Právě je 19 dub 2024 18:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Dvojnásobné ceny po importu a přepočtu na měnu
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2012 22:59 

Registrován:
31 kvě 2012 22:19
Příspěvky:
4
Problém: Proč mám ceny v eshopu dvojnásobné, než mají být?
DPH mám vypnutou, používám pouze Kč. Používám importní modul na zakázku, který mi dodá veškeré údaje a přepočítá vstupní cenu z libry na Kč (pouhým koeficientem).

Funguje to takto: modul vynásobí libry nastaveným koeficientem = to musí být cena v eshopu.
Ale ve skutečnosti zobrazuje přesně dvojnásobnou cenu. Dodavatel modulu tvrdí, že má vše správně, že je to chyba v Prestě a poslal tento odkaz:
http://www.prestashop.com/forums/topic/ ... -produktu/
Ale popsaný kód jsem ve svém shopu nenašel (asi mám jinou verzi, než pisatel).

Když nastavím kurz měny z jedna na 0,5 tak u produktu mi zobrazí cenu správnou, ale ve výpisu v kategoriji je cena dvojnásobná. Do košíku přidá cenu dvojnásobnou. Když povolím DPH a nastavím na 0%, tak mi zobrazí správnou cenu také ve výpisu v kategorii, ale do košíku mi přidá cenu dvojnásobnou.

Brouzdám po fórech, ale nemohu se dopídit proč to dělá.
Máte s tím někdo zkušenost?
Případně administrátoři, poradíte?

Prosím oradu.
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Dvojnásobné ceny po importu a přepočtu na měnu
PříspěvekNapsal: 05 čer 2012 09:12 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
01 lis 2011 15:02
Příspěvky:
746
Dobrý den.

Ještě se zeptám: Jaké téma používáte ve Vašem shopu, výchozí?
Jakou verzi PrestaShopu používáte?
O jaký importní modul se jedná?

_________________
Adam Chyský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Dvojnásobné ceny po importu a přepočtu na měnu
PříspěvekNapsal: 05 čer 2012 09:39 

Registrován:
31 kvě 2012 22:19
Příspěvky:
4
Používám výchozí téma.
Importní modul je na zakázku. Dodavatel ale tvrdí, že on má vše v pořádku a chyba je v PrestaShopu s odkazem na diskusi:
http://www.prestashop.com/forums/topic/ ... -produktu/
Že v databázi jsou ceny správné a problém opravdu dělá PrestaShop.

Zjistil jsem ale, že ceny jsou dvojnásobné pouze v případě, že se jedná o zboží se Slevou (u zboží je popiska Sleva!, přeškrtnutá cena a řádná cena) A ta řádná je cca dvojnásobná.
Ostatní zboží má ceny O.K.

Děkuji za radu . .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Dvojnásobné ceny po importu a přepočtu na měnu
PříspěvekNapsal: 05 čer 2012 12:41 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
01 lis 2011 15:02
Příspěvky:
746
Dobrý den.

Jakou verzi PrestaShopu používáte?

Zda je problém způsoben importním modulem či samotným PrestaShopu lze zjistit snadno: Vytvořte si zkušební produkt, který bude mít stejné vlastnosti, jako některý z importovaných, u nichž se chyba projevuje. Tento zkušební produkt ale samozřejmě nebudete importovat, cenu bude mít zadanou ručně. Pokud se u něj chyba neprojeví, je problém v modulu, pokud ano, řešení je nutno hledat v PrestaShopu.

_________________
Adam Chyský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Dvojnásobné ceny po importu a přepočtu na měnu
PříspěvekNapsal: 05 čer 2012 14:12 

Registrován:
31 kvě 2012 22:19
Příspěvky:
4
Používám verzi 1.7.4.3

Tak jsem vytvořil zkušební zboží. Zadal jsem přesně stejné parametry a výsledek je, že cena je dvojnásobná stejně, jak u originálu.

U zadávání parametrů jsem ale narazil na jednu věc:
- na záložce produktu 4. Kombinace je zadána modifikace produktu (některé produkty jsou ve slevě a tydy se sleva asi zadává)
- kromě zadání Atributů (barva, velikost) se zadává také Dopad na cenu o XX Kč. U vzorového produktu byl dopad zadán na Zvýšení (zadal jsem ho tedy stejně také u zkouškového produkt)
- No a dál se v tom ztrácím. Nevím, jestli má Presta to Zvýšení nastaveno defaultně, anebo to dělá importní script.

V každém případě, když u produktu nastavím Dopad Není, tak cena je správná - jak má být.
Jak už jsem psal, tento problém je pouze u produktů, které mají v nastavení produktu zapracovanou slevu. A to je přesně ta Záložka: 4. Kombinace u produktu

Nevíte, jestli teda ten Dopad na cenu má nějak Presta nastaveno defaultně?

[img]
http://online-park.cz/problem.jpg
[/img]

Cenu 116Kč dle obrázku zobrazuje jako původní - přeškrtnutou.

Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Dvojnásobné ceny po importu a přepočtu na měnu
PříspěvekNapsal: 06 čer 2012 08:28 
Uživatelský avatar

Registrován:
03 bře 2011 23:21
Příspěvky:
640
dhsport píše:
- kromě zadání Atributů (barva, velikost) se zadává také Dopad na cenu o XX Kč. U vzorového produktu byl dopad zadán na Zvýšení (zadal jsem ho tedy stejně také u zkouškového produkt)
- No a dál se v tom ztrácím. Nevím, jestli má Presta to Zvýšení nastaveno defaultně, anebo to dělá importní script.

Základ je vědět, jak jsou ceny v databázi. V administraci doufám budou zobrazeny stejně.

Jestli používáš atributy a je tam nějaké zvýšení ceny, tak to vypadá, že základní cena se přenese a u atributu je ještě zvýšení ve stejné výši. Pak mohou být ceny dvojnásobné. V kombinacích (atributech) se zadává jen relativní zvýšení ceny proti hlavní ceně. Jestli se tam po importu objeví stejná cena, jako je hlavní, tak to tvůrce importu nepochopil.

_________________
M4 Vše v jednom SEO - snadný a na funkce bohatý SEO plugin
https://www.presta-addons.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Dvojnásobné ceny po importu a přepočtu na měnu
PříspěvekNapsal: 06 čer 2012 14:53 

Registrován:
31 kvě 2012 22:19
Příspěvky:
4
Našel jsem soubor ve kterém se toto nastavuje.
Jedná se o admin/tabs/AdminProducts.php
(někde kolem řádků 1550 - 1552, anebo 3165 - nevím, nejsem programátor)

Poradíte někdo, jak jej upravit tak, aby se vždy po importu nastavilo:
Dopad na cenu: Není


Díky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Dvojnásobné ceny po importu a přepočtu na měnu
PříspěvekNapsal: 09 čer 2012 11:17 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
01 lis 2011 15:02
Příspěvky:
746
Dobrý den.

dhsport píše:
U zadávání parametrů jsem ale narazil na jednu věc:
- na záložce produktu 4. Kombinace je zadána modifikace produktu (některé produkty jsou ve slevě a tydy se sleva asi zadává)

Nejsem si jist, jestli Vás správně chápu, ale:
- na záložce 4. se zadávají různé kombinace vlastností produktu - například že MP3 přehrávač má základní verzi se 2GB paměti, ale existuje i verze 4GB. A ta 4GB bude samozřejmě dražší, což lze pro tuto kombinaci nastavit.
- sleva (míněno dočasná, ne trvalé snížení ceny) oproti základní ceně se nastavuje na záložce 3. Ceny a je platná pro všechny kombinace daného produktu. Lze ji nastavit buďto jako novou koncovou cenu, nebo určit slevu o nějakou fixní částku či procento.
- na záložce 4. by se zadala pouze sleva pro určitou kombinaci vlastností a byla by zde zadána jako jiná trvalá cena této kombinace. Nikoli jako sleva produktu, tedy jeho všech kombinací.

dhsport píše:
- kromě zadání Atributů (barva, velikost) se zadává také Dopad na cenu o XX Kč. U vzorového produktu byl dopad zadán na Zvýšení (zadal jsem ho tedy stejně také u zkouškového produkt)
- No a dál se v tom ztrácím. Nevím, jestli má Presta to Zvýšení nastaveno defaultně, anebo to dělá importní script.

Dopad je míněn tak, že některé vlastnosti (například barva) se do ceny nepromítnou. Jiné (například u oděvů nebo obuvi velikost) se promítnout mohou - větší číslo může stát více peněz. A pak se tedy pro kombinace s větší velikostí zadá dopad na cenu jako její zvýšení. Zadá se ale částka o kterou se má cena navýšit, a nikoliv nová prodejní cena! Například boty do velikosti 37 budou mít základní cenu (např. 1500 Kč), od velikosti 38 do 43 mají navýšení ceny o 100 Kč (výsledná cena 1600 Kč) a od velikosti 44 mají navýšení o 200 Kč (výsledná cen 1700 Kč).
Trochu matoucí může být, že zde lze zadat také velkoobchodní, tedy nákupní cenu. A ta se zadává jako pevná částka, nikoli navýšením.
O změnu ceny se stará přímo jádro PrestaShopu, ale v této části si nevzpomínám, že by v současnosti či minulosti byla nějaká chyba. Vše zde pracuje přesně dle očekávání.

Domnívám se tedy, že chyba u Vás mohla nastat 2 způsoby:
1) Pokud dopad na cenu na záložce 4. Kombinace zadáváte Vy ručně, vzniklo to nepochopením principu zadávání, případně ještě nepochopením principu slev.
2) Pokud je dopad na cenu rovněž importován, může být chyba v importním modulu v zápisu do databáze, kde se zapisují nové ceny namísto dopadů na cenu, případně se zapisuje do slev.

Kód ze souboru admin/tabs/AdminProducts.php do importu ani do výpisu nezasahuje, je použit pouze k ručnímu nastavování cen v administraci. Změna v této části tedy zaručeně nepovede k cíli.

_________________
Adam Chyský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz