Právě je 25 dub 2024 18:20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Problém s multistore sdílení zákazníků a obj.
PříspěvekNapsal: 29 led 2014 10:17 
C4 zákazník

Registrován:
09 črc 2012 22:08
Příspěvky:
56
Dobrý den,

mám eshop (jidlo.cz) a na serveru jsem si vytvořil složku (food) do které jsem nahrál nový eshop, adresa tedy vypadá takto (jidlo.cz/food). A chtěl bych mezi těmito eshopy sdílet objednávky a zákazníky. Ve skupině obchodů mám zaplé sdílení všeho (tedy zákazníků, objednávek atd.), ale když se mi člověk zaregistruje v jednom obchodu, tak v tom druhém se musí zaregistrovat také, přihlásit se stejnými údaji nejde. Každý obchod má svou databázi pod jedním přihlašovacím jménem.

Nemůže být problém, že jedno je verze PS 1.5.6.1 a druhá 1.5.3.1??

Děkuji za nějakou radu, která by pomohla :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Problém s multistore sdílení zákazníků a obj.
PříspěvekNapsal: 04 úno 2014 14:35 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

pokud chcete využívat multistore, tak k tomu není nutná další instalaci aplikace. Vše spravujete pouze z jedné instalace. Takže druhou instalaci ve složce food i její databázi smažte. Pak stačí přejít ve Vaší první instalaci do sekce Konfigurace > Základní nastavení a nastavit volbu Povolit Multistore na Ano. Následně přejděte do sekce Nástroje > Obchody Multistore a vytvořte nový obchod ve stejné skupině (zvolte kategorie, data pro import atd.). Pak přejděte na nastavení adresy obchodu, vše ponechte předvyplněné a pouze do pole Virtuální URI zadejte název složky (ve vašem případě food). Druhý obchod pak bude dostupný na adrese http://www.nazev-vasi-domeny.cz/food/.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Problém s multistore sdílení zákazníků a obj.
PříspěvekNapsal: 11 úno 2014 09:54 

Registrován:
11 úno 2014 09:41
Příspěvky:
1
Chtěl jsem se prosím zeptat k tomuto tématu. Když se v Nástrojích nastaví multistore pro více domén či adresářů, jak se potom provede to přesměrování?
Když totiž vytvořím např. doménu www.eshop.cz, v něm nastavím http://sport.eshop.cz , na základě čeho se potom provede přesměrování nebo získání informací z výchozí domény. Zkouším si s tím hrát a vždy se mi na těch vytvořených zobrazí chyba (např. You don't have permission to access /test/ on this server.)

Díky za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Problém s multistore sdílení zákazníků a obj.
PříspěvekNapsal: 11 úno 2014 13:15 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

pro stránky sport.eshop.cz stačí nastavit web alias na stránky www.eshop.cz. Takže pokud máte stránky umístěné na Webhostingu C4, tak přejděte do administračního systému Vaší domény. V sekci V. Web aliasy v části Formulář na vytvoření nového aliasu zadejte do pole Web alias název stránek sport.eshop.cz a v rozbalovací nabídce Web vyberte web www.eshop.cz. A potvrďte nastavení tlačítkem Vytvořit !.

Pokud jste v administračním systému v sekci IV. Weby již vytvořil web sport.eshop.cz, tak ho smažte. Při web aliasu nemusí web fyzicky existovat.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Problém s multistore sdílení zákazníků a obj.
PříspěvekNapsal: 11 úno 2014 17:39 

Registrován:
03 úno 2013 21:58
Příspěvky:
29
Bydliště:
Litvínov
bareji08it píše:
Dobrý den,

mám eshop (jidlo.cz) a na serveru jsem si vytvořil složku (food) do které jsem nahrál nový eshop, adresa tedy vypadá takto (jidlo.cz/food). A chtěl bych mezi těmito eshopy sdílet objednávky a zákazníky. Ve skupině obchodů mám zaplé sdílení všeho (tedy zákazníků, objednávek atd.), ale když se mi člověk zaregistruje v jednom obchodu, tak v tom druhém se musí zaregistrovat také, přihlásit se stejnými údaji nejde. Každý obchod má svou databázi pod jedním přihlašovacím jménem.

Nemůže být problém, že jedno je verze PS 1.5.6.1 a druhá 1.5.3.1??

Děkuji za nějakou radu, která by pomohla :)


Dobrý den. Řeším obdobný problém a v diskuzi nemohu nalézt:
Kategorie - skupina zákazníků
a) Po založení zákazníka v jednom obchodu jej nelze automaticky přihlásit v ostatních obchodech (v konfiguraci -> zákazníci je povoleno B2B).
b) Pro partnery byla vytvořena nová skupina zákazníků.
Je možné dávkově doplnit/upravit práva pro přístup této nové skupiny zákazníků ke kategoriím, které byly založeny dříve než tato skupina zákazníků?
Je možné dávkově doplnit/upravit ceny produktů v části "Specifické ceny" na záložce Ceny pro tuto skupinu zákazníků?

Děkuji za radu nebo odkaz
P.K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Problém s multistore sdílení zákazníků a obj.
PříspěvekNapsal: 12 úno 2014 13:58 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

máte u dané skupiny obchodů (sekce Nástroje > Obchody Multistore) povolené sdílení zákazníků (a příp. množství a objednávek)? Pokud ano, mělo by Vám přihlašování zákazníků v různých obchodech bez problému fungovat.

Bohužel dávkové přiřazení kategorií pro novou skupinu zákazníků aplikace PrestaShop neumožňuje a ani specifické ceny není možné dávkově importovat (to se plánuje). Existuje ale aplikace Store Manager for PrestaShop s užitečnými funkcemi, které právě samotná aplikace neobsahuje. Například lze pomocí ní hromadně importovat speciální ceny - viz How to Import Specific Prices to PrestaShop.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz