Právě je 24 dub 2024 10:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop 1.5.3.1 - Nefunguje Seřadit podle
PříspěvekNapsal: 18 bře 2013 15:29 

Registrován:
06 úno 2013 21:20
Příspěvky:
10
Dobrý den,

mám problém, který se týká pole Seřadit podle po kliknutí na kteroukoliv z kategorií.

V kategorii (libovolné) po výběru některé z možnosti, jak produkty seřadit (například Podle ceny... nebo Podle jména) se zobrazí následující hláška: Není zde žádné zboží. - přestože před kliknutím na "Seřadit podle" se produkty normálně zobrazovaly?

Je to problém Prestashopu, který lze vyřešit nějakou jednoduchou úpravou kódu?

Používám PS 1.5.3.1 a hosting mám u C4.

Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nefunguje Seřadit podle
PříspěvekNapsal: 18 bře 2013 21:44 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
13 bře 2013 14:27
Příspěvky:
34
Dobrý večer,

tento problém se začal projevovat sám od sebe nebo po instalaci nějakého modulu?

_________________
David Pohludek
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nefunguje Seřadit podle
PříspěvekNapsal: 18 bře 2013 23:59 

Registrován:
06 úno 2013 21:20
Příspěvky:
10
Dobrý večer, problém se projevuje už od spuštění eshopu. Nevíte, kde se dá se Seřadit podle nějakým způsobem pracovat? Např pokud je to modul, tak jak se jmenuje, či v jakém souboru se s tím manipuluje?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nefunguje Seřadit podle
PříspěvekNapsal: 19 bře 2013 10:48 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
13 bře 2013 14:27
Příspěvky:
34
Dobrý den,

bohužel jsem nenašel žádné řešení. Zkuste systém znovu nainstalovat. Jinak k Vaší otázce, kde je soubor k tomu, tak je v kořenové složce pod názvem product-sort.php

_________________
David Pohludek
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nefunguje Seřadit podle
PříspěvekNapsal: 20 bře 2013 20:57 

Registrován:
06 úno 2013 21:20
Příspěvky:
10
A můžete mi prosím poradit, jak pole Seřadit podle úplně odstranit z front office? Zkoušel jsem smazat soubor product_sort.php ale i potom tam to pole zůstává.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nefunguje Seřadit podle
PříspěvekNapsal: 20 bře 2013 21:23 

Registrován:
06 úno 2013 21:20
Příspěvky:
10
Zjistil jsem následující:
1. po kliknutí na to pole (např na Seřadit podle ceny Vzestupně) se zobrazí : Není zde žádné zboží
2. a zároveň se v URL adrese připíše k tomu, co tam bylo, tady tohle: #/
3. mám vyzkoušeno, že když si kliknu na tu kategorii, a pak ručně dopíšu do URL adresu za tu, co tam už je, ještě:
?selected_filters=&orderby=price&orderway=desc
tak se ty produkty pěkně seřadí - v tomto případě podle ceny vzestupně...
4. poraďte mi, prosím, co mám udělat, aby se po kliknutí na Seřadit podle do URL adresy sama vepsala ta dlouhá formule (?selected_filters=&orderby=price&orderway=desc) a ne to #/ a tím pádem aby to fungovalo...

;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop - Nefunguje Seřadit podle
PříspěvekNapsal: 20 bře 2013 21:34 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
13 bře 2013 14:27
Příspěvky:
34
Dobrý večer,

pro "smazání" položky sort by musíte editovat soubor product-sort.tpl. Ten naleznete ve složce themes/theme-jmého/product-sort.tpl. Zde musíte udělat úpravu z:
Kód:
<form id="productsSortForm" action="{$request|escape:'htmlall':'UTF-8'}">
   <p class="select">
      <label for="selectPrductSort">{l s='Sort by'}</label>
      <select id="selectPrductSort" class="selectProductSort">
         <option value="{$orderbydefault|escape:'htmlall':'UTF-8'}:{$orderwaydefault|escape:'htmlall':'UTF-8'}" {if $orderby eq $orderbydefault}selected="selected"{/if}>{l s='--'}</option>
         {if !$PS_CATALOG_MODE}
            <option value="price:asc" {if $orderby eq 'price' AND $orderway eq 'asc'}selected="selected"{/if}>{l s='Price: lowest first'}</option>
            <option value="price:desc" {if $orderby eq 'price' AND $orderway eq 'desc'}selected="selected"{/if}>{l s='Price: highest first'}</option>
         {/if}
         <option value="name:asc" {if $orderby eq 'name' AND $orderway eq 'asc'}selected="selected"{/if}>{l s='Product Name: A to Z'}</option>
         <option value="name:desc" {if $orderby eq 'name' AND $orderway eq 'desc'}selected="selected"{/if}>{l s='Product Name: Z to A'}</option>
         {if !$PS_CATALOG_MODE}
            <option value="quantity:desc" {if $orderby eq 'quantity' AND $orderway eq 'desc'}selected="selected"{/if}>{l s='In-stock first'}</option>
         {/if}
      </select>
   </p>
</form>

na
Kód:
<!--form id="productsSortForm" action="{$request|escape:'htmlall':'UTF-8'}">
   <p class="select">
      <label for="selectPrductSort">{l s='Sort by'}</label>
      <select id="selectPrductSort" class="selectProductSort">
         <option value="{$orderbydefault|escape:'htmlall':'UTF-8'}:{$orderwaydefault|escape:'htmlall':'UTF-8'}" {if $orderby eq $orderbydefault}selected="selected"{/if}>{l s='--'}</option>
         {if !$PS_CATALOG_MODE}
            <option value="price:asc" {if $orderby eq 'price' AND $orderway eq 'asc'}selected="selected"{/if}>{l s='Price: lowest first'}</option>
            <option value="price:desc" {if $orderby eq 'price' AND $orderway eq 'desc'}selected="selected"{/if}>{l s='Price: highest first'}</option>
         {/if}
         <option value="name:asc" {if $orderby eq 'name' AND $orderway eq 'asc'}selected="selected"{/if}>{l s='Product Name: A to Z'}</option>
         <option value="name:desc" {if $orderby eq 'name' AND $orderway eq 'desc'}selected="selected"{/if}>{l s='Product Name: Z to A'}</option>
         {if !$PS_CATALOG_MODE}
            <option value="quantity:desc" {if $orderby eq 'quantity' AND $orderway eq 'desc'}selected="selected"{/if}>{l s='In-stock first'}</option>
         {/if}
      </select>
   </p>
</form--!>


poté stačí nahrát zpět na server. Pokud by se Vám stalo, že stránka nepůjde zobrazit, v administraci si otevřete Advanced Parameters > Performance a změnit Template cache z Recompile templates if the files have been updated na Force compilation . Až se Vám stránka zobrazí, přepněte toto nastavení zase zpět.

_________________
David Pohludek
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz