Právě je 24 dub 2024 14:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PrestaShop 1.4.4- Product-list.tpl - zobrazování dostupnosti
PříspěvekNapsal: 24 říj 2011 19:48 

Registrován:
21 říj 2011 13:13
Příspěvky:
6
Dobrý den, prosím můžete mi poradit, jak upravit dostupnost v souboru themes/prestashop/product-list.tpl. Mám v shopu produkty s parametry a původní nastavení v Prestashopu 1.4.4.1. mi zobrazovalo ve výpisu kategorie všechny výrobky skladem, i když skladem nebyli.
V adminu mám povoleno objednávání výrobků, které nejsou skladem.
Nejlíp mi zatím funguje toto:
{if ($product.quantity > 0)}{l s='Available'}{else}{l s=''}{/if}</span>. Pokud je vyrobek skladem melo by zobrazit skladem, pokud neni, nezobrazi nic.

Problém ale nastává, když mám výrobek, který má např. 5 atributů (např. boty, která mám dostupné v 5-ti velikostech) a jeden z těch atributů je skladem 0ks(napr. boty ve velikosti 9UK skladem mam, ale v 10UK je stav 0ks.). Pak to ve vypisu zobrazi, jako ze neni skladem nic.
Děkuji za pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.4.4- Product-list.tpl - zobrazování dostupnosti
PříspěvekNapsal: 02 lis 2011 13:12 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8506
Dobrý den,

zřejmě máte nastavenou výchozí kombinaci, která není skladem. A při použití Vašeho kódu se zjišťuje dostupnost pouze této kombinace. Takže stačí, když jako výchozí kombinaci dáte tu, která skladem je. Nebo do Vašeho zdrojového kódu můžete přidat podmínku, že pokud je $product.quantity_all_versions (množství všech kombinací) větší než 0, tak ať se text také zobrazí.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.4.4- Product-list.tpl - zobrazování dostupnosti
PříspěvekNapsal: 06 lis 2011 21:54 

Registrován:
21 říj 2011 13:13
Příspěvky:
6
Dobry den,
ano problem nastava, kdyz mam vyprodanou kombinaci, ktera je vychozi. Bohuzel prenastavovat vychozi kombinaci je v mem pripade nerealne.
Ta podminka $product.quantity_all_versions funguje, takze tam kde je vyprodana vychozi kombinace, ale nejakou jinou kombinaci skladem mam, tak to vypise "skladem".

Je tam ale jeste jeden problem. Mam i produkty, ktere maji atributy, ale nemam skladem ani jeden z tech atributu, protoze zbozi dokazu zajistit na objednavku. Kdyz si dam vypsat $product.quantity, ukazuje to spravne 0. Kdyz si ale vypisu tu promennou $product.quantity_all_versions, ukazuje mi to u vseho zbozi cislo 3165. Netusim, kde se ta promenna bere a co to cislo znamena, takze ani nevim jak to upravit, aby tam byla spravne 0.
Muzete mi poradit. Dekuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.4.4- Product-list.tpl - zobrazování dostupnosti
PříspěvekNapsal: 07 lis 2011 14:32 

Registrován:
21 říj 2011 13:13
Příspěvky:
6
Tak se omlouvam, problem byl u me. Bylo neco zmeneneho v Product.php v adresari classes, kde se tvori ta promenna $product.quantity_all_versions. Takze to funguje tak jak jste napsal.
Dekuji mnohokrat za pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.4.4- Product-list.tpl - zobrazování dostupnosti
PříspěvekNapsal: 07 lis 2011 17:50 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8506
Dobrý den,

v pořádku. Hlavně, že Vám ta úprava funguje.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.4.4- Product-list.tpl - zobrazování dostupnosti
PříspěvekNapsal: 07 lis 2011 21:28 

Registrován:
21 říj 2011 13:13
Příspěvky:
6
Jeste to upresnim, kdyby s tim mel take nekdo problem:
1) v souboru Classes/Product.php
je treba nahradit kolem radku 2686:
$row['quantity_all_versions'] = $row['quantity'];
za tento:
$row['quantity_all_versions'] = Product::getQuantity((int)$row['id_product']);

2) v Themes/Prestashop/product-list.tpl kolem radku 44
pouzit napr. tento zapis :
{if ($product.quantity > 0)} {l s='Skladem!'}
{elseif ($product.quantity_all_versions > 0)} {l s='Skladem!'}
{else}{l s=' Na objednavku'}{/if}</span>

Pozn.: programovani nerozumim, takze to mozna neni uplne spravne, ale na verzi 1.4.4.1 mi to funguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PrestaShop 1.4.4- Product-list.tpl - zobrazování dostupnosti
PříspěvekNapsal: 17 čer 2013 17:33 

Registrován:
17 čer 2013 17:03
Příspěvky:
1
levvout píše:
Jeste to upresnim, kdyby s tim mel take nekdo problem...


Bravo, děkuji mockrát. Narazil jsem přesně na stejný problém (verze presty tuším 1.4.8.2) a Váš kód jej krásně vyřešil :)

------

Člověk si až někdy říká, jak to u té Presty ti vývojáři asi testují :) Např. rozhozené tabulky v order_conf mailu jsou snad od první verze co jsem kdy použil..


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
PrestaShop partneři

Seznam všech partnerů

PrestaShop Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz