Právě je 29 bře 2024 00:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Došlo k chybě během aktualizace zvláštní ceny
PříspěvekNapsal: 10 bře 2015 17:01 
C4 zákazník

Registrován:
18 úno 2015 14:31
Příspěvky:
44
Dobrý den,
když vytvářím zvláštní cenu objeví se hláška "Došlo k chybě během aktualizace zvláštní ceny." Co by mohlo být špatně?


Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Došlo k chybě během aktualizace zvláštní ceny
PříspěvekNapsal: 10 bře 2015 18:06 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 12:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

a jakou verzi aplikace PrestaShop používáte? Vytváření speciálních cen jsem vyzkoušel v aktuální verzi 1.6.0.14, kde k takovému problému nedochází. Stejný problém se řešil i přímo na oficiálním fóru aplikace PrestaShop, kde byl problém v tom, že uživateli chyběl v databázi v tabulce ps_specific_price (příp. vas-prefix_specific_price) a ps_specific_price_rule (příp. vas-prefix_specific_price_rule) sloupeček reduction_tax.

Jestli používáte starší verzi než 1.6.0.14, tak Vám doporučuji provést aktualizaci, poté by Vám mělo vše bez problému fungovat.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Došlo k chybě během aktualizace zvláštní ceny
PříspěvekNapsal: 12 bře 2015 14:30 
C4 zákazník

Registrován:
18 úno 2015 14:31
Příspěvky:
44
Dobrý den,
nevím proč, ale nejde mi upravit na V14.

Všechno jsem udělal podle vašeho návodu, ale instalace píše:

Varování: není možné použít průvodce pro upgrade vašeho obchodu.
Již máte nainstalován Prestashop verze 1.6.0.11

Co máme dělat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Došlo k chybě během aktualizace zvláštní ceny
PříspěvekNapsal: 12 bře 2015 16:08 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 12:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

a používáte modul Aktualizace kliknutím, který slouží k automatické aktualizaci na novější verzi? Pokud ano, tak by Vám mělo vše bez problému fungovat. Jestli modul Aktualizace kliknutím nemáte nainstalovaný, učinit tak můžete v administraci aplikace PrestaShop v sekci Moduly > Moduly. Až modul nainstalujete, tak přejděte do sekce Nástroje > 1-Click Upgrade (příp. na stránce modulů u modulu klikněte na Konfigurace).

V konfiguraci modulu v části Začněte aktualizaci můžete zkontrolovat dostupnost nové verze. V případě, že máte obchod povolený, tak není možné aktualizaci provést, je nutné ho přepnout do režimu údržby, takže v konfiguraci modulu v části Kontrolní seznam aktualizace klikněte na Klikněte zde, aby se Váš obchod přepnul do režimu údržby, tím dojde k přepnutí obchodu do režimu údržby a v části Začněte aktualizaci kliknutím na Aktualizujte PrestaShop právě teď! proveďte aktualizaci.

Nemusíte nic upravovat, proces aktualizace se dokončí automaticky a o úspěšném dokončení procesu aktualizace budete informován.

Po aktualizaci bude obchod v režimu údržby, takže nebude přístupný. Režim údržby je nutné deaktivovat v administraci aplikace v sekci Nástroje > Údržba obchodu přepnutím volby Povolit obchod na Ano.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Došlo k chybě během aktualizace zvláštní ceny
PříspěvekNapsal: 12 bře 2015 18:11 
C4 zákazník

Registrován:
18 úno 2015 14:31
Příspěvky:
44
Provedl jsem aktualizaci která proběhla v pořádku, ale speciální cena nejde vytvořit. Stále stejné hlášení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Došlo k chybě během aktualizace zvláštní ceny
PříspěvekNapsal: 12 bře 2015 21:15 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 12:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

se stejným problémem jsem se zatím nesetkal. Pokud jste provedl aktualizaci na poslední verzi, tak by Vám mělo vše bez problému fungovat. Nepoužíváte například nějaké nestandardní moduly, které by mohly funkčnost speciálních cen ovlivnit?

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Došlo k chybě během aktualizace zvláštní ceny
PříspěvekNapsal: 30 bře 2015 07:31 
C4 zákazník

Registrován:
18 úno 2015 14:31
Příspěvky:
44
Dobrý den,
nic o čem by jsem věděl. Systém eshopu prodeje jsem zatím vůbec nevyužil teda nevím v čem by mohl být problém. Pro test jsem vytvořil jeden produkt kde právě nejde přidat speciální cena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Došlo k chybě během aktualizace zvláštní ceny
PříspěvekNapsal: 30 bře 2015 11:13 
C4 zákazník

Registrován:
18 úno 2015 14:31
Příspěvky:
44
našel jsem možná řešení, ale nejsem s toho moudrý.

https://www.prestashop.com/forums/topic ... fic-price/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Došlo k chybě během aktualizace zvláštní ceny
PříspěvekNapsal: 30 bře 2015 14:19 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 12:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

ano, řešení z oficiálního fóra aplikace PrestaShop je to, které jsem uvedl již v prvním příspěvku. Problém se vyskytuje u všech produktů nebo pouze u nějakých? V novější verzi 1.6.0.14 lze speciální ceny bez problému vytvářet, takže se jedná o problém přímo na Vaší instalaci.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Došlo k chybě během aktualizace zvláštní ceny
PříspěvekNapsal: 02 dub 2015 08:17 
C4 zákazník

Registrován:
18 úno 2015 14:31
Příspěvky:
44
Dobrý den,
prestashop je v současnosti po aktualizaci na verzi 1.6.0.14, ale chyba stále přetrvává. Předpokládám, že chyba v DB a řešení je:

I needed to add column 'reduction_tax' into both specific_price AND specific_price_rule


Jen potřebuji poradit s aplikací.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz