Právě je 27 dub 2024 05:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop 1.6 - Logo a odkazy v e-mailech
PříspěvekNapsal: 15 úno 2015 15:46 
C4 zákazník

Registrován:
15 úno 2015 15:35
Příspěvky:
26
Dobrý den,

mám problém s chybou, která si zde již řešila, nicméně pro individuální dotazy - a řešení mi nepomohlo. Můžete mě navigovat?

Upravil jsem v e-mailu - potvrzení objednávky (skrze překlady v administraci) jednu větu, konrétně smazal text "...funguje v systému PrestaShop™".

Byla to jediná úprava v jediném e-mailu, přesto přestaly fungovat odkazy ve VŠECH e-mailech a přestalo se zobrazovat logo (také ve všech, posílá se jako příloha). Vrátil jsem html v e-mailu ze zálohy do původní podoby, ale bohužel to nepomohlo. Kde mám začít hledat chybu?


Podobný problém byl zde
prestashop-1-6-uprava-emailove-sablony-zobrazeni-loga-t4870.html

a zde
https://www.prestashop.com/forums/topic ... ?p=1617763


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Logo a odkazy v e-mailech
PříspěvekNapsal: 17 úno 2015 13:25 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

pokud používáte poslední verzi aplikace PrestaShop 1.6.0.11, tak úpravy z oficiálního diskuzního fóra nemusíte provádět, protože ty už poslední verze obsahuje. Váš problém byl již nahlášen tvůrcům aplikace viz PSCSX-4594. Lze ho vyřešit jednoduchou úpravou na FTP serveru v souboru controllers/admin/AdminTranslationsController.php, ve kterém najděte řádek:
Kód:
file_put_contents($path.$mail_name.'.'.$type_content, Tools::purifyHTML($content));
a změňte ho na:
Kód:
file_put_contents($path.$mail_name.'.'.$type_content, $content);

Nyní si rovnou na FTP serveru smažte složku themes/nazev-vasi-sablony/mails/cs (pokud používáte defaultní šablonu tak themes/default-bootstrap/mails/cs). Tím odstraníte stávající e-mailové šablony ve špatném formátu. A znovu přejděte v administraci aplikace PrestaShop do překladu e-mailových šablon, proveďte požadované úpravy a uložte změny. Následně šablony otestujte.

EDIT: Jelikož při uložení překladů se změní odkazy na špatný tvar i u všech dalších emailových šablon na stránce (resp. šablon modulů):
Příloha:
smazani_sablon_modulu.jpg
smazani_sablon_modulu.jpg [ 203.58 KiB | Zobrazeno 2072 krát ]

, je potřeba na FTP serveru smazat i chybné šablony těchto modulů. Jedná se o tyto složky:

  • themes/nazev-vasi-sablony/modules/blocknewsletter/mails/cs
  • themes/nazev-vasi-sablony/modules/blockwishlist/mails/cs
  • themes/nazev-vasi-sablony/modules/mailalerts/mails/cs
  • themes/nazev-vasi-sablony/modules/sendtoafriend/mails/cs

Samozřejmě pokud v seznamu máte ještě nějaký jiný modul, tak proveďte odstranění i jeho šablon. Cesta je vždy stejná a má tvar themes/nazev-vasi-sablony/modules/nazev-modulu/mails/cs.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Logo a odkazy v e-mailech
PříspěvekNapsal: 04 bře 2015 15:18 
C4 zákazník

Registrován:
15 úno 2015 15:35
Příspěvky:
26
Děkuji za odpověď, ale nepomohlo to. Díky Vašemu odkazu na fórum tvůrců aplikace jsem pochopil oč jde - výměnou znaků "%7B" a "%7D" na "{" a "}" se opravdu v mailu vše objeví, jak má být. Problém je v tom, že teď bych to musel všude opravit ručně.

Zkusím upřesnit:

- uložil jsem změnu v AdminTranslationsController.php
- smazal jsem složky /cs (používám šablonu default bootstrap)
- když přejdu v administraci do překladu e-mailových šablon, šablony jsou standardně předvyplněne kódem s odkazy ve tvaru "%7B" a "%7D" jako dřív, takže asi přirozeně nebudou fungovat i po úpravách

Chápu to správně, že po smazání složek s šablonami by se měly v administraci vygenerovat nové šablony se správným formátem odkazů?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Logo a odkazy v e-mailech
PříspěvekNapsal: 04 bře 2015 18:20 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

postup Vám nefunguje, protože jste pravděpodobně před úpravou souboru controllers/admin/AdminTranslationsController.php uložil i e-mailové šablony jádra obchodu, takže je nyní máte také ve špatném formátu. A tyto šablony se právě načítají, pokud šablona obchodu (např. default-bootstrap) nemá vlastní e-mailové šablony.

Takže nejjednodušším řešením bude obnova původních překladů. Stačí v administraci aplikace PrestaShop v sekci Lokalizace > Překlady v části Přidat / Aktualizovat jazyk znovu zaktualizovat jazyk Čeština (Czech). Pak se obnoví původní (originální) e-mailové šablony. Každopádně touto akcí se obnoví i překlady všech ostatních částí obchodu (front-end, administrace, moduly apod.), takže si je budete muset znovu upravit. Pak stačí opět smazat chybné e-mailové šablony daného vzhledu (např. default-bootstrap), jak je uvedeno v mém předchozím příspěvku.

Nebo můžete obnovit kompletní stránky (a příp. databázi) ze zálohy ze dne před uložením překladů. Postup naleznete v návodu Obnovení stránek ze zálohy. Pak si znovu upravíte soubor controllers/admin/AdminTranslationsController.php.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Logo a odkazy v e-mailech
PříspěvekNapsal: 10 bře 2015 11:54 
C4 zákazník

Registrován:
15 úno 2015 15:35
Příspěvky:
26
Děkuji, bylo to opravdu špatnými překlady v jádru.

Opravil jsem to jinak - hromadnou výměnou chyb (závorek) v jádrových souborech e-mailů, následně dle Vašeho původního postupu.

Moc děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Logo a odkazy v e-mailech
PříspěvekNapsal: 10 bře 2015 12:05 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

výborně. Hromadné nahrazení špatných znaků správnými je samozřejmě také jedno z řešení. Ale jelikož většina uživatelů na takovou akci nemá znalosti, uvedl jsem pouze "nejjednodušší" řešení.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Logo a odkazy v e-mailech
PříspěvekNapsal: 04 říj 2016 12:00 

Registrován:
04 říj 2016 07:52
Příspěvky:
3
Ve verzi 1.6.1.7. je trochu jiný kód:

Kód:
                        file_put_contents($path.$mail_name.'.'.$type_content, Tools::purifyHTML($content, array('{', '}'), true));                       
                    } else {
                        throw new PrestaShopException(Tools::displayError('Your HTML email templates cannot contain JavaScript code.'));


Raději jsem to toho nezasahoval i když bych asi přišel jenom o chybovou hlášku.

Kód
Kód:
file_put_contents($path.$mail_name.'.'.$type_content, Tools::purifyHTML($content));


jsem v souboru controllers/admin/AdminTranslationsController.php nenašel

Děkuji za příspěvek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.6 - Logo a odkazy v e-mailech
PříspěvekNapsal: 11 říj 2016 10:28 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

tento problém se ale týkal starší verze aplikace PrestaShop, v novém verzi 1.6.1.7 se již nevyskytuje. Díval jste se přímo na zdrojový kód e-mailových šablon, jestli obsahuje problémové znaky %7B a %7D?

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz