Právě je 20 dub 2024 10:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop 1.5.3.1 - CSV import nejde s obrázkem kategorie
PříspěvekNapsal: 04 zář 2013 17:29 

Registrován:
23 říj 2011 13:53
Příspěvky:
112
Nevím, co dělám špatně ale Prestashop 1.5.3.1 mi nenačte obrázek importem přes csv. Cestu mám zadanou ve tvaru http://domena.cz/vytvorena _slozka/obtazek1.jpg .V prohlížeči se obrázek načte . Do CSV vkládám do 11 sloupce a ani po regenerování obrázků se po importu nenačte. Vše ostatní jako jsou vytvořené kategorie ap se načte korektně. Máte s tím někdo zkušenosti, předem díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5.3.1 - CSV import nejde s obrázkem kategorie
PříspěvekNapsal: 05 zář 2013 08:44 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

používáte starou verzi aplikace PrestaShop. Takže proveďte pomocí modulu 1-Click Upgrade - AutoUpgrade aktualizaci na poslední verzi. Pak by měl být import funkční. Případně můžete vyzkoušet aplikovat úpravu z tohoto příspěvku, kde se řešil stejný problém s obrázky u Vaší verze 1.5.3.1.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5.3.1 - CSV import nejde s obrázkem kategorie
PříspěvekNapsal: 05 zář 2013 08:50 

Registrován:
23 říj 2011 13:53
Příspěvky:
112
Mockrát děkuji za odpověď, kouknu se na to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5.3.1 - CSV import nejde s obrázkem kategorie
PříspěvekNapsal: 05 zář 2013 11:11 

Registrován:
23 říj 2011 13:53
Příspěvky:
112
Bohužel ani po úpravě přesně dle návodu obrázky nelze importovat. Zkoušel jsem i čistou instalaci 1.5.5.0 a tam to nejde vůbec


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5.3.1 - CSV import nejde s obrázkem kategorie
PříspěvekNapsal: 05 zář 2013 11:23 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

testoval jsem import kategorií na aktuálně poslední verzi 1.5.5.0 a obrázky se úspěšně naimportovaly. Máte stránky umístěné na Webhostingu C4?

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5.3.1 - CSV import nejde s obrázkem kategorie
PříspěvekNapsal: 05 zář 2013 11:53 

Registrován:
23 říj 2011 13:53
Příspěvky:
112
Přiznám se, že nemám a chápu, že se tím pádem se mnou asi nebudete zabývat. I tak si nejsem úplně jistý, zda ten problém bude v hostingu, když třeba ve virtuemart není v tomto směru problém žádný a dokonce i ve starších instalacích presty. Každopádně i tak Vám moc děkuji za ochotu! Poslední co mě napadá, jestli nemůže být problém ve vytvořeném csv a to konkrétně v přiřazených ID, přesto, že se mi obrázky nenačtou a kategorie vč podkategorií ano tak i přesto, když pak chci přiřadit obrázek manuálně prostřednictvím adminu, vypíše to chybu "Property Category->date_add is not valid
at line 837 in file classes/ObjectModel.php!

831.
832. $message = $this->validateField($field, $this->$field);
833. if ($message !== true)
834. {
835. if ($die)
836. throw new PrestaShopException($message);
837. return $error_return ? $message : false;
838. }
839. }
840.
841. return true;


Což se vlastně stalo až po naimportování kategorií. Dá se někde sehnat nějaké vzorové csv? Jsem sice přesvědčen, že to mám dobře ale třeba opravdu ne. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5.3.1 - CSV import nejde s obrázkem kategorie
PříspěvekNapsal: 06 zář 2013 11:27 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

samozřejmě to nemusí být problém hostingu, ale pokud nemáte stránky umístěné u nás, tak problém nemůžu blíže analyzovat, protože nemá k dispozici Vaši instalaci. Vyzkoušejte odinstalovat a znovu nainstalovat modul Blok kategorií (příp. zresetovat pomocí Obnovit původní). Pokud to problém nevyřeší, tak podle tohoto příspěvku u kategorií zkontrolujte a případně upravte hodnoty ve sloupečku date_add.

Pokud byste měl špatně CSV soubor, tak by se Vám chyby zobrazily hned po importu. Takže souborem to pravděpodobně nebude.

Vzorové soubory pro všechny importy naleznete v sekci Nástroje > Import souborů CSV. Stačí kliknout na text Kliknutím zobrazíte příklady importních souborů CSV. pod výběrem nahraných CSV souborů. Vaše nově vytvořené téma s žádostí o ukázkový CSV soubor jsem z diskuzního fóra odstranil.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5.3.1 - CSV import nejde s obrázkem kategorie
PříspěvekNapsal: 06 zář 2013 12:25 

Registrován:
23 říj 2011 13:53
Příspěvky:
112
Děkuji za odpověď p.Plašile. Prestu jsem pomocí click1-upgrade upgradoval na poslední verzi 1.5.5.0, použil jsem vzorový CSV kategorií implementovaný v prestě a do něj jsem pouze přepsal cestu k obrázku, který se v prohlížečí zobrazuje. AdminImportControler je již upravený od tvůrců, takže jsem do něj nijak nezasahoval. Práva složky s obrázky kategorií mám na 777 i když by asi stačilo 755, nicméně obrázek stále nenačte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5.3.1 - CSV import nejde s obrázkem kategorie
PříspěvekNapsal: 06 zář 2013 12:28 

Registrován:
23 říj 2011 13:53
Příspěvky:
112
czsars píše:
Děkuji za odpověď p.Plašile. Prestu jsem pomocí click1-upgrade upgradoval na poslední verzi 1.5.5.0, použil jsem vzorový CSV kategorií implementovaný v prestě a do něj jsem pouze přepsal cestu k obrázku, který se v prohlížečí zobrazuje. AdminImportControler je již upravený od tvůrců, takže jsem do něj nijak nezasahoval. Práva složky s obrázky kategorií mám na 777 i když by asi stačilo 755, nicméně obrázek stále nenačte.

A ještě jsem zapomněl datumy v tabulce jsou OK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.5.3.1 - CSV import nejde s obrázkem kategorie
PříspěvekNapsal: 06 zář 2013 12:32 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

bohužel pokud nemám Vaši instalaci k dispozici, nedokážu Vám více poradit. Budete se muset s problémem obrátit na podporu Vašeho hostingu.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz