Právě je 29 bře 2024 15:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop 1.6 - Přátelské URL- Internal Server Error
PříspěvekNapsal: 20 zář 2014 06:36 
C4 zákazník

Registrován:
11 bře 2014 23:14
Příspěvky:
9
Dobrý den,
včera jsem přesouval prestashop z jiné domény na doménu http://www.kavagastro.cz/ a pořád mi to nějak zlobí.. Vše jsem udělal podle Vašich návodů. Jediné co mě zlobí je generování .htaccess... Jedu na verzi 1.6.0.5, kde se soubor generuje "přátelské url - NE", uložit, a pak zase "ANO"...
Jenže pokaždé, když změním stav Přátelské URL mi naskočí Internal Server Error 500. Musím jít do FTP a soubor zase smazat. Pak to zase naskočí. Ale vždycky když si ho presta vygeneruje, hodí chybu 500.
Už jsem z toho bezradný, pomůžete, prosím?

Děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Přátelské URL- Internal Server Error
PříspěvekNapsal: 20 zář 2014 11:13 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 12:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

na FTP serveru je potřeba provést úpravu v souboru classes/Tools.php. Takže stačí, když v souboru classes/Tools.php odstraníte, případně zakomentujete následující řádky:

Kód:
fwrite($write_fd, "<IfModule mod_env.c>\n");
fwrite($write_fd, "SetEnv HTTP_MOD_REWRITE On\n");
fwrite($write_fd, "</IfModule>\n\n");


a:

Kód:
fwrite($write_fd, "AddType application/vnd.ms-fontobject .eot\n");
fwrite($write_fd, "AddType font/ttf .ttf\n");
fwrite($write_fd, "AddType font/otf .otf\n");
fwrite($write_fd, "AddType application/x-font-woff .woff\n\n");
.

Po této úpravě z kořenové složky instalace odstraňte soubor .htaccess a následně v administraci v sekci Konfigurace > SEO a URL v části Nastavení adresy URL přepněte Přátelské URL na Ano a klikněte na Uložit. Tím dojde k vygenerování nového souboru .htaccess a obchod by Vám měl bez problému fungovat.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Přátelské URL- Internal Server Error
PříspěvekNapsal: 21 zář 2014 13:07 
C4 zákazník

Registrován:
11 bře 2014 23:14
Příspěvky:
9
Děkuji,
nakonec jsem rozchodil a funguje. Jen mi na Dashboardu pořád hlásí:
Nyní jste připojeni s tímto názvem domény www.kavagastro.cz
To se liší od názvu domény nastavené v "SEO a URL" . Pokud je toto vaše hlavní doména, změňte na .

A poté mám ještě dva problémy, které se pravděpodobně budou stahovat také k přetažení stránek z jiné domény.

První je, že bohužel nefunguje Upozornění e-mailem. Potřebujeme zasílat info o nové objednávce, ale bohužel žádný mail nepřijde...

Druhá je modul Uloženka, který se cca po půl hodině "rozbije" a poté nejdou dokončovat objednávky... Když chci v administraci podívat na tento modul, zobrazí se mi: Call to undefined function curl_init(). Nemáte s tím někdo zkušenost?

Předem Vám děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Přátelské URL- Internal Server Error
PříspěvekNapsal: 21 zář 2014 15:51 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 12:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

pro přihlášení do administrace aplikace PrestaShop musíte použít stejný název domény, který máte pro obchod nastavený v části Konfigurace > SEO a URL. Pokud tedy máte v části Konfigurace > SEO a URL nastavenou jako doménu obchodu např. kavagastro.cz a do administrace se přihlásíte na adrese http://www.kavagastro.cz/, tak se Vám zobrazí tato hláška. Když si v administraci v části Konfigurace > SEO a URL upravíte doménu obchodu s tvarem www, tak se tato hláška nebude zobrazovat.

Potvrzovací email s novou objednávkou by se měl bez problému odesílat. Zobrazuje se Vám nějaká chyba?

Podle dostupných informací je modul Uloženka testován na verzích 1.5.4 - 1.5.6., takže s touto novější verzí aplikace nemusí být plně kompatibilní. Chybová hláška modulu se zobrazuje proto, že vyžaduje mít aktivní knihovnu CURL. Takže si napište na podpora@c4.cz (příp. přes Formulář na autorizovaný požadavek v administračním systému) a požádejte o její aktivaci pro daný web.

Každopádně k dispozici je již novější verze 1.6.0.9, ve které k podobným problémům nedochází (emaily se bez problému odesílají).

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz