Právě je 28 bře 2024 14:50

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Jiný dopravce, než byl vybrán při objednávce
PříspěvekNapsal: 08 pro 2014 12:35 
C4 zákazník

Registrován:
15 led 2014 12:51
Příspěvky:
91
Dobrý den, mám problém, se kterým si nevím rady. Už potřetí se mi stalo, že zákazník v objednávce vybere dopravce českou poštu a platbu předem na účet, ale po vytvoření objednávky sice zůstane bankovní převod, ale dopravce se změní na osobní odběr a tím pádem se na objednávce objeví cena za dopravu 0. Nemůžu přijít na to, v čem je problém, prošla jsem dopravce i modul přiřazení plateb k dopravcům a vše mám nastaveno správně, u osobního odběru by volba bankovního převodu ani neměla být, problém je ale píše v tom, že dopravce česká pošta se při generování potvrzení objednávky změní na osobní odběr a bankovní převod zůstane. Prosím o kontrolu nastavení, v případě potřeby zašlu přístupové údaje do administrace...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Jiný dopravce, než byl vybrán při objednávce
PříspěvekNapsal: 09 pro 2014 13:52 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý dem,

vyzkoušejte deaktivovat modul pro přiřazení plateb k dopravcům, jestli za problémy nemůže právě on. A jakou verzi aplikace používáte? Pokud ne poslední, doporučuji Vám provést aktualizaci, protože chyba také může souviset se starší verzí aplikace.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Jiný dopravce, než byl vybrán při objednávce
PříspěvekNapsal: 18 zář 2015 18:42 
C4 zákazník

Registrován:
15 led 2014 12:51
Příspěvky:
91
Dobrý den, pořád bojuju se stejným problémem, nemohla jsem přijít na to čím to je, že zákazníci potvrdí objednávku s poštovným nula, i když tvrdí, že vybírali např. poštu+dobírku, nebo poštu+bankovní převod, a při testování jsem na to přišla - vyberu zboží, vyberu např. poštu + bankovní převod (50 Kč), dám potvrdit způsob platby, na poslední stránce ale nedám potvrdit objednávku, ale vrátím se tlačítkem další způsoby platby, překliknu na osobní odběr, tak v obsahu košíku poštovné 50 kč zůstane, ale nabízený způsob platby u osobního odběru je najednou bankovní převod a na poslední stránce, kde je potvrdit objednávku, už poštovné není :( takže nakonec nevím, jaký způsob dobravy zákazník vlastně chtěl a navíc má poštovné zdarma. Jsem z toho dost nešťastná a prosím o radu, jak tomu zamezit (kromě aktualizace na verzi 1.6), to teď před Vánoci určitě nezvládnu :( díky moc, Jana
http://www.nanomoda.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Jiný dopravce, než byl vybrán při objednávce
PříspěvekNapsal: 21 zář 2015 10:34 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

a zkoušela jste deaktivovat/odinstalovat modul pro přiřazení plateb k dopravcům, jak jsem Vám radil už v předchozím příspěvku? Také jste neuvedla, jakou verzi aplikace používáte. Ale jelikož píšete, že nechcete aktualizovat na verzi 1.6, tak pravděpodobně Vaše stránky běží ještě na nějaké starší verzi aplikace. Každopádně můžete si vyzkoušet nainstalovat třeba na subdoménu čistou instalaci stejné verze (starší verze naleznete na této stránce) a tím otestovat, jestli se jedná o problém dané verze, nebo chyba souvisí s nějakými úpravami/moduly. Také můžete vyzkoušet změnit způsob objednávkového procesu. Takže pokud nyní používáte jednostránkový proces objednávky, tak ho v sekci "Konfigurace > Objednávky" u položky "Typ objednacího procesu" změňte na standardní objednávku v 5 krocích (příp. naopak). A následně ověřte funkčnost objednávky.

Pokud se Vám nepodaří problém odstranit a aktualizace na novější verzi aplikace není možná, tak se můžete obrátit na některého z našich partnerů (příp. vpravo blok PrestaShop partneři), který se aplikaci věnuje.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Jiný dopravce, než byl vybrán při objednávce
PříspěvekNapsal: 16 říj 2015 19:12 
C4 zákazník

Registrován:
15 led 2014 12:51
Příspěvky:
91
Dobrý den, ano, zkoušela jsem odinsalovat a nainstalovat modul přiřazení plateb i změnit objednávku 5 kroků/1 stránka, nic nepomáhá :( mám verzi 1.5.6.2, s tou subdoménou, jak píšete, to bohužel asi nezvládnu :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Jiný dopravce, než byl vybrán při objednávce
PříspěvekNapsal: 16 říj 2015 20:46 
C4 zákazník

Registrován:
15 led 2014 12:51
Příspěvky:
91
Oprava: v 5ti krokové objednávce možná tento problém není, teď jí znovu zkouším, zde je ale zase problém ten, že zákazníci nedokončují objednávku, protože nevědí, že musí v 5. kroku kliknout na způsob platby. Dala jsem tam teď poznámku s vykřičníky, ale nevypadá to zrovna profesionálne :(
http://www.nanomoda.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Jiný dopravce, než byl vybrán při objednávce
PříspěvekNapsal: 22 říj 2015 13:52 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

toto provedení 5. kroku je bohužel standardní pro Vaší starší verzi aplikace. Takže buď si můžete upravit vzhled výběru plateb na míru, nebo se pokusit najít příčinu chyby v jednostránkovém procesu objednávky. Pokud na podobnou úpravu/analýzu nemáte znalosti, můžete se obrátit na některého z našich partnerů (příp. vpravo blok PrestaShop partneři), který se aplikaci věnuje.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz