Právě je 29 bře 2024 02:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Nová skupina zákazníků bez cen
PříspěvekNapsal: 19 úno 2019 09:37 
C4 zákazník

Registrován:
08 úno 2017 09:16
Příspěvky:
53
Dobrý den,

chtěl bych ke stávajícím zákazníkům přidat skupinu pro návštěvníky, kteří uvidí jen katalog, ale bez cen.

Přidal jsem novou Skupinu zákazníků "Návštěvník" a zadal "Nezobrazovat ceny".

Založil jsem nového zákazníka ve skupině "Návštěvník".

V Nastavení kategorie jsem zadal že chci přidat novou skupinu dané kategorii (nevím proč, mám tu novou skupinu aktivní u všech kategorií). Zákazník ve skupině "Návštěvník" vidí všechny kategorie včetně cen. Když v Nastavení kategorie změním nastavení, zobrazení se nemění, pořád "Návštěvník" vidí všechny kategorie.

Přidal jsem zákazníka do skupiny jako "Přístup do skupiny" - "Návštěvník" a "Výchozí skupina zákazníků" - "Customer". Po uložení vidím upozornění "Je třeba vybrat výchozí zákaznickou skupinu v boxu kategorie." ale už nevím co ještě kde nastavovat kam kliknout na základě toho upozornění.

Prosím o pomoc jak rozjet možnost mít vybrané zákazníky, kteří uvidí kategorie bez cen.
Děkuji předem za tipy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nová skupina zákazníků bez cen
PříspěvekNapsal: 19 úno 2019 11:00 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

jako výchozí skupinu zákazníků lze nastavit pouze skupinu, do které má zákazník přístup. Ale Vy jste zákazníkovi povolit přístup pouze do skupiny "Návštěvník", a proto Vám nejde nastavit jako výchozí skupina "Customer". Navíc pokud chcete, aby se zákazníkovi nezobrazovali ceny, tak jako výchozí skupinu musíte zvolit právě tu skupinu, u které máte nastavené zobrazení bez cen. Takže nejdříve v editaci zákazníka vyberte v seznamu "Přístup skupiny" všechny skupiny, do kterých zákazník patří (minimálně tedy skupinu "Návštěvník"). A pak v poli "Výchozí skupina zákazníků" vyberte právě skupinu bez cen "Návštěvník".

Jinak nová skupina standardně nebývá po vytvoření nastavená u všech kategorií. Takže buď máte v instalaci nějakou úpravu na míru, která novou skupinu rovnou přiřadí ke všem kategoriím, nebo se jedná o nějaký pozůstatek chybných dat.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nová skupina zákazníků bez cen
PříspěvekNapsal: 19 úno 2019 13:21 
C4 zákazník

Registrován:
08 úno 2017 09:16
Příspěvky:
53
Dobré odpoledne, děkuji velmi, už to zobrazuje bez cen - pomohlo dle Vašeho popisu.

Kategorie zlobí, ale jestli to není záležitost nastavení v rámci skupin zákazníků, tak to bude chtít asi odbornější zásah...

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nová skupina zákazníků bez cen
PříspěvekNapsal: 19 úno 2019 13:46 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

jsem rád, že se podařilo zobrazení bez cen nastavit. A jak kategorie zlobí? Pokud Vám ještě něco nefunguje podle představ, tak to více popište.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nová skupina zákazníků bez cen
PříspěvekNapsal: 19 úno 2019 14:37 
C4 zákazník

Registrován:
08 úno 2017 09:16
Příspěvky:
53
dobré odpoledne, jen jsem nevěděl, jestli s tím dál pokračovat v tomto tématu ;-)
"zlobí" to, že když otevřu "Katalog" > "Kategorie" > "Editovat" a zruším výběr pro "Návštěvník", tak po uložení a znovu načtení stránky se změna neprojeví a zákazník ve skupině "Návštěvník" stále vidí všechny kategorie, i ty, které jsem mu chtěl skrýt... J.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nová skupina zákazníků bez cen
PříspěvekNapsal: 19 úno 2019 15:07 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

ano, pokud spolu dotazy vyloženě nesouvisí, tak pro ně vždy zakládejte samostatné vlákno. Každopádně když jste zde problém již uvedl, tak zde budu i pokračovat. A změna nastavení se neprojeví pouze v zákaznické části obchodu, nebo se neuloží ani v administraci?

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nová skupina zákazníků bez cen
PříspěvekNapsal: 21 úno 2019 14:18 
C4 zákazník

Registrován:
08 úno 2017 09:16
Příspěvky:
53
Dobré odpoledne,

při nastavení přes "Katalog" > "Kategorie" označím v poli "Přístup do skupiny" těm skupinám, které chci, aby to viděly a pro ostatní zruším označení.

Pak se přihlásím jako (testovací) zákazník příslušné skupiny, pro kterou jsem zrušil zaškrtnutí, ale ten zákazník tu kategorii stále vidí.

Zkusil jsem u jedné kategorie zrušit zaškrtnutí pro všechny skupiny zákazníků, když jsem to uložil a pro kontrolu se vrátil do nastavení, byly opět všechny skupiny zaškrtnuté...

J.M.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nová skupina zákazníků bez cen
PříspěvekNapsal: 21 úno 2019 15:39 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

jestli u kategorie vidíte pořád zaškrtnuté všechny skupiny, tak se nastavení neuložilo. V tom případě se nemůže projevit ani přímo v obchodě. Zkuste tedy znovu změnit nastavení skupin v editaci kategorie, a pokud ukládání nebude fungovat, tak se nejspíš bude jednat o problém starší verze aplikace. V tom případě doporučuji provést aktualizaci aplikace na novější verzi.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nová skupina zákazníků bez cen
PříspěvekNapsal: 22 úno 2019 12:40 
C4 zákazník

Registrován:
08 úno 2017 09:16
Příspěvky:
53
OK děkuji, pěkný víkend :-) J.m.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz