Právě je 23 dub 2024 23:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Doprava v obchodě
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2012 10:26 

Registrován:
11 lis 2011 15:43
Příspěvky:
252
Dobrý den,
prosím o radu, v obchodě se ukazují pouze dvě první možnosti dopravy. I když jsem všechny další možnosti dopravy přenastavila v ,,dopravě,,, tak to vůbec nepomohlo.
A nadále se stejně ukazují pouze první dva druhy dopravy. Když jsem prvně nastavovala obchod, tak vše běželo normálně.

Děkuji za pomoc
Dana Langová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Doprava v obchodě
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2012 14:05 

Registrován:
11 lis 2011 15:43
Příspěvky:
252
Tak ted´už v obchodu nemám žádnou dopravu, takže se nedá nic objednat. A nejde žádná doprava přidat.

Dana langová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Doprava v obchodě
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2012 19:41 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
01 lis 2011 15:02
Příspěvky:
746
Dobrý den.

Podle mých zkušeností se změny v nastavení dopravců občas projeví až po několika hodinách, případně dnech.
Pokud se změny během zítřka neprojeví, mohu se podívat na nastavení ve Vaší administraci.

_________________
Adam Chyský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Doprava v obchodě
PříspěvekNapsal: 27 kvě 2012 22:03 

Registrován:
11 lis 2011 15:43
Příspěvky:
252
Dobrý den,
doprava se v obchodě neukazuje. Ještě se mi to podařilo vylepšit, že jsem ,,rozhrabala,, dopravu i v druhém obchodě, kde se teď také žádná doprava neukazuje. Prosím, můžete se podívat do mého nastavení? Můžu poslat přihlašovací údaje do emailu?
Děkuji
Dana Langová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Doprava v obchodě
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2012 10:53 

Registrován:
11 lis 2011 15:43
Příspěvky:
252
Dobrý den,
tak jsem poslala přihlašovací údaje do emailu. Doprava se stále neukazuje.
Děkuji
Dana Langová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Doprava v obchodě
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2012 12:30 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
01 lis 2011 15:02
Příspěvky:
746
Dobrý den.

Celý problém vznikl tak, že jste si vytvořila například "Česká republika", "Praha" nebo "Hradec Králové" jako vlastní "oblasti" alias "zóny" v Administrace > Doprava > Zony. Zóny jsou ale míněny jako rozsáhlé oblasti planety, také by se daly chápat jako kontinenty - například Asie, Afrika a podobně. Z administrativních důvodů jsou některé kontinenty rozděleny na více oblastí, jako např. "Europe" a "Europe mimo EU". Každá země je pak zařazena do jedné svojí příslušné oblasti.

Jednotlivým dopravcům jste pak v Administrace > Doprava > Dopravné přiřadila svoje oblasti a vyřadila jste je z oblastí původních. Takže například česká pošta byla zařazena do Vaší oblasti "Česká republika", ale již ne do výchozí oblasti "Europe", do níž spadá země "Czech Republic" (seznam je v Administrace > Doprava > Země).

Takže pokud si zákazník při zadání adresy zvolil ze seznamu zemi "Czech Republic", byl zařazen do oblasti "Europe", které ale neodpovídal žádný dopravce.

U některých dopravců pak byly i další chyby, jako například zakázané použití pro výchozí skupinu zákazníků "default" (jiné skupiny ani nemáte, takže v defaultu jsou všichni).
Dalším důvodem, proč se dopravce nemusí zobrazit, je v Administrace > Doprava > Dopravné - vybrat přepravce - a zde nastavení položky Poštovné a balné: na "Ano" a následné nenastavení ceny pro oblast v Administrace > Doprava.

Nyní je shop e-karneval.eu funkční, e-ladykarneval.cz rovněž, jen je v režimu údržby.
Zkontolujte si, prosím, v shopu e-karneval ceny přepravy v Administrace > Doprava - během úprav jsem je ztratil a ty které jsem vložil jsou zřejmě nesprávné.

_________________
Adam Chyský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Doprava v obchodě
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2012 19:12 

Registrován:
11 lis 2011 15:43
Příspěvky:
252
Dobrý den,
moc děkuji za opravu obou webů. Na tu chybu, bych bez Vás vůbec nepřišla. Hrála jsem si s opravou několik hodin, a že je chyba v zonách, mne vůbec nenapadlo. V ,,zonách ,, jsem si dopravu pěkně rozdělila a měla jsem z toho radost, jak to mám dobře udělané.... Další chyby jsem už udělala, jak jsem to pořád dokola přenastavovala. Tak ted´už se tomu směju, ale byla to pěkná bota, k vůli které týden nešel e-shop.
Děkuji moc a moc
Dana Langová
P.S. Ještě, že mám e-shop u Vás, že jte tak ochotní a dokážete poradit a opravit. Nevím,
co bych jinak dělala.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz