Právě je 20 dub 2024 09:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Outlook Express 6 - neodesílá e-maily, jen přijímá
PříspěvekNapsal: 15 srp 2009 21:32 

Registrován:
15 srp 2009 21:17
Příspěvky:
6
Mám problém s Outlookem Express verze6 , IE 8, OS Windows XP profesional - problém spočívá v odesílání mailů - buď je neodešle vůbec i když se přesune do složky odeslaná pošta, ale k adresátovi nedorazí (vyjímečně je doručen jako spam). Jinak příchozí pošta funguje - problém je pouze u SMTP serveru poskytovatele Gemnet. cz tedy smtp.gemnet.cz.
Co mohu pro nápravu učinit - nastavení serveru SMTP jsem zkontrolovala jak u POP 3 (pop3.seznam.cz a smtp.gemnet.cz) server nevyžaduje ověření.
Trápím se s tím již dlouhou dobu nevím, zda je chyba u mne nebo u poskytovatele připojení k Internetu.
Můžete mi prosím poradit, případně pomoci vyřešit tento problém. Předem děkuji a přeji pokoj a dobro. Očekávám odpověď na mailové mé adrese. Eva Halmová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Outlook EXpress 6 neodesílá e-maily jen přijímá
PříspěvekNapsal: 16 srp 2009 09:03 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
29 čer 2009 20:53
Příspěvky:
263
Dobrý den,

problém je zřejmě v tom, že smtp server smtp.gemnet.cz se nachází ve "spam" databázích, které používají antispamy. Emaily, které jdou přes takové smtp servery, jsou s vyšší pravděpodobností označovány za spamy. Proto jsou emaily, které posíláte přes smtp.gemnet.cz, často označovány za spamy a antispamy je buď rovnou mažou a nebo je jen označí (např. dojde k přesunu do spam složky). SMTP server smtp.gemnet.cz jsem našel v následujících "spam" databázích:

http://www.backscatterer.org/?ip=77.48.65.3
http://www.au.sorbs.net/lookup.shtml?77.48.65.3

Pokud využíváte naše hostingové služby, tak je řešením použít náš smtp server, který je součástí hsotingových služeb a který v žádných "spam" databázích není a tudíž uvedenými problémy netrpí. Pokud naše služby nevyužíváte, tak se obraťe na společnost, která provozuje smtp server smtp.gemnet.cz, aby zajistila odstranění jejich smtp serveru z příslušných databází.

_________________
Jan Vítek
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Outlook EXpress 6 neodesílá e-maily jen přijímá
PříspěvekNapsal: 16 srp 2009 15:15 

Registrován:
15 srp 2009 21:17
Příspěvky:
6
Velké díky Vám pane Vítek !
Ověřila jsem si skrze Vás, že skutečně je na vinně Gemnet.cz smtp.gemnet.cz - jenže s nimi nehnu; zřejmě je jim to naprosto fuk, protože již jednou jsem se na ně jako nového poskytovatele Internetu obrátila,( dříve jsem měla za poskytovateleO2) poslali svého pracovníka, který zkusmo na svůj mobil poslal zprávu a ta během minutky došla - tím mne "uzemnil" a já tudíž stále hledala chybu u sebe a málem rozeštelovala veškerá nastavení v PC.
Nevím co budu dělat ? Poděkování a přání dobra a pokoje posílá Eva Halmová Uh. Brod


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Outlook EXpress 6 neodesílá e-maily jen přijímá
PříspěvekNapsal: 16 srp 2009 17:52 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
29 čer 2009 20:53
Příspěvky:
263
Můžete je zkusit znova kontaktovat, s tím, že teď máte konkrétní argumenty (tj. seznam spam databází, kde se nachází jejich smtp server). Ne všechny antispamy používají uvedené databáze, takže některé emaily projdou a nejsou označeny jako spam. Vzhledem k tomu, že používáte email na seznamu, tak možná bude nejjednodušší řešení posílat emaily přes webmail seznamu (při odesílání přes webmail váš počítač nekomunikuje s žádným smtp serverem) a nikoliv přes poštovního klienta.

_________________
Jan Vítek
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Outlook EXpress 6 neodesílá e-maily jen přijímá
PříspěvekNapsal: 17 srp 2009 14:50 

Registrován:
15 srp 2009 21:17
Příspěvky:
6
Přeji pěkný den !
Ano, vše co jste napsal akceptuji. Vaši odpověď jsem Gemnetu přeposlala a jinak odesílám elektron. poštu přes webmail. Jen mne mrzí, že takhle neseriózně se mnou Gemnet jedná. Celou dobu jsem žila vědomím, že chyba je na mé straně, že mám někde špatné nastavení. A i teď se bojím, že budou hledat viníka, který způsobil, že se server smtp Gemnetu dostal do adresáře spamů a nakonec to svedou na mne. Mohla bych takovou věc způsobit špatným nastavením Outlooku Express 6 ? ( přiznám se, že jsem zkoušela všemožně nastavovat domnívajíce se, že chybu naleznu a odstraním; svým známým z adresáře jsem hodně zasílala kontrolní maily - všechny jim chodily do spamu).
Vám jsem nesmírně vděčná, že mi věnujete takovou pozornost a rady. Jsem už v důchodu a nemám nikoho, kdo by poradil. Sama se učím a snažím trochu PC zvládat, ale nejsem si ještě tolik jistá.
Patří Vám mé poděkování s přáním dobra a pokoje. EVA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Outlook EXpress 6 neodesílá e-maily jen přijímá
PříspěvekNapsal: 17 srp 2009 22:17 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
29 čer 2009 20:53
Příspěvky:
263
Špatným nastavením Outlooku jste to určitě způsobit nemohla, tento problém se týká všech jejich zákazníků, kteří využívají jejich smtp server. V blacklistu backscatterer.org jsou zřejmě z toho důvodu, že jejich smtp server je zároveň mx server a mx server posílá bounce messages, např. v důsledku chybné konfigurace. V blacklistu sorbs.net mají celý rozsah ip adres, to může být např. tím, že někteří jejich zákazníci mají zavirovaný počítač a spammeři přes ně rozesílají spamy. Podle mě se jedná o lokálního poskytovatele, který má relativně málo zákazníků (v porovnání s velkými poskytovateli) a nemají infrastrukturu na takové úrovni, aby byly schopni tyto problémy řešit.

_________________
Jan Vítek
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Outlook EXpress 6 neodesílá e-maily jen přijímá
PříspěvekNapsal: 18 srp 2009 18:01 

Registrován:
15 srp 2009 21:17
Příspěvky:
6
Dobrý den,
vkládám odpověď, kterou jsem obdržela od Gemnetu.cz - jen pro Vaši informaci !
Eva Halmová

Dobrý den,

Paní Halmová o problému bohužel víme a také pracujeme na odstranění našeho smtp serveru z těchto „blacklistů“.

Bohužel správci těchto seznamů jsou nějací lidé v USA a nemají sebemenší zájem nastalou situaci řešit.

Musím však podotknout, že na tento seznam se náš smtp server dostal díky našim uživatelům, kteří at vědomky či nevědomky šířily SPAM !!!!

Jak se tak dívám, tak píšete z emailu jež máte na seznam.cz, tak můžete prozatím používat jejich smtp server a nebo web rozhraní. A vše bude fungovat bez problémů.

My pracujeme na odstranění problémů alternativním způsobem a pevně věřím že již zítra k večeru to bude v pořádku.

S Pozdravem

GEMNET s.r.o. Zákaznická linka

tel.: 571895320

mail: gemnet@gemnet.cz

GEMNET s.r.o.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Outlook EXpress 6 neodesílá e-maily jen přijímá
PříspěvekNapsal: 01 lis 2009 14:54 

Registrován:
01 lis 2009 14:25
Příspěvky:
1
Dobry den,
Ja jsem Zorro...jsem z Ruska.. a pro to pisu bez diaktriky...
Hosting C4 je skvely...Pokud nacnete vyuzivat veskere funkci, ktere vam hosting dava,
ne budete mit zadny problem...
Jsem uz davno zacal vyuzivat postovni prostor hostingu a zadne problemy ne potkal... Vsechno funguje velmi dobre a spolhlive...
Dekuji tymu C4.. jsem uplne spokojen...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Outlook EXpress 6 neodesílá e-maily jen přijímá
PříspěvekNapsal: 11 lis 2009 13:38 

Registrován:
11 lis 2009 13:31
Příspěvky:
1
Mě zase neodesílá Outlook expres ve -volny.cz-.Poradí prosim někdo ? Frenky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Outlook EXpress 6 neodesílá e-maily jen přijímá
PříspěvekNapsal: 11 lis 2009 13:48 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
248
Dobrý den,

s tímto problémem se prosím obraťte na svého poskytovatele e-mailových služeb.
Pravděpodobně se však bude jednat o blokaci cizích SMTP poskytovatelem internetového připojení, v tom případě se obraťte na něj.

_________________
Antonín Bohunský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
Email klienti Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz