Právě je 26 dub 2024 05:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Maximum execution time of 60 seconds exceeded
PříspěvekNapsal: 15 črc 2013 17:25 

Registrován:
21 čer 2013 21:34
Příspěvky:
27
Mám modul od firmy "Brouček" na generování .xml pro porovnávače. Zhruba od 300 zadaných položek hlásí chybu i v případě, že generuji feedy jednotlivě. Toto je ta hláška:

[PrestaShop] Fatal error in module CacheFs:
Maximum execution time of 60 seconds exceeded

Na podporu c4.cz jsem již psal a navýšení paměti prý došlo, ale není to nic platné. Konečný počet položek v obchodě bude cca 9000.

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Maximum execution time of 60 seconds exceeded
PříspěvekNapsal: 16 črc 2013 09:36 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

pro vygenerování feedu nestačí defautlně nastavená maximální hodnota pro běh skriptu 60 sekund. Takže si znovu napište na podpora@c4.cz a požádejte pro dané stránky o nastavení max_execution_time na maximum.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Maximum execution time of 60 seconds exceeded
PříspěvekNapsal: 16 črc 2013 12:12 

Registrován:
21 čer 2013 21:34
Příspěvky:
27
Dobrý den,
děkuji, zažádáno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Maximum execution time of 60 seconds exceeded
PříspěvekNapsal: 16 črc 2013 13:44 

Registrován:
21 čer 2013 21:34
Příspěvky:
27
Radek Plašil píše:
Dobrý den,

pro vygenerování feedu nestačí defautlně nastavená maximální hodnota pro běh skriptu 60 sekund. Takže si znovu napište na podpora@c4.cz a požádejte pro dané stránky o nastavení max_execution_time na maximum.


Dobrý den,
takže pan Bohunský nastavil interval na 300s a zatím dobré. Ale poradil mi generovat feedy v cyklech. Bohužel netuším jak.
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Maximum execution time of 60 seconds exceeded
PříspěvekNapsal: 16 črc 2013 13:59 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

generování v cyklech není nutné, pokud je stávající hodnota pro běh skriptu 300 sekund dostačující. Ale pokud by tento čas nestačil, bylo by nutné generovat feedy po částech (např. nejdříve pro Zboží, pak pro Heureka atd.). Jestli takové generování umožňuje přímo tento modul, Vám ale nepovím, protože se jedná o placený modul, který nemám k dispozici.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Maximum execution time of 60 seconds exceeded
PříspěvekNapsal: 16 črc 2013 14:06 

Registrován:
21 čer 2013 21:34
Příspěvky:
27
Dobrý den,
já to už ani jinak než po jednom feedu nezkouším. Při 1000 položkách generování jednoho feedu zabere něco přes 3min od 5000 a výše si nejsem jistý.
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Maximum execution time of 60 seconds exceeded
PříspěvekNapsal: 16 črc 2013 15:41 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

v tom případě to děláte správně.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Maximum execution time of 60 seconds exceeded
PříspěvekNapsal: 06 srp 2013 13:30 

Registrován:
21 čer 2013 21:34
Příspěvky:
27
Radek Plašil píše:
Dobrý den,

v tom případě to děláte správně.


Dobrý den,
bohužel pane Plašile, věci se mají jinak. Toto mi odepsal pan Horejsek z podpory c4.cz
-------------------------------------
ve scriptech si musíte ošetřit postupné zpracování dat tzn, velký feed zpracovávat po částech.
S tímto dotazem se obraťte na naše fórum http://forum.c4.cz/

-----------------------------------------
Takže Vaše doporučení: "nastavení max_execution_time na maximum" se nekoná.
Rovněž mě překvapila tato odpověď:
-------------------------------------------
Nastavil jsem Vam 300s coz uz je nadstandardni nastaveni.

Pokud mate polozek mnoho, je vhodnejsi provadet generovani v cyklech po urcitych davkach.

-----------------------------------------------
Co to je mnoho položek? Já jsem mu jasně psal, že položek je v současné chvíli cca 1000 a bude jich cca 10000. Nikde jsem se nedočetl, že existuje nějaký limit položek. Bez možnosti generování feedu je takový obchod v současné době nepoužitelný, to jistě chápete. Postupné zpracování feedu ve scriptech si bohužel ošetřit nedovedu. Proto Vás na radu pana Horejska prosím o pomoc při řešení tohoto závažného problému.

Předem děkuji
Miroslav Najman


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Maximum execution time of 60 seconds exceeded
PříspěvekNapsal: 06 srp 2013 17:09 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

problém je právě ve špatně optimalizovaném modulu, který není příliš efektivní a má problémy s generováním více položek. I v popisu modulu je uvedeno:
Kód:
při počtu položek vyšším jak 1000 (počet je zcela individuální a závisí na konkrétních parametrech hostingu), je potřeba mít navýšené časové a paměťové limity Vašeho hostingu

Doporučuji Vám místo stávajícího modulu použít tento zdarma dostupný modul Srovnávače zboží - export (heureka.cz, zbozi.cz) pro 1.5.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Maximum execution time of 60 seconds exceeded
PříspěvekNapsal: 06 srp 2013 17:45 

Registrován:
21 čer 2013 21:34
Příspěvky:
27
Dobrý den,

děkuji za tip. Problém je, že v tomto obchodě objednávka proběhne, ale zaslání modulu nikoliv. Zatím kdykoliv jsem nějaký modul ať zdarma nebo placený objednal tak v případě free verze přišel v emailu odkaz ke stažení nebo jako příloha. Nemáte tušení kde by se tento modul dal sehnat.

Děkuji
Miroslav Najman


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz