Právě je 20 dub 2024 15:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Chybný XML feed pro heuréku
PříspěvekNapsal: 16 lis 2013 13:43 
C4 zákazník

Registrován:
18 čer 2013 20:46
Příspěvky:
7
Dobrý den,
obracím se na vás s prosbou o pomoc při zprovozu feedu (prestashop 1.5.3) pro srovnávače cen zboží heuréka.

Zprovoznil jsem modul pro tvorbu feedů (http://prestahost.eu/prestashop-modules/cs/home/10-srovnavace-zbozi-export-heurekacz-zbozicz-pro-15-.html) a po zadání adres níže se mi zobrazí feed heuréky chybný (viz. printscreen)
Příloha:
Screenshot 2013-11-11 20.47.18.png
Screenshot 2013-11-11 20.47.18.png [ 98.21 KiB | Zobrazeno 2324 krát ]


Konkrétně se jedná o chybné ukončení feedu </SHOP>

Modul jsem vybral na základě doporučení z fora zde https://forum.c4.cz/prestashop-url-feedu-pro-zbozi-na-seznamu-t4354.html , tím zároveň navazuji na možný problém pro další na tomto fóru.
Vše ostatní proběhlo v pořádku, feed pro zboží.cz je ok.
Modul jinak bez problémů.

Dokážete někdo poradit? Hledal jsem marně na fóru ale radu nenašel.
Zároveň zde chci poděkovat panu Radku Plašilovi za pohotovou a výbornou podporu na C4.

Ještě přikládám znovu link na modul http://prestahost.eu/prestashop-modules/cs/home/10-srovnavace-zbozi-export-heurekacz-zbozicz-pro-15-.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Chybný XML feed pro heuréku
PříspěvekNapsal: 19 lis 2013 14:31 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

testoval jsem modul a zjistil jsem, že vyžaduje aktivní PHP knihovnu ZIP, protože nová verze modulu navíc generuje XML feedy i do komprimovaného archivu ZIP (formát vhodný pro větší množství produktů). Pokud není knihovna aktivní, tak při generování dochází k chybě a XML feed pro Heuréka se nedokončí. Nechal jsem Vám pro stránky knihovnu zaktivovat, takže znovu spusťte generování. XML feedy by se měly bez problému vygenerovat.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Chybný XML feed pro heuréku
PříspěvekNapsal: 19 lis 2013 21:14 
C4 zákazník

Registrován:
18 čer 2013 20:46
Příspěvky:
7
Naprosto perfektní - již vše v pořádku. Modul generuje feed bez problémů, takže dalším zájemcům mohu doporučit. Děkuji panu Plašilovi za pomoc..opět chvála podpory C4.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Chybný XML feed pro heuréku
PříspěvekNapsal: 06 říj 2014 17:39 
C4 zákazník

Registrován:
13 zář 2013 15:02
Příspěvky:
187
Dobrý den,

po nainstalování tohoto modulu a následném zadání url feedu na zbozi.cz, mi jejich server zahlásil, že uvedený feed neodpovídá požadavkům. Nemáte někdo zkušenosti s úpravami pro správnou funkčnost?

Po kontrole obsahu xml feedu jsem nezjistil žádnou chybu týkající se povinných parametrů. validator.w3.org hlásí, že chybí DOCTYPE deklarace. Na podpoře seznamu jsem se dočetl, že pro správnou funkčnost je třeba mít Content-Type na serveru nastaven jako text/xml a kódování feedu windows-1250, ale prestashop používá UTF-8. Může být chyba na zbozi.cz spojena s těmito problémy?

Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Chybný XML feed pro heuréku
PříspěvekNapsal: 08 říj 2014 17:26 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

formát souboru máte správně a kódování UTF-8 je také v pořádku (zadává se podle výstupního formátu). Ale například ve značkách <PRODUCT> a <PRODUCTNAME> máte i zřejmě nějaký Váš kód produktu. Takže je potřeba přesně dodržovat pravidla všech značek (viz Specifikace XML). A v případě, že stejné produkty ještě na Zboží.cz neexistují, tak i pravidla pro rozšiřování produktové řady. Pokud všechna pravidla splňujete a stejně Vám nejde XML soubor naimportovat, doporučuji Vám obrátit se přímo na zbozi@firma.seznam.cz (příp. přes kontaktní formulář), kde by Vám měli sdělit bližší informace.

Příště, prosím, pro dotaz vytvořte samostatné téma, protože nesouvisí s aktuálním tématem PrestaShop - Chybný XML feed pro heuréku. Chceme mít fórum přehledné i pro ostatní uživatele.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Chybný XML feed pro heuréku
PříspěvekNapsal: 13 říj 2014 23:57 
C4 zákazník

Registrován:
04 dub 2013 17:11
Příspěvky:
11
Dobrý den,
prosím o radu, nevím z jakého důvodu se mi xml soubor neaktualizuje pro heuréku. Kde mám co opravit.
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Chybný XML feed pro heuréku
PříspěvekNapsal: 14 říj 2014 11:11 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

v konfiguraci modulu máte k dispozici URL adresu skriptu, který je nutné pravidelně spouštět, aby docházelo k aktualizaci feedu. Nechala jste si nastavit pravidelné spouštění skriptu? Pokud ne, stačí přes Formulář na autorizovaný požadavek v administračním systému Vaší domény požádat o pravidelné spouštění dané URL adresy třeba jednou denně ve večerních hodinách. Frekvenci spouštění/aktualizace si samozřejmě můžete zvolit dle potřeby.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Chybný XML feed pro heuréku
PříspěvekNapsal: 14 říj 2014 20:15 
C4 zákazník

Registrován:
04 dub 2013 17:11
Příspěvky:
11
Děkuji za vaši odpověď. Zda-li moho požádat o další nápovědu - postup, kde přesně v adm. systému. Moc děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Chybný XML feed pro heuréku
PříspěvekNapsal: 14 říj 2014 23:19 
C4 zákazník

Registrován:
04 dub 2013 17:11
Příspěvky:
11
Dobrý den,
podařilo se mi odeslat požadavek dle vašeho návodu.
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz