Právě je 20 dub 2024 11:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop 1.6 - Sklady - Vlastní a externí
PříspěvekNapsal: 10 led 2015 19:40 
C4 zákazník

Registrován:
26 pro 2014 20:08
Příspěvky:
72
Zdravím všechny,
zprovozňuji shop a jsem před rozhodnutím, jak obsluhovat skladové zásoby a především jak informovat zákazníky o dostupnosti na stránce produktu. Má představa byla následující:
Zavedu dva sklady:
Sklad 01 - Vlastní - zde budu evidovat zboží, které mám fyzicky k dispozici (přijdeli mi zboží od dodavatele, ručně si ho navedu na tento sklad v počtu kusů které mi zůstanou fyzicky vlastním skladem.
Sklad 02 - Externí u dodavatele - zde budu evidovat zboží, které má můj dodavatel a pravidelně (na denní bázi) si jeho stav obnovovat buď přes aktualizaci vazbou přes xml, nebo pravidelným importem přes csv.
------------------
K tomuto nastavení jsem si pak na straně pro zákazníka u produktu představoval zobrazovat hlášku (informace tohoto charakteru):
Vlastním skladem: + jeho počet --- pro případ, že je zboží dostupné na Sklad 01 - Vlastní
Externím skladem dodavatele: + jeho počet --- pro případ, že je zboží dostupné na Sklad 02 - Externí u dodavatele č.1
Zakázal objednání --- pro případ, že zboží není ani na jednom ze skladů, tedy je nulou

Přijde mi to logické, ale nějak nerozumím nastavení v Prestashopu a začínám mít pocit, že toto snad prestashop ani neumí. Pletu se, nebo mi někdo poradíte, jak jste tuto situaci vyřešili na svém shopu.

Nebo existuje vůbec možnost zobrazení na stránce produktu, která by ukazovala dostupnost na jednotlivých skladech (nikoliv jako jedno číslo dohromady, ale stav zásob pro každý sklad zvlášť)?

Poraďte prosím... děkuju začínám být v koncích :)
JA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Sklady - Vlastní a externí
PříspěvekNapsal: 10 led 2015 19:48 
C4 zákazník
Uživatelský avatar

Registrován:
06 čer 2014 19:28
Příspěvky:
607
Pripojím sa do debaty. Docela ma zaujíma riešenie. Tiež by som niečo také uvítal a veľmi ocenil.

Ale najviac ma zaujíma. Ako riešiť ten sklad 02, keď píšeš, že väzbou cez XML, alebo CSV.
CSV Chápem, že by si importoval stav produktov ?
Ale pôjde to napr. aj vtedy keď dodávateľ má eshop na Magento systéme, a ja na prestashope ?
Akým spôsobom by som mohol teda aktualizovať stav ?
To by to XML / CSV muselo byť nejak kompatibilné s mojimi produktmi. Ale podľa čoho ? Napr stačilo by len jedno zhodné poľe ? napr ID produktu, alebo EAN ? Alebo ako toto funguje ?
(Ešte som to neriešil s dodávateľom, ale ak by to nejak šlo, určite by mi to pomohlo...)

A ako by sa to dalo spraviť keby som mal nejaký dostupný XML FEED ?

Ďakujem za odpovede.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Sklady - Vlastní a externí
PříspěvekNapsal: 10 led 2015 22:54 
C4 zákazník

Registrován:
26 pro 2014 20:08
Příspěvky:
72
Ano EAN je možno použít jako primary key. Každopádně jsem chtěl import buď pomocí tohoto řešení:
http://xml-import.eu/cz/datafeed-synchronization-module/ protože můj dodavatel dodává web service a publikuje xml feed. Nicméně tam je nabídnutá cena nad moje představy :( Druhou levnější, ale pracnější a "hloupější" variantou je realizace svépomocí, kdy od dodavatele mám k dispozici pravidelně aktualizované csv, takže pak buď přes import v adminisraci, nebo už na původním Zen Cart řešení aplikuji převod csv v excelu do SQL commandů a updatuji stavy zboží tímto stylem.

Každopádně pokud prestashop neumí pro zákazníka rozlišit stavy jednotlivých skladů a ukazuje pouze součtový výsledek ze všech skladů, tak je zbytečné se tím pomalu zabývat.

Našel jsem sice na fóru náznak jakéhosi řešení, ale zcela jsem ho nepochopil (podle mého jde mimo sklady) a zatím jsem se nedostal ani k jeho odzkoušení v praxi :) - mluvím o tomto příspěvku:
https://forum.c4.cz/prestashop-zobrazeni-vice-skladu-v-detailu-produktu-t4172.html

S pozdravem JA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Sklady - Vlastní a externí
PříspěvekNapsal: 14 led 2015 00:47 
C4 zákazník

Registrován:
26 pro 2014 20:08
Příspěvky:
72
Poradíte někdo? Případně klidně napište, jak to máte nastavené vy, třeba zjistím, že Vámi vymyšlený logistický systém je lepší.
Pokud by někdo věděl, jak upravit zobrazení karty produktu do stavu, který jsem nastínil, budu vděčný za návod :)
díky JA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Sklady - Vlastní a externí
PříspěvekNapsal: 21 led 2015 16:47 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

takové nastavení bohužel aplikace PrestaShop neumožňuje. Pokud máte nastaveno pokročilé řízení zásob a sklady propojeny s produkty, tak pokud např. u testovacího produktu Blouse s velikostí S přidáte do skladu 50 kusů, tak na stránce produktu, když si přepnete kombinace na velikost S, bude zobrazena informace, že k dispozici je 50 ks.
Pokud budete u druhého skladu produkty aktualizovat např. pomocí CSV souboru, tak můžete použít stejný způsob jako u prvního skladu,

Bohužel ale není možné na stránce produktů ještě vypisovat názvy skladů, ve kterých jsou produkty umístěny. Takovou úpravu byste si musel nechat vytvořit na míru. Pokud máte zájem o takovou úpravu na míru, můžete se vyzkoušet obrátit na některého z našich partnerů (příp. vpravo blok PrestaShop partneři), který se aplikaci PrestaShop věnuje.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz