Právě je 26 dub 2024 17:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop - 2 Nadřazené Kategorie
PříspěvekNapsal: 03 říj 2012 10:35 

Registrován:
02 srp 2012 10:00
Příspěvky:
43
Dobrý den, hledal jsem po vláknech, ale nikde jsem to nenašel, nevím tedy, zda je to vůbec možné nějak technicky vyřešit. Každopádně, zeptám se...

Mám shop www.vinotekajirny.cz - již několik týdnů to neustále ladím.
Každopádně, nyní bych si chtěl dát do TOP MENU záložku, kde bude sortiment.
Po rozkliku sortimentu tam budou na výběr kategorie.

Nyní mám na eshopu kategorie (rozdělení) vín dle kategorii (pozdní sběr, kabinetní vína apod...)
Nyní bych si chtěl udělat úplně novou nadřazenou kategorii, aby se sem si vína mohl rozdělit dle jakosti... tedy Suchá, sladká, polosladká apod... Následně bych si chtěl udělat ještě další kategorii a to tak, že bych si vína rozdělil k jídlu. Tz. K Rybám, K Drůbežímu, K Hovězímu apod...

Jde mi o to, že nyní mám na homepagi dole vedke novinek... Kategorie, hned vedle bych chtěl právě to samé, aby tam byly pouze ty Suchá vína atd.. a hned vedle by byla kategorie dle chuti k jídlu. Půjde to nějak? Poradí mi někdo?

Díky moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - 2 Nadřazené Kategorie
PříspěvekNapsal: 03 říj 2012 14:13 

Registrován:
02 srp 2012 10:00
Příspěvky:
43
Neporadí někdo??? pls...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - 2 Nadřazené Kategorie
PříspěvekNapsal: 04 říj 2012 04:27 
Uživatelský avatar

Registrován:
01 říj 2012 20:52
Příspěvky:
38
Dobrý den,
Pokud to správně chápu, potřebujete strom kategorií:
Home
Podle druhů (původu)
Pozdní…
Moravské…

Podle jakosti
Suchá
Sladká

Podle jídelníčku
K rybě
K hovězímu


Musíte kategorie vytvořit znovu od začátku. Napřed ty tři hlavní (kde nadřazenou kategorií bude Home). Potom vytvořte podkategorie, kde nadřazenou kategorií bude vždy příslušná hlavní kategorie. Až budete mít všechny kategorie hotové, přejděte na produkty. Každý produkt na jeho kartě zařaďte do příslušných kategorií -> každý produkt můžete zařadit do libovolného počtu a do libovolné úrovně vytvořených kategorií. Odklikněte naopak zařazení ze starých kategorií. Poté můžete nakonec tyto staré kategorie smazat.
Pokud mi rozumíte, tak to zřejmě zvládnete, pokud ne, tak mne kontaktujte a nezapomeňte mi napsat v jaké verzi Prestashopu právě tvoříte. Napíšu Vám případně podrobnější postup.

_________________
Zdeněk Horner
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - 2 Nadřazené Kategorie
PříspěvekNapsal: 04 říj 2012 04:47 
Uživatelský avatar

Registrován:
01 říj 2012 20:52
Příspěvky:
38
Také lze vytvořit všechny nově požadované kategorie pod Home. Následně na kartě každé kategorie najdete možnost označit nadřazenou kategorii. Takto si můžete poskládat libovolně hluboký strom kategorií. Kategorie lze i v budoucnu přesunovat do libovolných úrovní i se zbožím.

_________________
Zdeněk Horner
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - 2 Nadřazené Kategorie
PříspěvekNapsal: 04 říj 2012 09:05 

Registrován:
02 srp 2012 10:00
Příspěvky:
43
Díky moc.
Chápete velice správně.
Ale.

Tz, že ale musím všechno zboží pak dělat znova?
Jde o to, že když si nyní udělám novou podkategorii, podle Jakosti a bude nadřazená Home, tak jí budu vidět ve výjezdu té dané kategorie. Rozumíte mi?

Chci dát do TOP Menu 3 záložky s rolovacím menu.

Jedna bude:

Kategorie a v ní bude - pozdní sběr, kabinetní apod..

Další bude Vína dle jakosti - v ní bude suchá, sladká apod..
Další a poslední bude Vína k přípravě: Hovězího masa, rybího masa apod...

A nechci, aby tam třeba do Vína k přípravě: skákalo třeba pozdní sběr apod... :-/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - 2 Nadřazené Kategorie
PříspěvekNapsal: 04 říj 2012 09:33 

Registrován:
02 srp 2012 10:00
Příspěvky:
43
A ještě jedna věc, zda půjde přejmenovat ta Kategorie Home. Nemůžu to nikde najít.
Už jsem z toho hotovej... :-/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - 2 Nadřazené Kategorie
PříspěvekNapsal: 04 říj 2012 10:26 
Uživatelský avatar

Registrován:
01 říj 2012 20:52
Příspěvky:
38
Dobrý den,

karty nemusíte mazat, jenom je projdete a zaškrtnete ve kterých kategoriích se budou zobrazovat. Může to být v každé z těch kategorií bez ohledu na stromovou úroveň. Hlavní kategorii Home jako uživatel nemůžete změnit, tady byste potřeboval sáhnout až do kódu a byla by to veliká úprava.

_________________
Zdeněk Horner
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - 2 Nadřazené Kategorie
PříspěvekNapsal: 04 říj 2012 11:41 

Registrován:
02 srp 2012 10:00
Příspěvky:
43
Už jsme Vás plně pochopil.
Jsem blb.

Už na tom makám. Díky moc ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - 2 Nadřazené Kategorie
PříspěvekNapsal: 29 led 2014 20:59 

Registrován:
29 led 2014 20:50
Příspěvky:
1
Zdeněk Horner píše:
Dobrý den,
Pokud to správně chápu, potřebujete strom kategorií:
Home
Podle druhů (původu)
Pozdní…
Moravské…

Podle jakosti
Suchá
Sladká

Podle jídelníčku
K rybě
K hovězímu


Musíte kategorie vytvořit znovu od začátku. Napřed ty tři hlavní (kde nadřazenou kategorií bude Home). Potom vytvořte podkategorie, kde nadřazenou kategorií bude vždy příslušná hlavní kategorie. Až budete mít všechny kategorie hotové, přejděte na produkty. Každý produkt na jeho kartě zařaďte do příslušných kategorií -> každý produkt můžete zařadit do libovolného počtu a do libovolné úrovně vytvořených kategorií. Odklikněte naopak zařazení ze starých kategorií. Poté můžete nakonec tyto staré kategorie smazat.
Pokud mi rozumíte, tak to zřejmě zvládnete, pokud ne, tak mne kontaktujte a nezapomeňte mi napsat v jaké verzi Prestashopu právě tvoříte. Napíšu Vám případně podrobnější postup.


Dobrý deň,
ja by som potreboval niečo podobné poradiť, som len začiatočník a pripravujem si e-shop v prestashop 1.5.6.1.
Potreboval by som ten potrobnejší postup ako vytvoriť tie druhé nadradené kategorie aby sa zobrazovali ako roleta v hornom menu na lište.
Mám e-shop donáška a online predaj kytíc.
Podarilo sa mi vytvoriť KATEGORIE. jedného sortimentu, ale druhý sortiment a tretí sortiment neviem ako tam mám vložiť. Cez moduly alebo ako?
Dakujem za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - 2 Nadřazené Kategorie
PříspěvekNapsal: 11 úno 2014 22:29 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

v sekci Katalog > Kategorie vytvořte novou kategorii kliknutím na Přidat novou položku. Vyplňte název, nadřazenou kategorii, popis, atp. Nastavení uložte kliknutím na Uložit. Potom do této nové kategorie přejděte a klikněte na Přidat novou položku. Zde si zase vše vyplňte a klikněte na Uložit.

Dále přejděte do sekce Moduly > Moduly, vyhledejte modul s názvem Horní hlavní nabídka a klikněte na Konfigurace. V konfiguraci tohoto modulu si v levé části tabulky označte Vámi vytvořenou kategorii a klikněte na Přidat. Kliknutím na Uložit toto nastavení uložte. Pak se bude kategorie zobrazovat v horní nabídce přesně tak, jak požadujete.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz