Právě je 20 dub 2024 04:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop 1.6 - Zásilkovna - Nezobrazuje se tlačítko "Prosím vyberte místo odběru"
PříspěvekNapsal: 08 čer 2020 18:18 
C4 zákazník

Registrován:
28 dub 2012 23:47
Příspěvky:
30
Prestashop 1.6.1.24, modul Zásilkovna 2.0.2 (stažený z GitHubu Zásilkovny), e-shop http://www.moxma.cz

Modul máme nainstalovaný na 2 eshopech. Na jednom funguje bezvadně (mojepapirnictvi.cz) a na druhém (moxma.cz) je problém. Problém (pouze na jednom eshopu) spočívá v tom, že tlačítko "Prosím vyberte místo odběru" se nezobrazuje pouze u 5ti krokové objednávky. U objednávky na jedné stránce se zobrazuje. Pokud je nastavena 5ti kroková objednávka, objednávku je možné normálně uzavřít, akorát zákazník nikam nezadá místo odběru. Což je zásadní problém, musíme volat a zjišťovat kam to chce poslat.

Potřebujeme používat 5ti krokovou objednávku z důvodu kompatibility s modulem pro platby kartou. Máme nyní nastavenou objednávku na jedné stránce, ale to je jenom vetší zlo nahrazeno menším.

Zkoušel jsem 2x podporu Zásilkovny. Pán odpověděl, že se na to podívá, a potom se na to vždy vybodl.

Kvůli odstranění problému jsem provedl upgrade Prestashopu z 1.6.1.10 na 1.6.1.24. Zkoušel jsem modul smazat a znovu nainstalovat. Zkoušel jsem přeinstalovat šablonu z funkčního shopu na ten druhý. Zkoušel jsem porovnávat nastavení obou eshopů, nenašel jsem žádný rozdíl. Nic nepomohlo.

Už jsem vyčerpal všechny své možnosti, prosím o radu. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Zásilkovna - Nezobrazuje se tlačítko "Prosím vyberte místo odběru"
PříspěvekNapsal: 09 čer 2020 16:15 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

zkuste dočasně deaktivovat všechny volby v sekci "Nástroje > Výkon > CCC (kombinace, komprese a cache)".

Pokud se bude problém opakovat, tak si zapněte ladící režim aplikace. Pak by se Vám měly přímo na problémové stránce zobrazit související chyby . Stačí na FTP serveru v souboru /config/defines.inc.php najít řádek:
Kód:
define('_PS_MODE_DEV_', false);
a upravit na tvar:
Kód:
define('_PS_MODE_DEV_', true);


Případně se podívejte do Error logu webu (v administraci domény v sekci "Statistiky a logy") a prozkoumejte chybová hlášení v čase zobrazení stránky.

A jestli žádné chyby nenaleznete, tak se ještě podívejte na hlášení přímo v konzoli internetového prohlížeče, např. v Chrome "Ctrl+Shift+J".

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Zásilkovna - Nezobrazuje se tlačítko "Prosím vyberte místo odběru"
PříspěvekNapsal: 09 čer 2020 16:57 
C4 zákazník

Registrován:
28 dub 2012 23:47
Příspěvky:
30
Dobrý den,

děkuji za odpověď. Tlačítko se nyní začalo zobrazovat po deaktivaci "Přesunout JavaScript na konec" v sekci "Nástroje > Výkon > CCC (kombinace, komprese a cache)".

Při zapnutém ladící režimu aplikace se žádné chyby nezobrazují. Error log webu je za posledních pár hodin prázdný.

Hlášení v Chromu při nefunkčním tlačítku píše píše tuto chybu:
Uncaught ReferenceError: gtag is not defined
at objednavka:4

Při funkčním tlačítku (Přesunout JavaScript na konec "NE") píše tuto chybu:
Uncaught ReferenceError: gtag is not defined
at objednavka:1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Zásilkovna - Nezobrazuje se tlačítko "Prosím vyberte místo odběru"
PříspěvekNapsal: 10 čer 2020 10:39 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

jedná se o chybu související se trackovacím skriptem pro službu Google Tag Manager. Ve zdrojovém kódu sice máte nastavené pomocí gtag dva účty (podle ID je jeden pro AdWords), do kterých se data odesílají, ale chybí Vám načtení základní javascriptové knihovny služby. Nevím, jakým způsobem kód implementujete (vložení natvrdo do šablony nebo nějaký modul), ale tuto chybu musíte opravit.

Druhy web žádný skript pro službu Google Tag Manager neobsahuje, a proto na něm ke stejnému problému nedochází.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Zásilkovna - Nezobrazuje se tlačítko "Prosím vyberte místo odběru"
PříspěvekNapsal: 10 čer 2020 10:58 
C4 zákazník

Registrován:
28 dub 2012 23:47
Příspěvky:
30
Dobrý den,

navedl jste mě správným směrem. Způsoboval to modul "Google adwords conversion tracking". Stačilo jej zakázat a je po problému.

Ještě jednou děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Zásilkovna - Nezobrazuje se tlačítko "Prosím vyberte místo odběru"
PříspěvekNapsal: 10 čer 2020 11:36 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

modul je bohužel placený, ale podle screenshotů se v jeho konfiguraci vkládá skript. Takže možná bude stačit překontrolovat tvar skriptu, a pak nebude k chybě docházet. Ověřit se to dá opět v konzoli internetového prohlížeče.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz