Právě je 20 dub 2024 15:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Dodací list po vytvoření objednávky
PříspěvekNapsal: 03 úno 2014 13:33 
C4 zákazník

Registrován:
07 pro 2010 20:39
Příspěvky:
111
Bydliště:
Jirkov
nastavil jsem si, aby se mi při přijetí objednávky vytvořil dodací list.

když vlezu do objednávky, tak tam mám " bez faktury , dodací list , tisknout objednávku "

při kliknutí na dodací list se mi zobrazí prázdná stránka, když kliknu na tisk obj. tak mi to vytiskne 3 listy s celou stránkou jak jí na webu vidím - což nepotřebuju

jak docílím toho aby se mi správně vygeneroval dodací list již při vytvoření obj, aniž by byla vytvořená faktura ( ve stavu obj. to mám zaškrtnuto),

díky ien.cv


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Dodací list po vytvoření objednávky
PříspěvekNapsal: 05 úno 2014 17:36 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

jestli chcete, aby byl dodací list dostupný ihned po vytvoření objednávky, tak v administraci aplikace PrestaShop v sekci Objednávky > Stavy objednávek u vybraného stavu objednávky zaškrtněte možnost Povolit zákazníkovi stáhnout a zobrazit PDF verzi faktury. Potom se dodací list i s fakturou automaticky vygeneruje po vytvoření objednávky.

Když v administraci aplikace u vybrané objednávky v sekci Objednávky > Objednávky kliknete na Tisknout objednávku, tak se vytiskne celá stránka s objednávkou. Tzn., že tam bude zobrazeno vše (doprava, adresa, množství, produkty, způsob platby...).
Pokud byste chtěl, aby se vytiskla jen určitá část, tak by byla nutná úprava zdrojového kódu aplikace. Pokud na úpravu zdrojového kódu nemáte znalosti, můžete se obrátit na některého z našich partnerů (příp. vpravo blok PrestaShop partneři), který se aplikaci PrestaShop věnuje.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Dodací list po vytvoření objednávky
PříspěvekNapsal: 31 bře 2014 18:40 

Registrován:
17 srp 2012 14:04
Příspěvky:
16
Dobrý den,

mám stejný problém a myslím, že dotaz uživatele byl špatně pochopen.

Mám vytvořenou objednávku. V detailu táto objednávky mám zpřístupněné tlačítko zobrazit dodací list (zatím bez faktury). Pokud kliknu na toto tlačítko, tak mi najede pouze bílá stránka. Nevygeneruje se PDF soubor.

Předem děkuji za radu jak odhalit problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Dodací list po vytvoření objednávky
PříspěvekNapsal: 01 dub 2014 16:07 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

dodací list je možné zobrazit pouze tehdy, pokud je k dispozici i faktura. Pokud máte stránky umístěné na Webhostingu C4, tak se můžete v administračním systému domény podívat do error logu stránek za posledních pár hodin.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Dodací list po vytvoření objednávky
PříspěvekNapsal: 18 kvě 2014 22:45 

Registrován:
24 bře 2011 09:04
Příspěvky:
26
    Filip Kučera píše:
    Dobrý den,

    dodací list je možné zobrazit pouze tehdy, pokud je k dispozici i faktura. Pokud máte stránky umístěné na Webhostingu C4, tak se můžete v administračním systému domény podívat do error logu stránek za posledních pár hodin.


    Zdravím Filipe, ale nemáte úplně pravdu, já mám případ, kdy se mi po vytvoření objednávky generuje PDF dodací list i při zakázané faktuře. Ale teď se mi přestal generovat a jen u objednávky, která má tuto hlášku v administraci objednávek:
    Zabezpečení PrestaShopu
    Bodování: 0.99
    Komentář: IP address associated to another e-mail address recently. You should check this order manually.
    Nahlásit toto pořadí jako podvod na PrestaShop

    Co to může způsobit.

    Díky

    http://www.kart-eshop.cz


    Nahoru
     Profil  
     
     Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Dodací list po vytvoření objednávky
    PříspěvekNapsal: 19 kvě 2014 07:40 
    C4 podpora
    C4 podpora

    Registrován:
    09 úno 2013 13:11
    Příspěvky:
    2413
    Dobrý den,

    bohužel nevím, jakou verzi aplikace PrestaShop používáte, ale několikrát jsem to testoval a dodací list je možné zobrazit jen pokud je k dispozici faktura. Pravděpodobně tedy používáte starší verzi aplikace, ve které to je možné.

    Znovu jsem to teď testoval v nejnovější verzi 1.6.0.6 a došlo ke stejnému problému. Pokud se v administraci aplikace PrestaShop faktura zakáže a dodací list bude povolený, tak se po dokončení objednávky dodací list bez faktury zobrazí, ale pokud se na něj klikne, zobrazí se jen bílá stránka. Když se pak k objednávce vygeneruje i faktura, vše je funkční.

    Každopádně Vaše stránky nejsou umístěny na Webhostingu C4, pro který je fórum určeno. Bohužel není v našich silách řešit i dotazy zákazníků všech ostatních hostingových společností. Takže s dalšími dotazy se obracejte na podporu Vašeho hostingu. Pokud se chcete stát naším zákazníkem a získat tak kvalitní podporu a hosting pro aplikaci PrestaShop, učinit tak můžete zde.

    _________________
    Filip Kučera
    Webhosting C4
    http://www.c4.cz/


    Nahoru
     Profil  
     
     Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Dodací list po vytvoření objednávky
    PříspěvekNapsal: 21 črc 2014 06:10 
    C4 zákazník

    Registrován:
    07 pro 2010 20:39
    Příspěvky:
    111
    Bydliště:
    Jirkov
    napadlo mě, asi to bude blbost :idea:

    co kdybych změnil hlavičku faktury na dodací list a dodacího listu na fakturu.

    změnim v překladech na webu "faktura / doodací lidt" a obráceně.

    vím, že si fakturu pak zákazník nebude moci stáhnout z webu, ale to třeba nelze ani u czc.cz, tam si stáhnete jen objednávku, fakturu posílaji na dotaz.

    nevím kde je to vše provázané, ale řešilo by to trošku problém faktury a dodacího listu.

    prosím o reakci zda by to bylo možné a nedělalo někde problémy. :!:


    Nahoru
     Profil  
     
     Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Dodací list po vytvoření objednávky
    PříspěvekNapsal: 21 črc 2014 11:03 
    C4 podpora
    C4 podpora

    Registrován:
    09 úno 2013 13:11
    Příspěvky:
    2413
    Dobrý den,

    pokud byste si změnil v části Lokalizace > Překlady tyto výrazy, tak by k žádné změně nedošlo. V PDF souboru by byl jen změněný název, vše ostatní by bylo stejné. Pro takové změny by byla nutná úprava zdrojového kódu aplikace PrestaShop.

    Znovu jsem to otestoval v nejnovější verzi 1.6.0.8 a pokud se zakáže faktura, tak se po vytvoření objednávky dodací list zobrazí i je možné jej stáhnout, ale není v něm uvedeno žádné zboží. K tomu je právě nutné mít vytvořenou fakturu.

    S dotazem se ale můžete vyzkoušet obrátit na na některého z našich partnerů (příp. vpravo blok PrestaShop partneři), který se aplikaci věnuje.

    _________________
    Filip Kučera
    Webhosting C4
    http://www.c4.cz/


    Nahoru
     Profil  
     
     Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Dodací list po vytvoření objednávky
    PříspěvekNapsal: 27 srp 2014 17:45 
    C4 zákazník

    Registrován:
    07 pro 2010 20:39
    Příspěvky:
    111
    Bydliště:
    Jirkov
    dobrý den

    u ps 1,6ky jsem prohodil šablony faktury a dodacího listu, takže po vytvožení objednávky se mi automaticky vytvoří "inovice" ( vzhled jako dodací list ) a odešle se zákazníkovy, to je ok

    po zaplacení se mi vytvoří "delivery slip" (vzhled jako faktura), a potřebuji aby se odeslal e-mailem zákazníkovy což se neděje.

    prosím o radu jak odeslat při stavu "platba přijata" a "doručeno - platba přijata" zákazníkovy e-mailem pdf přílohu "delivery slip"

    předem díky za radu
    ien.cv


    Nahoru
     Profil  
     
     Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Dodací list po vytvoření objednávky
    PříspěvekNapsal: 25 zář 2014 19:30 
    C4 podpora
    C4 podpora

    Registrován:
    09 úno 2013 13:11
    Příspěvky:
    2413
    Dobrý den,

    není potřeba takto "přehazovat" šablony faktur, později byste s tím třeba mohl mít i problémy. Stačí, když v administraci aplikace přejdete do sekce Objednávky > Stavy objednávek a u zvoleného stavu (např. Payment accepted) zvolíte, že chcete Zobrazit PDF dodacího listu, poté nastavení uložte. Poté, když nové objednávce přidělíte stav Payment accepted, bude u objednávky dostupný dodací list. V případě, že chcete fakturu zakázat úplně, stačí u stavu objednávky odškrtnout možnost Povolit zákazníkovi stáhnout a zobrazit PDF verzi faktury.

    Podobnou úpravu můžete použít i u ostatních stavů objednávek. Každopádně pokud si vše takto nastavíte, tak se zákazníkovi PDF soubor nezašle, defaultně se zasílá pouze faktura. Jestli chcete, aby se v příloze posílal dodací list, tak by byla nutná úprava zdrojového kódu aplikace PrestaShop. Pokud máte o takovou úpravu zájem, můžete se obrátit na některého z našich partnerů (příp. vpravo blok PrestaShop partneři), který se aplikaci PrestaShop věnuje.

    _________________
    Filip Kučera
    Webhosting C4
    http://www.c4.cz/


    Nahoru
     Profil  
     
    Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
    Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

    Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


    Kdo je online

    Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


    Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
    Nemůžete odpovídat v tomto fóru
    Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
    Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
    Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

    Hledat:
    Přejít na:  
    FTP Uploader
    Staňte se naším zákazníkem!
    Hledáme kolegy
    PrestaShop partneři

    Seznam všech partnerů

    PrestaShop Hosting
    Návody pro C4

    © 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
    Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz