Právě je 19 dub 2024 05:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop 1.6 - Modul pro Dotaz na produkt
PříspěvekNapsal: 29 čer 2016 19:24 
C4 zákazník

Registrován:
18 úno 2015 10:21
Příspěvky:
45
Dobrý den,

potřeboval bych rozchodit nějaký modul Dotazu na produkt. Stáhl jsem si tento modul Dotaz na zboží http://www.presta-moduly.cz/18-dotaz-na-zbozi-15.html, který jsem nainstaloval a vyzkoušel i když je testován na verzi 1.5 a já mám 1.6. Vypadá funkčně, ale nefunguje, jelikož neodešle žádný email. Nevíte prosím někdo, jak jej upravit pro verzi 1.6 či o nějakém jiném podobném modulu?

Předem moc děkuji za jakékoliv info


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Modul pro Dotaz na produkt
PříspěvekNapsal: 30 čer 2016 13:31 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

vyzkoušejte použít tento zdarma dostupný modul https://www.prestashop.com/forums/topic ... ?p=1181870 z oficiálního diskuzního fóra aplikace PrestaShop. Ale jelikož neobsahuje český překlad a ani české e-mailové šablony, tak je nutná menší úprava. Takže po instalaci modulu zkopírujte na FTP serveru všechny soubory ze složky /modules/productenquiry/mails/en/ do složky /modules/productenquiry/mails/cs/ (složku vytvořte). A pak ve složce /modules/productenquiry/mails/cs/ proveďte překlad obsahu souborů product_enquiry.txt a product_enquiry.html do češtiny. A poslední krokem je překlad modulu do češtiny. Stačí v administraci aplikace PrestaShop v sekci "Moduly a Služby" přejít do konfigurace modulu "Product Enquiry Module", nahoře kliknout na Přeložit, vybrat "Čeština (Czech)" a na stránce v části "Modul productenquiry" přeložit texty do češtiny.

A nebo můžete použít zdarma dostupný modul Ask a question. Tento modul také neobsahuje český překlad a ani české e-mailové šablony. Takže opět je nutné po instalaci zkopírovat na FTP serveru soubory ze složky /modules/prestaqna/mails/en/ do složky /modules/prestaqna/mails/cs/, provést překlad obsahu souborů a následně přeložit modul do češtiny pomocí administrace aplikace PrestaShop. Tento modul navíc zobrazuje dotazy a odpovědi přímo na stránce produktu.

Samozřejmě existuje i spousta placených modulů, např. Product Questions, Ask a question / Product Questions / Product FAQs, Products Questions & Answers Block, Ask about product, Informations, questions, information and quote on a product, Prestashop Product Enquiry Form.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Modul pro Dotaz na produkt
PříspěvekNapsal: 01 črc 2016 22:33 
C4 zákazník

Registrován:
18 úno 2015 10:21
Příspěvky:
45
Děkuji za odpověď,

první odkaz je na modul, který jsem právě zkoušel, pouze nepřeložený a je pouze právě funkční asi do verze 1.5, zkoušel jsem ho nainstalovat a emaily mi neodesílá.

U druhého modulu stejný problém. Dotaz na produkt se mi v administraci zobrazí, ale když odpovím, zákazním email nedostane...

Jinak mi emaily chodí bez problému.

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Modul pro Dotaz na produkt
PříspěvekNapsal: 04 črc 2016 10:07 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

a použil jste v případě prvního modul Product Enquiry Module přesně ten balíček, na který v příspěvku odkazuji? Možná jste testoval nějakou starší verzi, která ještě nemusela být s novou verzí aplikace kompatibilní. Doporučuji modul odinstalovat, odstranit, znovu nainstalovat balíček z mého odkazu, provést úpravy z předchozího příspěvků a otestovat funkčnost. V případě druhého modulu Ask a question stačí opět provést kroky, které jsem uvedl v předchozím příspěvku. Oba moduly jsem testoval na aktuálně poslední verzi 1.6.1.6 a po provedení úprav bez problému fungují.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Modul pro Dotaz na produkt
PříspěvekNapsal: 21 črc 2016 08:20 
C4 zákazník

Registrován:
18 úno 2015 10:21
Příspěvky:
45
Anp, zkusil jsme tento modul, opakované jsem celý odinstaloval a nainstaloval. Ukáže se, že dotaz byl odeslán, ale na email žádná zpráva nepřijde.

Zřejmě je problém s modulem "Poslat známému", který jak jsem pochopil, tento modul k odesílání využívá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Modul pro Dotaz na produkt
PříspěvekNapsal: 21 črc 2016 12:21 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

trochu se ve Vašem popisu ztrácím, protože nedává smysl. Píšete, že u modulu "Product Enquiry Module" se ukáže, že by e-mail odeslán, ale u tohoto modulu se žádné hlášení po odeslání nezobrazí. Takže pro jistotu popíšu, jak se jednotlivé moduly chovají.

Po instalaci modulu "Product Enquiry Module" se Vám na stránce produktu zobrazí odkaz "Product Enquiry to a friend", po kliknutí na odkaz se zobrazí vyskakovací okno s formulářem, ve kterém se vyplní potřebné údaje a formulář se odešle (žádné hlášení o odeslání se nezobrazuje). Do e-mailové schránky Vám pak dorazí zpráva s dotazem, na kterou e-mailem odpovíte.

Po instalaci modulu "Ask a question" se ve spodní části stránky produktu zobrazí formulář ASK A QUESTION. Po jeho vyplnění a odeslání se zobrazí potvrzovací zpráva "Thank you. Your question has been registered. You will be notified as soon as an answer is available". Do e-mailové schránky Vám dorazí zpráva o novém dotazu. A pak z administrace aplikace PrestaShop z konfigurace modulu na dotaz odpovíte.

Jak jsem již uvedl, oba moduly jsem otestoval a bez problému fungují. Možná důležité úpravy (resp. zkopírování šablon) provádíte v jednom modulu, ale funkčnost testujete na druhém modulu. Doporučuji vše znovu překontrolovat.

S modulem "Poslat známému" problém určitě nesouvisí. Nemusíte ho v obchodě vůbec používat, aby Vám oba moduly fungovaly. Modul "Product Enquiry Module" je pouze vytvořen na základě modulu "Poslat známému".

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz