Právě je 25 dub 2024 11:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Nežádoucí popisek tlačítka
PříspěvekNapsal: 10 pro 2011 08:21 
Uživatelský avatar

Registrován:
06 črc 2011 22:28
Příspěvky:
103
Dobrý den:) Jak, prosím, udělat aby se mi nezobrazoval popisek tlačítka v menu Kategorie. Zřejmě by to chtělo úpravu šablony anebo php scriptu.
Udělal jsem úpravu podle prestashop-html-do-popisu-sablony-kategorie-vyreseno-t1826.html a teď se mi v popiscích zobrazují html tagy.
Děkuji za nápovědu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nežádoucí popisek tlačítka
PříspěvekNapsal: 11 pro 2011 13:55 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
01 lis 2011 15:02
Příspěvky:
746
Dobrý den.

Nejsem si jist, co máte přesně na mysli, tak se raději zeptám, než se pustím do úprav:
Popiskem tlačítka v menu kategorie myslíte tu žlutou "bublinku", která se objeví při umístění myši na název kategorie?

_________________
Adam Chyský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nežádoucí popisek tlačítka
PříspěvekNapsal: 11 pro 2011 21:25 
Uživatelský avatar

Registrován:
06 črc 2011 22:28
Příspěvky:
103
Dobrý den... Získal jsem script, který jsem přibalil v Update Display HTML in Prestashop Category Description.zip. Scripty jsem použil podle návodu a funguje to. Viz např. popis kategorie http://www.obchod-vyziva.cz/category.php?id_category=8
Nicméně ale řeším jiný problém, se kterým si nevím rady... A to je: jak udělat, aby se nezobrazovaly popisky tlačítek, tzv. bubliny..? Viz. přílohu 1.jpg Teď ovšem navíc se v popiscích tlačítek zobrazují právě ty html kódy a ne jako dříve pouze prostý text. Nicméně tak či onak bych potřeboval, aby se v popiscích zobrazovalo buď nic anebo nějaký krátký popisek v prostém textu, např. <h4>nadpis popisu kategorie</h4> Nyní jsem vypozoroval, že když zapnu nucenou kompilaci a zakážu cache, v bublině se zobrazuje prostý text o délce maximálně 270 znaků a jakmile jej přepnu zpět, ihned se zobrazí v popisku tlačítek hlavního menu (v bublině) text jako html kód. Děkuji... :)


Přílohy:
Update Display HTML in Prestashop Category Description (v 1.4).zip [4.55 KiB]
486 krát
1.jpg
1.jpg [ 26.18 KiB | Zobrazeno 2486 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nežádoucí popisek tlačítka
PříspěvekNapsal: 12 pro 2011 10:10 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
01 lis 2011 15:02
Příspěvky:
746
Dobrý den.

Úprava je jednoduchá, najděte si soubor modules\blockcategories\category-tree-branch.tpl a v něm řádek
Kód:
<a href="{$node.link}" {if isset($currentCategoryId) && ($node.id == $currentCategoryId)}class="selected"{/if} title="{$node.desc|escape:html:'UTF-8'}">{$node.name|escape:html:'UTF-8'}</a>
- měl by mít číslo 28 - upravte na
Kód:
<a href="{$node.link}" {if isset($currentCategoryId) && ($node.id == $currentCategoryId)}class="selected"{/if} title="">{$node.name|escape:html:'UTF-8'}</a>
Jde o vymazání obsahu vlastnosti title tagu a.
Dále zapněte nucenou kompilaci a zakažte cache, úpravu vyzkoušejte a tyto 2 volby nastavte zpět.

Pro příště, prosím, nevkládejte stejnou otázku do více témat a naopak příspěvky k jedné otázce udržujte v jednom tématu. Děkuji.

_________________
Adam Chyský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nežádoucí popisek tlačítka
PříspěvekNapsal: 12 pro 2011 12:58 
Uživatelský avatar

Registrován:
06 črc 2011 22:28
Příspěvky:
103
Dobrý den...
Před aplikací úpravy scriptu se v bublině také zobrazovaly html tagy. Jak jsem zapnul nucenou kompilaci a zakázal cache, úpravu jsem vyzkoušel...v bublině popisku se zobrazoval pouze prosty text, zřejmě z html o délce zhruba 270 znaků ale jak jsem tyto 2 volby pak nastavil zpět, znovu se v bublině zobrazily ony púvodní html tagy.
Pak jsem aplikoval jsem změnu scriptu podle návodu. Dále jsem zapnul nucenou kompilaci a zakázal cache, úpravu jsem vyzkoušel...v bublině popisku nebyl žádný text, což jsem uvítal ale jak jsem tyto 2 volby pak nastavil zpět, znovu se v bublině zobrazily ony púvodní html tagy. Zřejmě se do bubliny popisku tlačítek přehrává text přímo z vizuálního html-editoru ... :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nežádoucí popisek tlačítka
PříspěvekNapsal: 12 pro 2011 13:39 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
01 lis 2011 15:02
Příspěvky:
746
Dobrý den.

Máte pravdu, skutečně se tam opět objevuje cachovaný obsah.
Nastavte tedy prozatím Chache na NE a nechte to tak, já zkusím ještě zapátrat po příčinách.

_________________
Adam Chyský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nežádoucí popisek tlačítka
PříspěvekNapsal: 15 pro 2011 22:45 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
01 lis 2011 15:02
Příspěvky:
746
Dobrý den.

Abychom to i zde dotáhli do konce: V tomto tématu píše pan Plašil
Radek Plašil píše:
...systém PrestaShop chybně neobnovuje obsah složky cache. Můžete ji ale smazat manuálně na FTP serveru. Takže nechte vypnutou nucenou kompilaci a zapnutou cache, jak má být nastaveno pro obchod v ostrém provozu. Nyní na FTP serveru smažte obsah složek tools/smarty/cache a tools/smarty/compile. Když znovu načtete stránky, obsah těchto složek se automaticky vytvoří znovu i s provedenými úpravami. Pokud používáte Smarty 2 (sekce Preferences), musíte smazat obsah stejných složek v tools/smarty_v2.
To by mělo být řešením problému.

_________________
Adam Chyský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nežádoucí popisek tlačítka
PříspěvekNapsal: 16 pro 2011 09:55 
Uživatelský avatar

Registrován:
06 črc 2011 22:28
Příspěvky:
103
Děkuji moc:) Teď je to v pořádku a podle mých představ:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nežádoucí popisek tlačítka
PříspěvekNapsal: 11 lis 2012 18:44 

Registrován:
25 říj 2012 09:32
Příspěvky:
17
je to sice pekne pre ludi, ale pre Google bota je to dolezita informacia pre index. Osobne by som to nerusil ked Ti zalezi na googli.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz