Právě je 26 dub 2024 21:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Koupené moduly/šablony a aktualizace
PříspěvekNapsal: 01 čer 2015 21:36 
C4 zákazník

Registrován:
26 bře 2014 20:40
Příspěvky:
265
Jako snad každý kdo provozuje PS ani já jsem se nevyhnul nákupu mudulů. Zatím jen CZ výroby ale asi mě v budoucnu nemine nákup nějakého cizího modulu a pošilhávám po nějaké pěkné šabloně.
Chtěl jsem se diskutujících zeptat, jaké mají zkušenosti s aktualizaci hlavně při přechodu na nové verze PS.
Když jsem začínal s PS 1,5, tak jsem si vytvořil na defaultní šabloně určitý vzhled a než jsem to stačil realizovat, tak se přešlo z 1,5 na 1,6 a všechno bylo zase jinak.
Teď jsem řešil modul faktuty. Naštěstí mi prodejce vyšel vstříc a dostal jsem novou verzi ale ty aktualizace PS chodí celkem často ( i co dva roky je často u seriozního obchodu co tu chce být několik mnoho let ) a co potom?
Máte někdo dlouhodobější zkušenosti s tímto problémem? Dost se toho bojím.
Začínal jsem na ZONERu a tam to bylo celkem jasné. Obchod běžel několik let na jedné verzi a nebylo co řešit. Přešel jsem na PS a začínám tušit boudu. Jakmile včas nepřejdu na vyšší verzi pomalu mi začnou odpadávat moduly, které vyžaduji aktualizaci ( když to neuděláte, tak je nenastavíte ) a se starou verzi již mnohdy nekomunikují.
Díky za názory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Koupené moduly/šablony a aktualizace
PříspěvekNapsal: 03 čer 2015 12:15 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

vždy záleží jen na tvůrci modulu/šablony, jaké služby Vám nabídne. Někteří žádnou podporu aktualizací neposkytují a je nutné si novou verzi znovu koupit, případně zaplatit menší poplatek. Další máte třeba s roční podporou v ceně. A samozřejmě existují i tvůrci, u kterých máte "doživotní" podporu v ceně. Vodítkem také může být cena modulu. Pokud se jedná o malou částku, pravděpodobně žádné aktualizace v ceně nebudou. Ale samozřejmě to nemusí být pravidlem, protože také záleží na složitosti modulu. Některé moduly mohou být drahé a stejně bude za aktualizaci vyžadován poplatek. Rozdíly také mohou být v tom, jestli se jedná o aktualizace pro minoritní (1.6.0.12, 1.6.0.13, 1.6.0.14 atd.) nebo majoritní (1.4, 1.5, 1.6) verze aplikace. Takže doporučuji Vám si takové informace před zakoupením zjistit.

Pokud Vám modul funguje, tak není nutné provádět jeho aktualizaci. Do konfigurace modulu se dostanete i bez nutnosti aktualizace. V poslední verzi 1.6 stačí u modulu kliknout na šipku v pravé části tlačítka Aktualizovat, pak se Vám rozbalí menu, ve kterém naleznete i volbu Konfigurace.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz