Právě je 29 bře 2024 00:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop 1.6 - Po aktualizaci nefungují dopravci a platby
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2014 09:16 
C4 zákazník

Registrován:
17 led 2011 08:11
Příspěvky:
85
Po upgradu na Presta 1.6 mi nefungují platební moduly a dopravci:

a) pořadí pozic v administraci mám:
1. dobírka, 2. plat předem, 3. dobírka Slovensko.
Pořadí v obchodě se zobrazuje opačně – 3., 2., 1 – jak to přehodit?

b) U dopravce „dobírka Slovensko“ se nezobrazuje cena a navíc se tam objevuje text „Nejlepší cena a rychlost doručení“ – potřebuji tam cenu a tento text tam nechci, ani u jiné dopravy či platby

c) Při volbě jakékoli platební podmínky objednávka pokračuje pouze na plat předem, zákazník si nemůže zvolit dobírku :-(.

Prosím poradit jak to vše dát do pořádku.
Děkuji
A. Hejzlar
http://www.fotbalovekarty.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Po aktualizaci nefungují dopravci a platby
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2014 08:30 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 12:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

pokud chcete dopravce seřadit sestupně, tak stačí v administraci aplikace PrestaShop přejít do sekce Doručení > Konfigurace a Řadit podle změnit na Sestupně a nastavení uložit.

U dopravce dobírka na Slovensko (Česká pošta) se cena nezobrazuje proto, že ji nemáte pro Českou republiku nastavenou. Pro Českou republiku máte nastavenou nulovou cenu, a proto se nezobrazuje. Tento dopravce je určený pouze pro Slovensko.
Pokud nechcete, aby se v České republice tento dopravce zobrazoval, tak v administraci přejděte do sekce Doručení > Dopravci a u dopravce dobírka na Slovensko (Česká pošta) klikněte na Editovat. Pak už jen přejděte do záložky Přepravní místa a náklady a dole v nastavení odškrtněte Českou republiku, pak nastavení uložte.
Když si nastavíte cenu, tak by se hláška Nejlepší cena a rychlost doručení neměla dále zobrazovat.

Jelikož jste mi na email posílal přihlašovací údaje do administrace aplikace PrestaShop, tak jsem Vám opravil zobrazení platební metody Platba v hotovosti / dobírka. V administraci stačilo v sekci Moduly > Moduly tento modul Obnovit, nyní se bez problému zobrazuje.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Po aktualizaci nefungují dopravci a platby
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2014 16:58 
C4 zákazník

Registrován:
17 led 2011 08:11
Příspěvky:
85
Dobrý den
Děkuji, část chyb je odstraněna.

Nabídka dopravy s názvem "Nejlepší cena a rychlost doručení " mi tam bohužel zůstala včetně ceny "Zdarma", nemohu v adminsitrace najít, kde tohoto "dopravce" smazat.

A dále, při volbě "Dobírka" se v další nabíce nabízí jak Platba předem tak Platba dobírkou,
pokud - nejde v nové verzi 1.6 nějak svázat dopravce s platební podmínkou, aby se nenabízelo co je nesmyslné? Protože cena dopravy závisí na zvolené platební podmínce.

Děkuji předem za radu
A. Hejzlar
www.fotbalovekarty.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Po aktualizaci nefungují dopravci a platby
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2014 18:28 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 12:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

pokud si přejete přiřadit jednotlivé platby dopravcům, můžete použít modul Payments2Carriers, který to umožňuje. Výše uvedený text se k dopravci přidává automaticky, nejedná se o dopravce. Jedinou možností by pravděpodobně byla úprava zdrojového kódu aplikace PrestaShop.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Po aktualizaci nefungují dopravci a platby
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2014 11:54 
C4 zákazník

Registrován:
17 led 2011 08:11
Příspěvky:
85
Dobrý den
Děkuji moc, modul Payment2Carriers funguje jednoduše a přesně, jak jsem potřeboval :-)!!

Ještě prosím 2 informace:

1) Jak odstranit z kroku č.4 při vyváření objednávky nabídku způsobu doručení "Nejlepší cena a rychlost doručení" s cenou "Zdarma"

2) Dle Vaší rady jsem upravil dopravce "Dobírka na Slovensko" a nyní se při objednávání již nenabízí. Bude se ale nabízet zákazníkovi ze Slovenska? Nevím, jak to ověřit a nastavit, aby se jim to správně zobrazilo. Děkuji předem za další radu :-)

S pozdravem
A. Hejzlar
www.fotbalovekarty.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Po aktualizaci nefungují dopravci a platby
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2014 12:08 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 12:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

vyzkoušel jsem to na Vašich stránkách a ve čtvrtém kroku objednávky se takový dopravce nezobrazuje. Zobrazení dopravce můžete ověřit tak, že si v zákaznickém účtu upravíte adresu. Stačí zde změnit Zemi z České republiky na Slovensko, pak by měl být k dispozici pouze dopravce pro tuto zemi.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Po aktualizaci nefungují dopravci a platby
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2014 13:40 
C4 zákazník

Registrován:
17 led 2011 08:11
Příspěvky:
85
Dobrý den
Já tam toho "dopravce" Nejlepší cena... mám - viz přiložený printscreen. Zkoušel jsem to i v Chrome a Opeře, je to všude, potřebuji ho nějak odstranit, objevil se tam po upgrade ze staré verze.
Děkuji
A. Hejzlar
http://www.fotbalovekarty.cz


Přílohy:
dopravce - nejlepší cena.jpg
dopravce - nejlepší cena.jpg [ 68.31 KiB | Zobrazeno 4508 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Po aktualizaci nefungují dopravci a platby
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2014 14:36 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 12:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

můžete vyzkoušet promazat cache internetového prohlížeče. Protože jsem to na Vašich stránkách testoval a tento dopravce se tam nezobrazuje, viz přiložený obrázek:


Přílohy:
Bez názvu.png
Bez názvu.png [ 31.44 KiB | Zobrazeno 4506 krát ]

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Po aktualizaci nefungují dopravci a platby
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2014 10:27 
C4 zákazník

Registrován:
17 led 2011 08:11
Příspěvky:
85
Dobrý den
Nevím, zda vám došla má odpověď z 25.5., píšu ji tedy znovu - cache jsem promazal, vyzkoušel jsem Firefox, Operu a Chrome, na 2 počítačích a pak i Android na mobilu a všude se ten dopravce "Nejlepší doprava zdarma" stále objevuje. Prosím radu co s tím.
Děkuji
Alexandr Hejzlar
www.fotbalovekarty.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Po aktualizaci nefungují dopravci a platby
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2014 11:31 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 12:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

opravdu netuším, kde by mohl být problém. Několikrát jsem to teď znovu otestoval v prohlížečích Google Chrome, Mozilla Firefox a Internet Explorer, tento dopravce se opravdu nikde nezobrazuje (viz přiložené obrázky):

Příloha:
Poznámka: Mozilla Firefox
Mozilla Firefox.png
Mozilla Firefox.png [ 41.75 KiB | Zobrazeno 4434 krát ]

Příloha:
Poznámka: Internet Explorer
IE.png
IE.png [ 61.37 KiB | Zobrazeno 4434 krát ]

Příloha:
Poznámka: Google Chrome
Chrome.png
Chrome.png [ 25.68 KiB | Zobrazeno 4434 krát ]
.

Ještě můžete v administraci v sekci Doručení > Dopravci vyzkoušet Obnovit seznam dopravců.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz