Právě je 28 bře 2024 13:50

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop 1.6 - Multistore - sdílení produktů mezi obchody
PříspěvekNapsal: 11 dub 2017 15:05 

Registrován:
14 srp 2014 20:24
Příspěvky:
9
Zdravím,

prosím o návrhy postupů pro sdílení produktů mezi více obchody v rámci multistore.

Řeším situaci, kdy chci několik obchodů v jedné defaultní skupině. V hlavním obchodě budou veškeré produkty rozřazené do kategorií. V dalších obchodech budou jen vybrané produkty z hlavního obchodu. V některých obchodech bude strom kategorií úplně jiný než v hlavním obchodě a v některých obchodech ho bude tvořit určitá identická část větve z hlavního obchodu. Sdílení dostupného množství na skladě je zapnuto.

1) Jaký postup doporučujete, když chci vytvořit nový obchod,
A) ve kterém bude určitá část větve kategorií z hlavního eshopu včetně produktů v ní obsažených?
B) který bude obsahovat vlastní strom kategorií, ale chci do něj vložit určité produkty z hlavního obchodu?

2) Jaký postup doporučujete, když vytvářím nový produkt a chci ho přidat do hlavního a několika dalších obchodů?

3) Jaký postup doporučujete, když mám určitý produkt v hlavním obchodě a
A) chci ho přidat i do 1 jiného obchodu?
B) chci ho přidat i do několika dalších obchodů?


Moje postupy:

1AB) Vytvořím nový prázdný obchod. V něm ručně vytvořím požadované kategorie na nové hlavní kategorii. Produkt po produktu přeuložím požadované produkty z hlavního obchodu do cílového obchodu.

2) Vytvořím nový produkt v hlavním obchodě a následně ho přeuložím ve všech cílových obchodech.

3AB) Požadovaný produkt přeuložím ve všech cílových obchodech.

Moje postupy jsou hodně zdlouhavé, proto mě zajímá, jestli byste mi mohli doporučit efektivnější řešení.
Předem děkuji za jakékoli tipy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Multistore - sdílení produktů mezi obchody
PříspěvekNapsal: 12 dub 2017 09:45 
Uživatelský avatar

Registrován:
03 bře 2011 22:21
Příspěvky:
640
Možnosti PrestaShopu jsou popsané na http://doc.prestashop.com/display/PS16/ ... iple+Shops

Já bych se osobně hlavně vyhnul té přílišné komplikovanosti v prolínání kategorií a produktů, které budou sdílené více shopy.

_________________
M4 Vše v jednom SEO - snadný a na funkce bohatý SEO plugin
https://www.presta-addons.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Multistore - sdílení produktů mezi obchody
PříspěvekNapsal: 19 zář 2017 13:33 

Registrován:
14 srp 2014 20:24
Příspěvky:
9
Prosím, jaký nejlepší postup doporučujete pokud mám v rámci 1 skupiny obchodů 1 hlavní obchod a 10 dalších obchodů a chci přidat nový produkt, který chci nabízet v hlavním obchodě a 5 dalších obchodech?

Mám nový produkt vytvořit v hlavním obchodě, postupně se přepnout do dalších obchodů a uložit to v nich, aby se zobrazovaly i tam? Nebo víte vhodnější postup?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Multistore - sdílení produktů mezi obchody
PříspěvekNapsal: 19 zář 2017 13:41 
Uživatelský avatar

Registrován:
03 bře 2011 22:21
Příspěvky:
640
Vytvoření produktu v hlavním obchodě ho zviditelní ve všech ostatních. Pak lze po přepnutí do konkrétního obchodu v tomto obchodu produkt vypnout. Musí se to opakovat ve všech. Je tedy lepší na začátku produkt povolit nebo zakázat podle toho, jestli ho chci ve více obchodech povolit nebo zakázat.

_________________
M4 Vše v jednom SEO - snadný a na funkce bohatý SEO plugin
https://www.presta-addons.com


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz