Právě je 23 dub 2024 20:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Modul nebyl nainstalován - Yotpo Social Reviews
PříspěvekNapsal: 18 čer 2013 15:27 

Registrován:
14 úno 2011 18:58
Příspěvky:
61
Dobrý den,
stáhl jsem si modul Yotpo Social Reviews na stránkách http://addons.prestashop.com/en/social- ... views.html a tento modul nejde nainstalovat. Píše to hlášku "modul nebyl nainstalován". Modul je hodně populární hlavně v zahraničí a když jsem hledal nějaké příspěvky k tomuto modulu, nikde se nikdo nezmiňuje, že by měl problém s instalací. Chtěl jsem se zeptat, zda tento problém nesouvisí s hostingem a s knihovnami, které třeba nejsou ve výchozím nastavení povolené. Modul je pro verze Prestashopu 1.4 a 1.5 Moje verze Prestashopu je 1.4.8.2

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Modul nebyl nainstalován - Yotpo Social Reviews
PříspěvekNapsal: 18 čer 2013 17:26 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

máte Vaše stránky umístěny na Webhostingu C4?

Pokud by modul požadoval nějakou knihovnu, která je potřeba k jeho správné funkčnosti, tak by se při instalaci modulu objevila chybová hláška a jméno knihovny, která chybí.

Vzhledem k tomu, že používáte zastaralou verzi PrestaShop 1.4.8.2, tak Vám nemohu více pomoci. Prováděl jsem instalaci na verzích 1.5.x a instalace modulu proběhla bez problému.
Pokud je to možné, tak proveďte aktualizace na aktuální verzi PrestaShop, potom by problém s instalací tohoto modulu měl zmizet.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Modul nebyl nainstalován - Yotpo Social Reviews
PříspěvekNapsal: 18 čer 2013 22:58 

Registrován:
14 úno 2011 18:58
Příspěvky:
61
Dobrý den pane Kučera,
ano hosting mám na C4, jinak bych tady nepsal a nesměroval otázku k hostingu. Výrobce modulu mi odepsal, že modul funguje jak pro verzi 1.4.x, tak pro verzi 1.5.x

Omlouvám se, nevěděl jsem, že když někdo používá podle Vás zastaralou verzi Prestashopu, nemá nárok na přínosnou odpověď.

Verze 1.4.8.2 je možná „zastaralá“, ale po verzi 1.4.10 je to nejlepší verze od Prestashopu. Ti co pracuji s Prestashopem a vytváří pro něj moduly a šablony, tak ví svoje.

Až mě v budoucnu situace donutí aktualizovat na verzi 1.5.x a bude opravdu doladěná, možná se opět ozvu s nějakou otázkou nebo prosbou.

Děkuji a přeji příjemný den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Modul nebyl nainstalován - Yotpo Social Reviews
PříspěvekNapsal: 19 čer 2013 12:18 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8506
Dobrý den,

pokud využíváte našich webhostingových služeb, tak by s instalací modulu neměl být žádný problém. Podívejte se po chybné instalaci do Error logu za posledních pár hodin (dole v administračním systému domény). Pokud Vám z chybových hlášek v Error logu nebude jasné, proč k chybě dochází, tak mi na email forum@c4.cz pošlete adresu stránek a přístupové údaje do administrace aplikace PrestaShop. Otestuji problém přímo na Vaší instalaci, protože tuto starou verzi aplikace již nemáme k dispozici.

Kolega se Vás ptal na umístění stránek, protože do diskuzního fóra píší i uživatelé, kteří nevyužívají našich služeb. Řešení stejného problému totiž může pomoci i našim zákazníkům. Ale s těmito problémy uživatele rovnou odkazujeme přímo na podporu jejich hostingu, protože pokud nemáme k dispozici jejich instalaci, nedokážeme jim více poradit.

Problémy starých verzí se na diskuzním fóru opravdu nezabýváme. I na oficiálních fórech těchto aplikací se setkáte se stejným přístupem. Může se jednat pouze o chybu dané verze a je nereálné mít nainstalované všechny předchozí verze aplikace. Proto vždy doporučujeme aplikaci udržovat aktuální, abychom mohli problém otestovat na stejné verzi. Samozřejmě každá nová verze aplikace obsahuje chyby a majoritní verze obzvlášť. Stejné to bylo i s verzí 1.4, 1.3 atd. Ale pokud by uživatelé stále používali staré verze, vývoj aplikace byl stagnoval. Nedočkali bychom se pak nových funkcí, kód by nebyl optimalizovaný pro nové verze PHP, defaultní šablona by nebyla kompatibilní s novými internetovými prohlížeči a zařízeními (telefony, tablety) apod. Vše byste si musel za peníze nechat naprogramovat. Ale samozřejmě pokud Vám stávající verze vyhovuje, aktualizaci provádět nemusíte. Musíte ale počítat s omezenou podporou.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Modul nebyl nainstalován - Yotpo Social Reviews
PříspěvekNapsal: 19 čer 2013 17:46 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8506
Dobrý den,

pokud by i někdo další měl problémy s instalací tohoto modulu, tak modul vyžaduje aktivní PHP knihovnu CURL. O aktivaci lze standardně požádat na podpora@c4.cz.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz