Právě je 20 dub 2024 02:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Nefunkční faktury a objednávky po úpravě kódu
PříspěvekNapsal: 27 kvě 2013 17:31 

Registrován:
22 kvě 2013 19:11
Příspěvky:
3
Dobrý den,

obracím se s žádostí o pomoc. Po té co jsem úspěšně nainstaloval skript na změnu čísla objednávek z písmem na čísla, dle čísla objednávky se mě po přihlášení do admin systému přestali zobrazovat nové objednávky. V přehledu ani ve statistikách se neukáží :/

K fakturám - vůbec se nezobrazuje zboží, které si zákazník objednal a počítá to špatně (nesmyslně) cenu.

Prosím nevíte co s tím ..

Zajímalo by mě jestli není nějaký modul co opraví chyby nebo přeinstaluje systém, ale zachová nastavení.

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nefunkční faktury a objednávky po úpravě kódu
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2013 12:10 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

doporučuji Vám použít modul Modul číslo objednávky (Order reference) jako číslo, který umožňuje změnu formátu na číselný. Bohužel neodborný zásah do zdrojového kódu může způsobit problémy. Proto je vždy důležité si stránky před úpravou zazálohovat. Modul, který by takové chyby opravil, neexistuje. Takže pokud si nevíte rady, můžete se obrátit na některého z našich partnerů, který se aplikaci PrestaShop věnuje.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nefunkční faktury a objednávky po úpravě kódu
PříspěvekNapsal: 13 úno 2014 14:22 
C4 zákazník

Registrován:
24 črc 2013 07:42
Příspěvky:
116
Dobrý den, nainstaloval jsem si výše uvedený modul Order reference mód. Celá procedura objednání je v pořádku, po posledním kroku potvrzení objednávky vyběhne chybová hláška Oops, something went wrong. Try to refresh this page or feel free to contact us if the problem persists. . V administraci je objednávka viditelná a v pořádku.

P.S. po odeslání objednávky zákazník neobdrží e-mail s potvrzením objednávky. Ale toto nefungovalo již před instalací uvedeného modulu.

Prestashop 1.5.4.1
http://www.irope.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nefunkční faktury a objednávky po úpravě kódu
PříspěvekNapsal: 13 úno 2014 18:53 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

problém pravděpodobně způsobuje velký počet znaků v ID objednávky, které může mít maximálně 9 znaků. Takže si v nastavení modulu upravte/zmenšete tvar ID objednávky (např. přidáním menšího počtu nul nebo kratším prefixem).

Odeslání emailů zákazníkům by Vám mělo bez problému fungovat. Ale jelikož používáte starší verzi aplikace 1.5.4.1, nemohu vyloučit souvislost právě s touto verzí. Takže Vám doporučuji provést aktualizaci na poslední verzi aplikace pomocí modulu Automatická aktualizace [1-click Upgrade]. Pokud ani po aktualizaci nebude zasílání emailů fungovat, tak napište.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nefunkční faktury a objednávky po úpravě kódu
PříspěvekNapsal: 14 úno 2014 11:52 
C4 zákazník

Registrován:
24 črc 2013 07:42
Příspěvky:
116
Dobrý den, problém s padáním e-shopu po odeslání objednávky byl opravdu spojen s délkou znaků v čísle objednávky, po zkrácení funguje. Provedl jsem automatickou aktualizaci, přišel o hodně stylování a nastavení, ale potvrzení e-mailem stále nechodí. Navíc Modul Order reference mód přestal generovat čísla objednávky, nyní je značí písemným kódem. V této chvíli je z mého pohledu aktualizace krok zpět, přidala mi více práce, než užitku, nefunkční odesílání neodstranila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nefunkční faktury a objednávky po úpravě kódu
PříspěvekNapsal: 14 úno 2014 13:03 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

aktualizace na novější verzi není v žádném případě krok zpět, protože nová verze odstraňuje problémy předchozích verzí. Pokud používáte standardní šablonu, tak při aktualizace dochází i k aktualizaci šablony. Takže pokud jste v šabloně prováděli nějaké změny, je nutné je znovu aplikovat.

Pokud Vám modul Order reference mód přestal generovat čísla objednávek, tak ho odinstalujte a znovu nainstalujte.

V administraci aplikace PrestaShop přejděte do sekce Nástroje > E-maily a dole v části Otestujte svoji konfiguraci e-mailu si vyzkoušejte poslat testovací email. Pokud email dorazí, je jasné, že posílání emailů funguje a problém bude někde jinde. Takže se vyzkoušejte podívat v sekci Lokalizace > Překlady v části Upravit překlady, jestli existují Překlady emailových šablon.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nefunkční faktury a objednávky po úpravě kódu
PříspěvekNapsal: 17 úno 2014 11:32 
C4 zákazník

Registrován:
24 črc 2013 07:42
Příspěvky:
116
Jistě že, aktualizace není krok zpět, proto jsem psal ... v této chvíli .... až se vším postupně prokoušu, bude to ok. Své dělá, že v Prestashopu částečně pořád plavu.
Přeinstalace modu Order reference mód pomohla, čísla již generuje.
Otestoval jsem zkušební odeslání e-mailu v Administrace/Nástroje/E-maily a nefunguje, adresa je v pořádku. Zkusil jsem i přes přímou konfiguraci SMTP, stejný výsledek.
V Lokalizace/Překlady/Upravit překlady mám hlášku E-maily pro jádro - 1 chybí překlad(y) v 64 v šabloně(ach) pro Czech

Našel jsem následující chybové hlášky:

Žádný předmět pro bankwire nebyl nalezen, nebo předmět je vytvořen v databázi.
Žádný předmět pro cheque nebyl nalezen, nebo předmět je vytvořen v databázi.
Žádný předmět pro employee_password nebyl nalezen, nebo předmět je vytvořen v databázi.
Žádný předmět pro newsletter nebyl nalezen, nebo předmět je vytvořen v databázi.
Žádný předmět pro order_canceled nebyl nalezen, nebo předmět je vytvořen v databázi.
Žádný předmět pro outofstock nebyl nalezen, nebo předmět je vytvořen v databázi.
Žádný předmět pro payment nebyl nalezen, nebo předmět je vytvořen v databázi.
Žádný předmět pro payment_error nebyl nalezen, nebo předmět je vytvořen v databázi.
Žádný předmět pro preparation nebyl nalezen, nebo předmět je vytvořen v databázi.
Žádný předmět pro refund nebyl nalezen, nebo předmět je vytvořen v databázi.
Žádný předmět pro shipped nebyl nalezen, nebo předmět je vytvořen v databázi.
Žádný předmět pro test nebyl nalezen, nebo předmět je vytvořen v databázi.
Žádný předmět pro voucher_new nebyl nalezen, nebo předmět je vytvořen v databázi.

Napadá mě, jestli to nemá spojitost s Objednávky/Stav objednávek Tam jsem měl názvy v EN a ručně jsem překládal do CZ.

Napadá mě, jestli to


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nefunkční faktury a objednávky po úpravě kódu
PříspěvekNapsal: 17 úno 2014 12:28 
Uživatelský avatar

Registrován:
06 úno 2013 15:06
Příspěvky:
28
Zkuste i modul http://www.prestapoint.com/cs/zmena-zna ... dul-9.html
Využívá overide, tj. pokud je tam jiný modul, který taky zasahuje do objednávkového procesu, můžou se bít..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nefunkční faktury a objednávky po úpravě kódu
PříspěvekNapsal: 17 úno 2014 13:33 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

přeložení názvu stavů by nemělo mít na funkčnost emailů žádný vliv. Pošlete mi na email forum@c4.cz přihlašovací údaje do administrace aplikace PrestaShop. Otestuji problém přímo na Vaší instalaci.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nefunkční faktury a objednávky po úpravě kódu
PříspěvekNapsal: 18 úno 2014 00:35 
C4 zákazník

Registrován:
18 úno 2014 00:16
Příspěvky:
5
Dobrý den,
mám úplně stejný problém, jakmile potvrdím objednávku, zobrazí se OOps ...
a v záhlaví je http://www.e-keramika.cz/cs/module/cash ... validation
Vyzkoušel jsem vše výše popsané a nepomohlo. Je zajímavé, že se stejným pblémem jsem "bojoval" včera, kdy se pomocí kombinace nainstalování a odinstalování modulů řešících dobírku a číslování objednávek najednou objednávkový systém "rozběhl". tak jsme obchod spustili a hned dnes nefunguje.

Problém podle mne způsobila nějaká kombinace modulů:
Cashondeliveryplus
CashonPickup
CashonPickup15
ModRefChange
Order_ref


Celý problém byl v tom, že jsem potřeboval :
1. aby se při platbě fakturou negenerovaly jako VS náhodné znaky ale číslo (bankaznaky nevezme)
2. Aby se dalo zadat doběrečné
3. Aby se dala vybrat platba při převzetí na prodejně (bez dopravy a bez doběrečného)

Děkuji za pomoc či radu či postrčení správným směrem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz