Právě je 26 dub 2024 04:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop 1.6 - Přátelské URL - přidává znaky u produktů
PříspěvekNapsal: 24 úno 2015 23:43 
C4 zákazník

Registrován:
11 úno 2015 00:41
Příspěvky:
13
Dobrý den,

snažil jsem se nastavit friendly URLs v administraci obchodu a funguje mi to všude kromě stránek s produkty. U každého produktu se mi za {category:/}{id}-{rewrite} vkládá ještě například takovýto string "#.VOztvvmG8Sw". Zkoušel jsem nastavení "Zakáže funkci Apache MultiViews", ale v tom případě mi web nahlásí "Internal Server Error". Smažu tedy .htaccess zapnu a vypnu friendly URLs a jsem opět na "Internal Server Error". Zkoušel jsem i editaci Tools.php podle návodu u vlákna "PrestaShop 1.6 - Změna SEO - nefunkční obchod", ale obchod prostě se zapnutým nastavením "Zakáže funkci Apache MultiViews" neběží ani tak. Vždy když znovu vygeneruji .htaccess a mám přitom zákázané Multiviews obchod hlásí pouze Internal Server Error. Zřejmě dělám někde v postupu chybu, ale nejsem schopen na to přijít. Rád bych se nesmyslné části v URL produktu zbavil, ale nevím jak.

Děkuji předem za reakci.

S pozdravem

JZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Přátelské URL - přidává znaky u produktů
PříspěvekNapsal: 25 úno 2015 19:55 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

chyba Internal Server Error se Vám zobrazuje proto, že se jedná o zakázanou direktivu Options -Multiviews. Tu je nutné v souboru .htaccess zakomentovat (příp. odstranit). Konkrétně se jedná o následující řádky:

Kód:
# Disable Multiviews
Options -Multiviews
.

Po odstranění nebo zakomentování těchto řádků Vám bude obchod znovu fungovat. Úprava souboru classes/Tools.php ve Vámi uvedeném diskuzním tématu odstraňuje pouze některé zakázané direktivy. Zakázanou direktivu Options -Multiviews můžete také odstranit na FTP serveru v souboru classes/Tools.php, poté již nebude k chybě docházet.

Funkčnost přátelských URL adres jsem otestoval v nejnovější verzi 1.6.0.13 a na stejný problém jsem nenarazil. Bohužel problém nemohu otestovat na Vašich stránkách, protože máte aktivní režim údržby.

Jestli používáte starší verzi aplikace PrestaShop, tak Vám doporučuji provést aktualizaci na poslední verzi 1.6.0.13. Pokud by se problém opakoval i po aktualizaci, tak neváhejte napsat.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Přátelské URL - přidává znaky u produktů
PříspěvekNapsal: 26 úno 2015 21:00 
C4 zákazník

Registrován:
11 úno 2015 00:41
Příspěvky:
13
Dobrý den,

díky za rady, hned jak se dostanu k aktualizaci , provedu ji a vše vyzkouším a případně se ještě ozvu.

S pozdravem

JZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Přátelské URL - přidává znaky u produktů
PříspěvekNapsal: 26 úno 2015 21:12 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

samozřejmě nemáte zač. Pokud s aktualizací aplikace PrestaShop na novější verzi nemáte zkušenosti, doporučuji Vám si nejdříve aktualizaci vyzkoušet na testovací instalaci (např. na subdoméně nebo v podadresáři). Jestli se chcete vyvarovat případným chybám během aktualizace, doporučuji Vám před aktualizací se podívat do diskuzního tématu PrestaShop 1.6 - Chyba během aktualizace, kde naleznete návod na úpravu souboru .htaccess, resp. změnu jeho atributů před procesem aktualizace.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Přátelské URL - přidává znaky u produktů
PříspěvekNapsal: 27 úno 2015 18:18 
C4 zákazník

Registrován:
11 úno 2015 00:41
Příspěvky:
13
Dobrý den,

aktualizoval jsem obchod a ten nyní funguje (i když mi to nějakou dobu trvalo). Nic méně, po aktualizaci jsem měl načtenou defaultní šablonu a při přechodu na svoji, se mi obchod rozsypal. Nenapadlo mě lepší řešení než šablonu přeinstalovat. To jsem taky udělal a jsem nyní s designem tam, kde jsem byl před updatem. Je toto správný postup? Neměla by se mi šablona načíst v pořádku?

Bohužel se však neodstranil problém s podivným stringem na URL produktu - když jsem měl ale zapnutou defaultní šablonu, naschvál jsem se na produktovou URL díval a vše bylo správně, obávám se tedy, že za to může moje šablona.

Každopádně jsem vypnul maintenance mode, takže se na to můžete podívat. Za jakoukoli radu budu rád - #.VPCWj_mG8Sw a podobné nesmysly v URL se mi opravdu nelíbí :-(. Navíc jsem přišel na to, že tento prvek v URL je dynamický - po aktualizaci stránky se tím pádem URL změní, což je nepřípustné.

Děkuji

JZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Přátelské URL - přidává znaky u produktů
PříspěvekNapsal: 28 úno 2015 14:28 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

na podobný problém jsem zatím v aplikaci PrestaShop nenarazil. Bohužel placenou šablonu Elation Advance Touch nemám k dispozici, takže její funkčnost nemohu otestovat. Nevím, jakou verzi aplikace PrestaShop jste používal před aktualizací, ale pokud byla vyšší než verze 1.6.0.9, se kterou je placená šablona kompatibilní, tak je možné, že právě proto se do URL adresy k produktům přidávaly další znaky.

Pokud ke stejné chybě nedochází v defaultní šabloně aplikace PrestaShop, tak je zřejmé, že se jedná o chybu v nestandardní šabloně. Jelikož se jedná o placenou šablonu, tak bych Vám doporučil se s chybou obrátit přímo na autora šablony.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Přátelské URL - přidává znaky u produktů
PříspěvekNapsal: 03 bře 2015 20:12 
C4 zákazník

Registrován:
11 úno 2015 00:41
Příspěvky:
13
Dobrý den,

je nějaká možnost, jak aplikaci prestashop downgradovat na verzi 1.6.0.9, pro kterou by šablona měla fungovat - rád bych to otestoval? Bohužel první verze, kterou jsem na hosting u vás nainstaloval byla 1.6.0.11, takže nemám na verzi 1.6.0.9 backup.

Děkuji

JZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Přátelské URL - přidává znaky u produktů
PříspěvekNapsal: 03 bře 2015 21:56 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

bohužel nemám žádné zkušenosti s downgradem aplikace PrestaShop. Kdybyste ale prováděl aktualizaci ze starší verze na novější pomocí modulu 1-Click Upgrade, tak ten obsahuje funkci Rollback, která vrátí ze zálohy verzi aplikace PrestaShop na původní. Pokud si ale přejete šablonu na této starší verzi pouze otestovat, tak si můžete z oficiálních stránek aplikace PrestaShop stáhnout a následně nahrát na FTP server tuto starší verzi 1.6.0.9. Starší verzi aplikace PrestaShop si můžete nainstalovat na subdoménu, příp. do adresáře, to záleží pouze na Vás.

V případě, že by na starší verzi 1.6.0.9 vše fungovalo bez problému, tak Vám doporučuji obrátit se přímo na autora šablony a informovat se, zda bude k dispozici verze šablony, která bude kompatibilní s aktuální verzí aplikace PrestaShop.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Přátelské URL - přidává znaky u produktů
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2015 22:33 
C4 zákazník

Registrován:
11 úno 2015 00:41
Příspěvky:
13
Dobrý den,

jen dodám, že problém jsem vyřešil odinstalováním vadného modulu, který byl součástí šablony - modulu addthis (social media buttons aj.). Kvůli šabloně tak jako tak používá verzi 1.6.0.9. Nákup šablony elionbase advance touch nedoporucuji - autor sabony na otazky vubec nereaguje.

Díky JZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz