Právě je 27 dub 2024 00:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop 1.5 - Import CSV - Čeština v přátelských url
PříspěvekNapsal: 13 čer 2013 15:54 

Registrován:
24 bře 2013 11:22
Příspěvky:
46
Dobrý den,
chtěl bych Vás poprosit, jestli náhodou nevíte, jak mám naimportovat přátelské url, tak aby se zobrazovali stránky jednotlivých prodktů bez háčků a čárek v poličku adresa (http://www....). Tj. stránky s obuví "Farmářka" se zobrazovali jako "Farmarka". Když importuji, tak se do přátelských url nepíše to co napíši do sloupce přepisování url v csv souboru, ale zdroj jsou názvy samotných produktů, kde písmena s háčky a čárkami jsou při importu vynechány a přátelské url přepsány bez oněch písmen s háčkami a čárkami. Vždy se mě to po importu napíše do upozornění (s textem:Přepište odkaz do.....)A já mám pak stránku: "Farmka" místo "Farmářka". Nevíte co s tím? Jinak mám nastaveno "Přátelské url" na "ANO". Je třeba někde ještě něco nastavit? Děkuji za reakci


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5.4. - Import CSV - Čeština v přátelských url
PříspěvekNapsal: 17 čer 2013 12:17 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

jestli chcete používat URL adresy bez diakritiky, tak musíte mít nastavenou volbu Accented URL na Ne (sekce Konfigurace > SEO a URL > Nastavení adresy URL). Pokud je tato volba nastavená na Ano, tak je právě povoleno použít diakritiku v URL adresách.

Některá z předchozích verzí aplikace obsahovala chybu, která při importu CSV souboru ignorovala sloupec Přepisování URL. U verze 1.5.4.1 jsem se ale se stejným problémem nesetkal. Takže zřejmě nepoužíváte poslední verzi a doporučuji Vám provést aktualizaci.

Aby při importu CSV souboru došlo ke správnému přepisu URL adres přímo z názvu produktu a nedošlo k odstranění českých znaků, tak je nutné pozměnit zdrojový kód. V souboru classes/Tools.php najděte tyto řádky:
Kód:
// Remove all non-whitelist chars.
if ($allow_accented_chars)
   $str = preg_replace('/[^a-zA-Z0-9\s\'\:\/\[\]-\pL]/u', '', $str);
else
   $str = preg_replace('/[^a-zA-Z0-9\s\'\:\/\[\]-]/','', $str);

a upravte je na následující tvar:
Kód:
// Remove all non-whitelist chars.
if ($allow_accented_chars)
   $str = preg_replace('/[^a-zA-Z0-9\s\'\:\/\[\]-\pL]/u', '', $str);
else
   setlocale(LC_CTYPE, "cs_CZ.utf-8");
   $str = iconv("utf-8", "us-ascii//TRANSLIT", $str);
   $str = preg_replace('/[^a-zA-Z0-9\s\'\:\/\[\]-]/','', $str);

Samozřejmě existuje i více způsobů. Toto je pouze jedno z možných řešení, které nemusí být funkční všude. Úprava je otestovaná na Webhostingu C4 a PrestaShopu verze 1.5.4.1. Snad v některé z dalších verzí již bude problém odstraněn přímo tvůrci aplikace.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5.4. - Import CSV - Čeština v přátelských url
PříspěvekNapsal: 17 čer 2013 14:09 

Registrován:
24 bře 2013 11:22
Příspěvky:
46
Dobrý den,
ač jsem na Vaši radu upgradoval z verze 1.5.4.0 na 1.5.4.1 tak bohužel se neimportoval přepis url. Accented URL mám nastavený na NE. Není to tím, že mám nastaveno Přátelská URL na ANO? Nebo kde je chyba?
Každopádně Vaše druhá rada ohledně úpravy Tools.php naprosto funguje. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5.4. - Import CSV - Čeština v přátelských url
PříspěvekNapsal: 17 čer 2013 14:42 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

nastavením přátelských URL to určitě není. Kdybyste tuto volbu deaktivoval, tak byste vypnul přátelské adresy v celém obchodě. Možná při importu nezaškrtáváte volbu Vynutit všechny identifikátory při importu?. Takže tuto volbu zaškrtněte a znovu otestujte import i se sloupcem Přepisování URL.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - Import CSV - Čeština v přátelských url
PříspěvekNapsal: 07 srp 2013 15:37 

Registrován:
13 lis 2012 17:36
Příspěvky:
5
Dobrý den, také mám problém s přátelskými adresami. V minulé verzy 1.4.8, se při CSV importu adresy přepisovaly automaticky z názvu produktu (bez uvedení sloupce "přepis URL). Nyní po instalaci 1.5.4.1. se adresy také přepisují, ale chybně (písmena s diakritikou jsou vynechána).
V případě uvedení sloupce "přepis URL" do CSV souboru (bez diakritiky) to funguje, ale je to zdlouhavé. Kde je nyní chyba?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - Import CSV - Čeština v přátelských url
PříspěvekNapsal: 07 srp 2013 16:15 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

zřejmě jste si špatně přečetl tuto diskuzi. Postup řešení Vašeho problému je uveden hned v mé první odpovědi:

Radek Plašil píše:
Aby při importu CSV souboru došlo ke správnému přepisu URL adres přímo z názvu produktu a nedošlo k odstranění českých znaků, tak je nutné ...

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - Import CSV - Čeština v přátelských url
PříspěvekNapsal: 07 srp 2013 16:30 

Registrován:
13 lis 2012 17:36
Příspěvky:
5
Diskusi jsem četl (nejen tuto), ale zapomněl zmínit, že mi toto opatření také nepomohlo - za to se omlouvám. Problém přetrvává


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5 - Import CSV - Čeština v přátelských url
PříspěvekNapsal: 07 srp 2013 17:30 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

a máte stránky umístěné na Webhostingu C4? Na jiném hostingu tento postup nemusí být funkční, jak je uvedeno v příspěvku. Pokud máte stránky umístěné jinde, doporučuji Vám obrátit se na podporu Vašeho hostingu.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz