Právě je 26 dub 2024 11:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - Chybne zobrazení dopravy - Doručení zdarma
PříspěvekNapsal: 03 úno 2013 03:37 

Registrován:
03 úno 2013 03:28
Příspěvky:
1
Dobrý den,

po laborovani s dopravou a uspešném nastavení jsem narazil na jeden problem.
Když otevřu eshop v prohližeči poprvé a přidám produkty do košiku, vždy je v něm uvedeno "doručení zdarma" (a v objednávkovem procesu u dopravy neni žádný přepravce a ani tlačítko další na platbu) ikdyž je doprava nastavena (dopravci a hmotnostní rozsahy, fakturace podle celkové hmotnosti).
Když produkt smažu z košíku a znovu ho přidám už je to ok. Když ale přidam produkt další, je cena za dopravu dvojnásobná.
Po vymazání cookie je opet cena "doručení zdarma".
V čem bý to mohlo být? Zkoušel jsem i různé prohlížeče (FF,IE,CHROM)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Chybne zobrazení dopravy - Doručení zdarma
PříspěvekNapsal: 06 úno 2013 14:08 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

a jakou verzi aplikace PrestaShop používáte?

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Chybne zobrazení dopravy - Doručení zdarma
PříspěvekNapsal: 28 čer 2013 20:18 

Registrován:
04 led 2013 00:41
Příspěvky:
25
Dobrý den,

mám obdobný problém, jako je popisovaný v tomto tématu. Po přechodu z jiného hostingu jsem nainstaloval Prestashop 1.5.4.0 a vložil data do DB. V době, kdy jsem měl všechno připravené ke spuštění jsem chtěl udělat zkušební objednávku a zjistil jsem, že mám v košíku u dopravy napsáno "DOPRAVA ZDARMA". Prošel jsem tedy toto fórum a podle toho, co se zde diskutovalo, jsem vyzkoušel zrušit a znovu nastavit novou zónu pro Českou republiku, kam jsem zařadil zemi - Česká republika a v nastavení dopravce jsem nastavil zónu pro doručování. Přesto mám po přidání zboží do košíku stále dopravu zdarma. Hostuji zde u C4.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Chybne zobrazení dopravy - Doručení zdarma
PříspěvekNapsal: 19 srp 2013 11:35 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

přesunem by nemělo dojít k žádným změnám. Zkontrolujte, jestli máte v sekci Přeprava zboží > Přeprava zboží dole v části Poplatky podle dopravce, geografické oblasti a dosahu nastavené částky pro dopravce. Založení nového zákazníka by také nemělo souviset s chybou u dopravců. Pokud Vám uvedené řešení nepomůže, tak mi na email forum@c4.cz pošlete adresu stránek a přístupové údaje do administrace aplikace PrestaShop. Ověřím nastavení přímo na Vaší instalaci.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Chybne zobrazení dopravy - Doručení zdarma
PříspěvekNapsal: 11 led 2015 02:04 
C4 zákazník

Registrován:
26 pro 2014 20:08
Příspěvky:
72
Dobrý den,
zaznamenal jsem stejně se projevující problém - u některých produktů se nenabízí žádný přepravce ani tlačítko pro pokračování k platbám a hned od vložení do košíku se objednávka chová jako při přepravě zdarma (kterou mám nastavenou až na 3000 Kč).
Postupnými testy jsem zjistil, co mi tuto anomálii způsobuje, ale netuším, kde mám co chybně nastaveno.
Problém se totiž projevuje tehdy, když přidám do košíku produkt, u kterého nastavím volbu Chci používat Pokročilé řízení zásob pro tento produkt.
Po vložení takového produktu se okamžitě změní cena dopravy na přepravu zdarma, pokud nechám zboží v košíku a v administraci u tohoto zboží na kartě Katalog/Produkty/Množství odškrtnu volbu Chci používat Pokročilé řízení zásob pro tento produkt okamžitě se mi stav na FO změní na správný --- začne se účtovat přeprava, nabízet nastavení přepraci a zobrazí se tlačítko umožnující postup k výběru typu platby.

Mám někde něco chybně nastaveno, nebo se jedná o BUG? Nikde na fóru jsem zatím nenašel řešení.
Děkuji za radu JA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Chybne zobrazení dopravy - Doručení zdarma
PříspěvekNapsal: 11 led 2015 02:16 
C4 zákazník

Registrován:
26 pro 2014 20:08
Příspěvky:
72
Tak už mám řešení :) nejdřív cca dvě hodiny testuji zkouším a pátrám na fóru, pak sepisuji předchozí příspěvek a když to všechno sepíšu, tak do minuty příjdu na řešení?!? :x

Problém byl v mém chybném nastavení:
Je třeba v menu Zásoby/Sklady v editaci jednotlivých skladů Skladové informace vybrat v poli Dopravci vámi nakonfigurované dopravce a to tak, že je vyberete (pro výběr více přepravců použijte myš v kombinaci s klávesou Ctrl ) a při aktivním výběru pak klikněte na Uložit. Toto je nutné udělat pro každý sklad.

S pozdravem JA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Chybne zobrazení dopravy - Doručení zdarma
PříspěvekNapsal: 12 led 2015 12:06 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

přesně tak. Pokud používáte pokročilého řízení zásob, tak je nutné v sekci Zásoby zboží > Sklady u každého skladu vybrat dopravce. Pak se bude dopravce zobrazovat i v obchodě. A samozřejmě pokud v obchodě vytvoříte nového dopravce, tak ho opět musíte vybrat u daného skladu, aby se v obchodě zobrazil.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz