Právě je 16 dub 2024 12:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Problémy s interpunkcí a diakritikou
PříspěvekNapsal: 08 led 2012 18:02 

Registrován:
08 led 2012 17:18
Příspěvky:
4
Ahojte, dufam ze nebudu moje otazky velmi hlupe, no niesom odbornik, precitala som uz CZ aj SK forum ale aj tak som nic nenasla :-( Mozete mi prosim niekto poradit, budem Vam velmi vdacna.

Mam naistalovanu poslednu verziu PrestaShop 1.4.6.2. v nej slovencinu 1.4.6.1.
Ak by pomohlo (http://www.925striebro.sk/e-shop/40-swa ... e-exkluziv)

1) interpunkcia ktora ma byt na konci vety sa mi zobrazuje vzdy na zaciatku posledneho riadku, snad v celom shope. Zatial som to riesila tym ze texty aj popisy som ukoncovala bez znamienok a kde sa dalo vymazala som aj dvojbodky (napr. cena: ..) .. lebo v e-shope to bolo zobrazene " :cena 14€" napr.
2) pri inom rieseni problemu som natrafila na to ze nemam font: arialmt ...kde by som ho nasla a kam presne ho potom skopirovat ?
3) no a posledna otazka .... vo vsetkych suboroch .php mam licencne podmienky miesto obsahu. To ich len neviem spravne otvorit, alebo jednoducho na prepis potrebujem povolenie, resp. zmenu moze vykonat len spolocnost s licenciou ?

Vopred naozaj velmi pekne dakujem za akukolvek vecnu odpoved :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: diakritika, php, arialmt - pomoc
PříspěvekNapsal: 08 led 2012 19:36 

Registrován:
08 led 2012 17:18
Příspěvky:
4
bod 2) vyrieseny jupiii nasla som toto...
Příloha:
cs_fonty.zip [311.21 KiB]
511 krát



... ak by k tym ostatnym niekto nieco vedel ... ja hladam dalej :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: diakritika, php, arialmt - pomoc
PříspěvekNapsal: 08 led 2012 22:56 

Registrován:
08 led 2012 17:18
Příspěvky:
4
:lol: tak si tu pisem sama ale mozno niekomu pomoze .... na odstranenie tej sialenej diakritiky (bod 2)...stacilo vymazat subor rtl.css ... dufam ze to nesposobi ine problemy ..ale zatial je vsetko pekne a funkcne :-) uuuf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Problémy s interpunkcí a diakritikou
PříspěvekNapsal: 09 led 2012 12:05 
C4 podpora
C4 podpora
Online

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8502
Dobrý den,

předem Vás chci požádat, pokud zadáváte do diskuzního fóra více dotazů, které spolu nesouvisí, zakládejte pro ně samostatná témata. Chceme mít fórum přehledné i pro ostatní uživatele.

Eva003 píše:
1) interpunkcia ktora ma byt na konci vety sa mi zobrazuje vzdy na zaciatku posledneho riadku, snad v celom shope. Zatial som to riesila tym ze texty aj popisy som ukoncovala bez znamienok a kde sa dalo vymazala som aj dvojbodky (napr. cena: ..) .. lebo v e-shope to bolo zobrazene " :cena 14€" napr.

Za chybné zobrazení interpunkce může být aktivní volba RTL u Vašeho jazyka. Když se podíváte na jeho nastavení (sekce Tools - Languages - ikonka Upravit u daného jazyka), tak tam je možnost Toto je RTL jazyk, která má být aktivní, pouze pokud používáte jazyk psaný zprava doleva. Je možné, že jste tuto volbu měla aktivní.

Eva003 píše:
pri inom rieseni problemu som natrafila na to ze nemam font: arialmt ...kde by som ho nasla a kam presne ho potom skopirovat ?

Font arialmt také naleznete na tomto fóru v tématu Prestashop - Faktura PDF a čeština, kde je i přesný postup. Stačí použít hledání na fóru.

Eva003 píše:
no a posledna otazka .... vo vsetkych suboroch .php mam licencne podmienky miesto obsahu. To ich len neviem spravne otvorit, alebo jednoducho na prepis potrebujem povolenie, resp. zmenu moze vykonat len spolocnost s licenciou ?

Ano, soubory obsahují licenční podmínky, které ale následuje zdrojový kód aplikace. Pokud Vám nějaký soubor přijde chybný, vložte sem jeho obsah a název (příp. verzi aplikace).

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Problémy s interpunkcí a diakritikou
PříspěvekNapsal: 09 led 2012 20:46 

Registrován:
08 led 2012 17:18
Příspěvky:
4
Dobry den pan Plasil,

v prvom rade dakujem za odpoved a zaroven sa ospravedlnujem za vzniknuty zmetok. Nechcela som vsak forum zahadzat hned niekolkymi temami :-( ...uz budem postupovat opatrnejsie ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Problémy s interpunkcí a diakritikou
PříspěvekNapsal: 21 led 2012 13:03 

Registrován:
11 lis 2011 15:43
Příspěvky:
252
Dobrý den,
prosím o pomoc. Minulý týden jsem si stáhla prestu, to bylo bez problému, ale ve faktuře se mi také neukazuje dodavatel a písmeno č. Jak jsem zjistila tak nemám font arialmt,v prestě na webu, ale pouze se zaškrtává font courier. Podle rady tady jsem si stáhla font a znovu nahrála, pak jsem předělávala češtinu atd..., ale bohužel výsladek je pořád stejný. Faktura jde pouze vytisknout, když tam mám font courier (když arialmt na webu není v nabídce). Když přes commandera nahraji font arialmt 2x (jinak se v nabídce neukáže), tak samozřejmě nejde vytisknout faktura a hlásí to chybu fontu. V commanderu mám celou prestu s malýma písmenkami. Tady jsem si přečetla, že Tools musí být s velkým písmenem, ale to vůbec nejde přepsat. Jinak nahrávání na web jsem neměla zaškrtnué na malá písmena. Děkuji za radu
Dana langová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Problémy s interpunkcí a diakritikou
PříspěvekNapsal: 21 led 2012 13:42 

Registrován:
11 lis 2011 15:43
Příspěvky:
252
Ještě přidám hlášku, která se objevuje.


VAROVÁNÍ : include () [ function.include ]: Unable to access / data / www / e-karneval.eu / www.e-karneval.eu / tools / FPDF / font / arialmtb.phparialmtb.php v / data / www / e-karneval.eu/www.e-karneval.eu/tools/fpdf/fpdf.php on line 467

Upozornění : include (/ data / www / e-karneval.eu / www.e-karneval.eu / tools / FPDF / font / arialmtb.phparialmtb.php) [ function.include ]: failed to open stream: Žádný takový soubor nebo adresář v / data / www / e-karneval.eu / www.e-karneval.eu / tools / FPDF / FPDF . php on line 467


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Problémy s interpunkcí a diakritikou
PříspěvekNapsal: 21 led 2012 15:15 

Registrován:
11 lis 2011 15:43
Příspěvky:
252
Tak už jsem po 20té nahrála font a konečně úspěch, už mám v obchodě font arialmt. Takže jedna věc vyřešena, teď jdu hledat na foru jak vyřešit Kč a dodavatel, aby byl vidět na faktuře. :


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Problémy s interpunkcí a diakritikou
PříspěvekNapsal: 23 led 2012 17:44 
C4 podpora
C4 podpora
Online

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8502
Dobrý den,

úpravu zobrazení Kč naleznete v tomto příspěvku post2144.html#p2144. A co se týče zobrazení dodavatele, tak buď si budete muset nechat fakturu upravit na míru (zde je seznam našich partnerů), nebo existují moduly, pomocí kterých si můžete vytvořit vlastní vzhled faktury (např. M4 PDF rozšíření).

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Problémy s interpunkcí a diakritikou
PříspěvekNapsal: 23 led 2012 21:56 

Registrován:
11 lis 2011 15:43
Příspěvky:
252
Dobrý den,
děkuji moc za odpověď, faktura už běží s Kč. Úprava je na 408 řádku, radši to sem napíši, kdyby to někdo jiný potřeboval. Já to nemohla najít, trvalo to přes hodinu....
Děkuji
Dana Langová


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz