Právě je 29 bře 2024 06:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Import CSV - Čeština a ID kategorií
PříspěvekNapsal: 20 čer 2013 06:56 

Registrován:
18 čer 2013 11:04
Příspěvky:
18
Dobry den,
Chci vyuzivat teto dobre vlastnosti a vest vsechno co jde v CSV souborech pro pripad obnoveni a zmen. Ovsem narazil jsem na problemy, se kterymi si nevim rady.
zkousim Kategorie. Vzal jsem vzorovy CSV soubor a zkusebne vyplnil par sloupcu, ulozil. Problemy jsou nasledujici. Import nezobrazuje znaky s ceskou diakritikou, tyto jsou vynechany a tak misto Ženy mam eny, misto Muži importuje mui.

Dalsi vec je to, ze si myslim, ze bych mel byt schopen vnutit ID, protoze kdyz pak tyto kategorie pouzivam v dalsich souborech, pouzivam i jejich cislo. Zkousim prestu par dni takze jsem zkousel ruzne vytvaret a mazat vsechno mozne, takze prvni cisla jsou jiz obsazena a moje prvni CSV kategorie by mohla zacit napr cislem 15. To je ale logicky nesmysl. Jakmile totiz tuto kategorii pod cislem 15 zrusim a misto ni budu chtit zadat jinou, ktera by ji mela nahradit, uz 15 nemuzu pouzit a musim vzit cislo posledni nepouzite. Je toto nejak osetreno? Daji se nejak vynulovat nepouzivane ID, abych byl schopny pouzivat sve cislovani? Myslel jsem, ze to vyresi smazani vsech zaznamu pred importem ale chyba lavky :-(

V priloze je soubor, ktery se snazim importovat


Přílohy:
Kategorie.csv [888 bajtů]
338 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Import CSV - Čeština a ID kategorií
PříspěvekNapsal: 20 čer 2013 07:34 

Registrován:
18 čer 2013 11:04
Příspěvky:
18
uz se mi snad podarilo vyresit kodovani cestiny pomoci open officu, ale porad se nedari importovat. At ID vyplnim nebo ne, taks e mi import nepovede. Prekodovany soubor:


Přílohy:
Kategorie 2.csv [989 bajtů]
298 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Import CSV - Čeština a ID kategorií
PříspěvekNapsal: 20 čer 2013 08:03 

Registrován:
18 čer 2013 11:04
Příspěvky:
18
Takze kodovani se mi porad vyresit nepodarilo.
Pokud udelam konverzi pres openoffice, do souboru CSV se ke kazde vyplnene polozce dostanou uvozovky ". To se pak stejne odmita importovat. Pokud v poznamkovem bloku nebo jinde uvozovky odstranim, tak mi ze slova Ženy zmizi ž.
Uz nevim co s tim. Zkousim ruzne konvertovat, menit kde co, ale bohuzel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Import CSV - Čeština a ID kategorií
PříspěvekNapsal: 20 čer 2013 08:10 

Registrován:
18 čer 2013 11:04
Příspěvky:
18
Nejuspesnejsi jsem byl s timto souborem. Ten se podarilo naimportovat, ale trva ten problem s zenami (enami). Co tam mam spatne? Jsem z toho uz zoufaly. Jestli mam takove problemy u kategorii, kde jsou vyplnene 4 sloupce, tak co potom samotne produkty? :-((


Přílohy:
Kategorie2.csv [732 bajtů]
358 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Import CSV - Čeština a ID kategorií
PříspěvekNapsal: 20 čer 2013 08:44 

Registrován:
18 čer 2013 11:04
Příspěvky:
18
Konecneee! Uz jsem to vyresil. Bylo potreba odmazat prvni radek s nazvy sloupcu a nechat uvozovky u vyplnenych polozek. Ani nevite, jakou mam radost :-)

Kazdopadne trva to prirazovani ID. Jak to funguje? Vsiml jsem si, ze pri kazdem importu zustavaji cisla kategorii stejne, jen zacinaji cislem 3. Predpokladam, ze 1 je Home a 2 neco co nevidim. Delam to spravne ze sloupec s ID nechavam prazdny?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Import CSV - Čeština a ID kategorií
PříspěvekNapsal: 20 čer 2013 10:40 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

při přiřazování jednotlivých sloupců je k dispozici pole pro vynechání určitého počtu řádků z CSV souboru. Takže nemusíte mazat první řádek ze souboru, stačí zadat 1 pro vynechání prvního řádku.
Příloha:
import_vynechani_radku.jpg
import_vynechani_radku.jpg [ 119.39 KiB | Zobrazeno 2408 krát ]

ID kategorií musí začínat až od čísla 3, protože ID 1 již používá kategorie Root a ID 2 kategorie Home. Pří výběru parametrů importu v sekci Nástroje > Import souboru CSV zaškrtněte volbu Vynutit všechny identifikátory při importu?, tím se kategoriím přiřadí ID z CSV souboru.
Příloha:
import_vynutit_identifikatory.jpg
import_vynutit_identifikatory.jpg [ 122.88 KiB | Zobrazeno 2408 krát ]

Při importu produktů také můžete místo ID kategorií použít jejich názvy. Ale samozřejmě nesmíte mít v obchodě více kategorií se stejným názvem. Každopádně pro správný import není nutné v CSV souboru dělat nějaké další speciální úpravy (mazání uvozovek atd.).

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Import CSV - Čeština a ID kategorií
PříspěvekNapsal: 20 čer 2013 10:46 

Registrován:
18 čer 2013 11:04
Příspěvky:
18
Rikate, ze nesmim mit stejne nazvy kategorii. Plati to jen pro pripad, ze bych u produktu misto vypisovani nazvu kategorie vpisoval ID nebo celkove?
Mam totiz Cleneni na odevy pro muze, zeny a deti a v nich mam kategorie pojmenovane stejne. Je jasne, ze pro vypisovani kategorii nazvu kategorii to nebude fungovat. Ale pokud bych vypisoval IDcka, tak by to nemuselo vadit..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Import CSV - Čeština a ID kategorií
PříspěvekNapsal: 20 čer 2013 10:58 

Registrován:
18 čer 2013 11:04
Příspěvky:
18
Jo a prosim Vas, jeste jedna vec, ktera me trosku otravuje. Neda se nejak smazat seznam nactenych souboru CSV? Ted jak jsem to ruzne zkousel, tak jich tam mam nactenych 29 a porad to roste - stava se to znacne neprehlednym :-)
Dekuju moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Import CSV - Čeština a ID kategorií
PříspěvekNapsal: 20 čer 2013 15:07 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

samozřejmě můžete mít stejné názvy kategorií, ale pak při importu produktů musíte pro přiřazení do správné kategorie použít ID.

Pokud chcete smazat CSV soubory, tak se musíte pomocí FTP klienta připojit na server s Vaší instalací. A ve složce admin/import (resp. vase-admin-slozka/import) naleznete všechny CSV soubory.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz