Právě je 28 dub 2024 10:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Objednávky na e-mailu (mobilní telefon)
PříspěvekNapsal: 05 říj 2011 03:09 

Registrován:
14 úno 2011 18:58
Příspěvky:
61
Dobrý den,
objednávky co chodí na můj email od zákazníků, kteří jsou registrovaní jsou ok. Použil jsem Váš návod a objednávky se zobrazují i s mobilním telefonem.
Pokud mi dorazí objednávka od zákazníka, který není registrován a udělá objednávku bez registrace, přijde mi stejná šablona objednávky na email, ale bez mobilního telefonu.
Můžete mi prosím poradit?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Objednávky na e-mailu (mobilní telefon)
PříspěvekNapsal: 05 říj 2011 10:36 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

u rychlé platby zákazník mobilní telefon nezadává, proto se Vám také nemůže objevit v emailu o nové objednávce. Podívejte se na proces objednávky.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Objednávky na e-mailu (mobilní telefon)
PříspěvekNapsal: 05 říj 2011 13:24 

Registrován:
14 úno 2011 18:58
Příspěvky:
61
Dobrý den,
tomu rozumím, zákazník zadává při rychlé objednávce telefon. Ok, ale z 95% je to stejně mobil, ale to není podstatné. Tak se zeptám jinak, proč se tedy tento telefon, ať už zákazník zadá pevnou linku nebo mobil nezobrazuje v e-mailu? U objednávek registrovaných zákazníků se mi objevují telefony oba, ať už pevná linka nebo mobil.
Moc děkuji za Váš čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Objednávky na e-mailu (mobilní telefon)
PříspěvekNapsal: 05 říj 2011 16:08 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

jestli někdo zadává do pole telefon číslo mobilního telefonu je samozřejmě bezpředmětné. Ale pro pochopení Vašeho dotazu je dost podstatná informace, o jaký telefon se jedná. Protože pole mobilní telefon a telefon jsou dvě odlišné věci. A Váš první dotaz zněl, proč se nezobrazuje mobilní telefon u neregistrovaných. Nešlo z něj tedy pochopit, že se Vám u neregistrovaných nezobrazuje žádný telefon.

V html emailové šabloně modules/mailalerts/mails/cs/new_order.html nyní máte pouze {delivery_phone_mobile} a {invoice_phone_mobile}, a protože při objednávce neregistrovaných se zadává telefonní číslo do pole phone a ne phone_mobile, nemůže se Vám samozřejmě žádný mobilní telefon zobrazit. Ani vlastně nechápu, jak se Vám u registrovaných zákazníků mohla zobrazit obě čísla. To ve stávajícím tvaru Vaší html šablony ani není možné, oba telefony máte pouze v textové verzi šablony. Každopádně stačí, když do html verze šablony přidáte ještě {delivery_phone} a {invoice_phone}. Pak se Vám v emailech bude zobrazovat i telefon neregistrovaných uživatelů.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Objednávky na e-mailu (mobilní telefon)
PříspěvekNapsal: 05 říj 2011 17:00 

Registrován:
14 úno 2011 18:58
Příspěvky:
61
Dobrý den,
děkuji pane Plašil, došlo k nedorozumění, máte opět pravdu, vše bylo nastavené dobře pro zobrazování obou telefonů, jen došlo k tomu, že po úpravě objednávkové šablony (špatné zobrazení v e-mailu) minulý týden jsem v modules/mailalerts/mails/cs/new_order.html změnil <br />{delivery_phone} na <br />{delivery_phone_mobile}, přitom jsem chtěl phone mobile přidat a ne přepisovat phone. Ve staré šabloně bylo vše nastaveno díky Vám v pořádku, odzkoušeno a proto vím, že se mi oba telefony zobrazovaly. Už jsem to opravil a mělo by to být v pořádku. Díky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz