechny pole v ...Nastavit URL obchodu prázdné i když jim dám cestu nic platné naopak se pak nemohu dostat ani do administrace.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz