Právě je 18 dub 2024 09:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Ochrana protim spam botům
PříspěvekNapsal: 19 led 2014 19:27 

Registrován:
12 lis 2013 14:12
Příspěvky:
2
Dobrý den,

již od spuštění stránek mám každý den neúnosně zatížené stránky velkým počtem návštěvníků. Protože jsem neměl žádné zkušenosti, kolik návštěvníků by stránky měly zvládnout, nejprve jsem myslel, že je to důsledek newsletteru, který jsem začal rozesílat. Později se však ukázalo (podle složky LOG), že na stránky je obrovský počet přístupů z různých IP adres (všechny ověřované pocházejí z ČR), které by pravděpodobně standardní návštěvník nedokázala zvládnout.

Problém je, že hostuji u společnosti HOSTING90, která má omezenou kapacitu zatížení CPU, při jejímž vyčerpání stránky vypíná, což se mi pravidelně děje každý den cca kolem 21. hodiny, přestože v průběhu dne je na stránkách v jeden okamžik průměrně cca 8 lidí. Na podpoře mi řekli, že stránky by bez problémů měly zvládnout několikanásobně vyšší návštěvnost a že se pravděpodobně jedná o spam boty. O kvalitě hostingových služeb a vypínání stránek při vyčerpání CPU se zde bavit nechci, přechod k C4 je už v řešení, přesto bych však chtěl tento problém s přístupy vyřešit.

V Prestashopu jsem automaticky vygeneroval robots.txt + vytvořil .htaccess s kódem pro ochranu proti spambotům (podle návodu zde: http://tomaserlich.cz/pouziti-souboru-htaccess/), protože sám se v tom opravdu neorientuji.

Nic z toho však zdá se nepomohlo a ve složce log se stále objevují IP adresy s velkým množstvím přístupů na stránky.

Otázka zní - nevíte o nějaké možnosti, jak zamezit přístupu robotů na stránky, aby mi neubírali kapacitu, která pak chybí pro standardní zákazníky? Nebo prostě jakýkoliv způsob, který by situaci vyřešil?

Díky, Ondra
http://www.fabelle.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Ochrana protim spam botům
PříspěvekNapsal: 21 led 2014 18:23 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

na našich serverech nejsou žádné limity, takže po přesunu na Webhosting C4 nebude nutné podobné problémy řešit. Blokací některých IP adres se vystavujete riziku, že zablokujete přístup i potenciálním zákazníkům. IP adresa může být podvržena a nebo ji může využívat více uživatelů ve stejné síti. V praxi by taková blokace stejně nebyla efektivní, protože boti po zamezení přístupu jejich IP adresy jednoduše použijí jinou. Takže hlavně musíte mít problémové části stránek (komentáře, diskuzní fórum, kontaktní formulář apod.) zabezpečené, aby se nedaly zneužít, např. pomocí kontrolní otázky nebo CAPTCHA.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz