Právě je 28 bře 2024 10:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Informujte mě, až bude k dispozici
PříspěvekNapsal: 12 úno 2015 15:01 
C4 zákazník

Registrován:
25 srp 2014 19:45
Příspěvky:
38
Dobrý den,

prosím o radu. Pokud nemáme nějaké zboží skladem, zobrazí se na stránkách, že produkt není skladem a pole pro email s textem Informujte mě, až bude k dispozici kam může zákazník napsat email a my mu dáme vědět, až budeme mít produkty opět skladem. Bohužel toto políčko nám na webu nefunguje. Pokud tak zadáme email, tento email nelze odeslat. Při najetí myší na políčko Informujte mě to sice vypadá, že stačí kliknout a email se odešle, ale po kliknutí se nic neděje, žádné načítá a email se neodešle. Víte prosím, kde by mohl být problém?
Druhý dotaz: pokud se nám podaří tuto funkci zprovoznit, kam nám prosím budou chodit emaily od zákazníků? Přímo na náš info email nebo někam do administrativy back office?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Informujte mě, až bude k dispozici
PříspěvekNapsal: 14 úno 2015 14:53 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 12:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

jedná se o modul Oznámení e-mailem, ve kterém si můžete vše nastavit (např. e-mailovou adresu, kam bude přicházet upozornění apod.). Vše ostatní probíhá automaticky. Pokud tedy máte modul Oznámení e-mailem nainstalovaný a povolený, tak v případě, že dojde množství produktů, které máte skladem, k produktu se automaticky přidá text Informujte mě, až bude k dispozici. Pokud zaregistrovaný a přihlášený zákazník klikne na toto tlačítko, zobrazí se hlášení Váš požadavek byl zaevidován. V případě, že se jedná o návštěvníka, stačí vyplnit email a stisknout Enter, znovu se zobrazí hlášení Váš požadavek byl zaevidován.

Až budete mít zboží zase skladem a v administraci aplikace jeho počet navýšíte, tak všem zákazníkům přijde email Váš sledovaný produkt je nyní k dispozici, ve kterém je napsána informace, že produkt je znovu k dispozici.

Funkčnost modulu a příjem oznámení jsem otestoval v nejnovější verzi 1.6.0.11, kde funguje vše bez problému. Ale všiml jsem si, že ve Vašem obchodě používáte nestandardní šablonu, takže pokud Vám něco z toho, co jsem uvedl výše, nefunguje správně, je možné, že problém způsobuje právě Vámi použitá nestandardní šablona. V takovém případě Vám doporučuji funkčnost otestovat v defaultní šabloně aplikace PrestaShop.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Informujte mě, až bude k dispozici
PříspěvekNapsal: 14 úno 2015 19:33 
C4 zákazník

Registrován:
25 srp 2014 19:45
Příspěvky:
38
Dobrý den, vše máme nastaveno, tak jak píšete, ale emaily s oznámením nám nechodí a zákaznická žádost nám ani nejde odeslat. Co myslíte tím ,,nestandardní" šablona?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Informujte mě, až bude k dispozici
PříspěvekNapsal: 15 úno 2015 14:02 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 12:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

nejedná se o defaultní šablonu default-bootstrap, ale o nějakou její upravenou verzi, kde proběhlo mnoho úprav, které mohly problémy způsobit. E-maily chodí pouze v případě, že máte v konfiguraci modulu Oznámení e-mailem nastavené Obchodní oznámení. Pokud máte v části Zákaznické oznámení povolenou volbu Dostupnost zboží, tak pokud zákazník zadá email, požadavek se automaticky zaeviduje. Ihned jak doplníte skladové zásoby, zákazníkovi přijde automaticky email, že zboží je znovu k dispozici. Když si v obchodním oznámení aktivujete volbu Nová objednávka, tak na zadaný email v políčku E-mail Vám budou chodit veškerá oznámení o nových objednávkách.

Vyzkoušejte si tedy v administraci aplikace PrestaShop v sekci Konfigurace > Šablony aktivovat defaultní šablonu default-bootstrap. Když Vám bude vše bez problému fungovat, tak je jasné, že problém způsobuje Vámi upravená šablona.

Bohužel nevím, jakou verzi aplikace PrestaShop používáte, ale pokud používáte starší verzi, doporučuji Vám provést aktualizaci na novější verzi 1.6.0.11.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz