Právě je 20 dub 2024 12:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Import produktů - Kategorie, obrázky a ceny
PříspěvekNapsal: 04 led 2017 23:01 
C4 zákazník

Registrován:
04 led 2017 22:51
Příspěvky:
3
Zdravím, po přečtení veškerých rad z fóra atd. si stejně nemůžu dát rady s importem produktů do PrestaShop 1.6.1.7 zde na C4

Cílem importu je u jednotlivého produktu je:
    název
    krátký popis
    popis
    hlavní kategorie
    3x podkategorie
    cena (mimo jiné nedaří se mi nastavit "maloobchodní cena bez DPH" pouze s nebo bez DPH)
    počet na sklad
    URL fotky (tady nevím jestli ručně zpracovat všechny 3 velikosti zvlášť nebo stačí jeden velký zdrojový)

CVS je v UTF-8, při importu všechny sloupce nastavím jak je potřeba (krom zmíněné ceny). Zdroj v příloze.

Prosím o radu kde dělám tu zásadní chybu: import bez obrázků, nelze určit několik kategorií u produktu, cenu kterou potřebuji nevidím v možnostech importu.

Děkuji


Přílohy:
knihy_import_ceska.csv [22.07 KiB]
212 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Import produktů - Kategorie, obrázky a ceny
PříspěvekNapsal: 05 led 2017 11:17 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

žádný obrázek produktu na uvedené adrese neexistuje, takže ověřte, jestli máte cesty k obrázkům správně (příp. existenci obrázků ve složce foto). Ano, při importu stačí použít jediný obrázek, který se během importu automaticky přegeneruje na všechny velikosti.

Kategorie produktů musíte zadat do jednoho sloupce (resp. pole) a oddělit je čárkou. První kategorie se vždy automaticky nastaví jako hlavní. Například nějaký produkt chcete přiřadit do kategorií zemědělství, atlasy a učebnice. Jako hlavní kategorie má být nastavena kategorie zemědělství. Takže na prvním místě bude kategorie zemědělství a za ní budou následovat další podkategorie oddělené čárkou:
Kód:
zemědělství,atlasy,učebnice

Pokud byste chtěl jako hlavní kategorii nastavit např. učebnice, tak byste ji dal na první místo a následovaly by další podkategorie:
Kód:
učebnice,zemědělství,atlasy


Při přiřazování sloupců během importu máte k dispozici dvě samostatná pole "Cena bez DPH" a "Cena s DPH". Takže si stačí vybrat, jestli importujete cenu s DPH nebo bez DPH.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Import produktů - Kategorie, obrázky a ceny
PříspěvekNapsal: 05 led 2017 15:37 
C4 zákazník

Registrován:
04 led 2017 22:51
Příspěvky:
3
Moc děkuji, přesně u sloupcu kategorií jsem dělal chybu, měl jsem to ve více sloupcích, u obrázků jsem špatně hromadně přejmenoval příponu.
Ještě jednou děkuji, opravdu čím déle jsem to koumal, tím méně jsem se v tom vyznal... :roll:

Pokud by bylo možné, v tomto vlákně vyřešit ještě jeden menší problém, jak odstraním z bloku produktů výpis kategorií, viz obrázek.


Přílohy:
screen-antikvariat.png
screen-antikvariat.png [ 1.07 MiB | Zobrazeno 1073 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Import produktů - Kategorie, obrázky a ceny
PříspěvekNapsal: 05 led 2017 16:13 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

skrytí podkategorií se v diskuzním fóru již řešilo v tématu PrestaShop 1.6 - Odstranění podkategorií na stránce. Dotazy se v diskuzním fóru často opakují, takže před vložením nového dotazu vždy nejdříve vyzkoušejte použít hledání ve fóru. A pokud se Vám řešení nepodaří nalézt, tak vždy pro dotaz vytvořte nové téma, chceme mít fórum přehledné i pro ostatní uživatele.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz