Právě je 26 dub 2024 14:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Outlook Express 6 - komprimace
PříspěvekNapsal: 16 říj 2010 22:23 

Registrován:
16 říj 2010 22:03
Příspěvky:
2
Dobrý den, prosím o pomoc.
Výběhlo automaticky okno komprimovat složku, tak jsem ji odklepla, že OK a ztratili se mi doručené soubory za půl roku. Pod soubory s koncovkou .dbx jsem našla doručená poštu.dbx, ale kde najdu ty zkomprimované. děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Outlook Express 6 - komprimace
PříspěvekNapsal: 17 říj 2010 12:05 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
29 čer 2009 21:24
Příspěvky:
35
Dobrý den,

toto je běžný problém. Zřejmě se vám soubor .dbx při komprimaci poškodil. Zkuste najít ve stejné složce soubor Doručená pošta.bak, obvykle Outlook Express vytvoří před komprimací zálohu. Pokud soubor Doručená pošta.bak najdete, zazálohujte (přejmenujte) nejříve Doručená pošta.dbx např. na Doručená pošta.zlh a poté přejmenujte Doručená pošta.bak na Doručená pošta.dbx. Při těchto operacích mějte Outlook Express vypnutý. Po zapnutí byste měla mít poštu (nezkomprimovanou) zpět.

Bezpečnější, než dělat tuto komprimaci, je vytvořit si v poštovním klientovi nějakou složku (například Archiv) a do této složky přesouvat po částech všechny zprávy z Doručené pošty. Po přesunutí všech zpráv, provést komprimaci pouze na složku Doručená pošta (v menu Soubor -> Složka -> Zkomprimovat), případně soubor Doručená pošta.dbx úplně vymazat a nechat ho znovu vytvořit. Poté můžete poštu přesunout zpět z Archivu do Doručené pošty. Doporučoval bych vám poštu průběžně třídit (přesouvat do jiných složek), složku Doručená pošta nechávat co nejprázdnější a často ji komprimovat.

Poblém u datových souborů Outlooku Express je v tom, že jejich velikost nesmí přesáhnout 2 GB. Pokud se tak stane, soubor se poškodí. Bohužel mazat nebo přesouvat e-maily nestačí, tím se velikost datového souboru nezmenší. To se stane až po provedení komprimace, která je u velkých datových souborů značně riskantní.

_________________
Jan Chyský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Outlook Express 6 - komprimace
PříspěvekNapsal: 17 říj 2010 18:20 

Registrován:
16 říj 2010 22:03
Příspěvky:
2
Dobrý den,
děkuji za radu ,do místních složek jsem si přidala archív 08,09,10 a přesunula patřičnou poštu a poté dala komprimovat Doručenou poštu a soubor Doručená pošta.dbx má již pouze 450 Mbit, ale mám další problém. Přes start-najít-atd. nenajdu soubory .bak ani .dbx i přesto, že umístění souboru Doručená pošta.dbx jsem dohledala podle úložiště v OE sekce údržba.
Nepomohlo ani přepnutí v nastavení - zobrazovat skryté soubory a složky. Soubory typu . xls, .doc normálně najdu. Existuje prosím nějaká jiná možnost dohledání souborů typu .bak a .dbx. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Outlook Express 6 - komprimace
PříspěvekNapsal: 17 říj 2010 21:34 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
29 čer 2009 21:24
Příspěvky:
35
Pokud jste vyprázdnila úplně Doručenou poštu, nemůže mít soubor Doručená pošta.dbx po komprimaci 450 MB. Vyprázdněný by měl mít max. pár stovek kB.

Soubor Doručená pošta.bak by měl být v úložišti OE, pokud ho tam nenajdete, tak se Vám nevytvořil a pošta je bohužel nenávratně ztracená.

_________________
Jan Chyský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Outlook Express 6 - komprimace
PříspěvekNapsal: 20 úno 2011 23:30 

Registrován:
20 úno 2011 23:16
Příspěvky:
1
Dobrý den,

PROSÍÍÍM O POMOC ! ! ! :( Stal se mi stejný problém, jak jsem se zde dočetl, tak jsem přesáhl limit 2GB... Tento problém se mi stal již několikrát, doteď jsem nevěděl proč. Vždy jsem to řešil pouze přepsáním souboru .bak na soubor .dbx, a pokaždé když jsem zavíral outlook, tak jsem stornoval výzvu ke kompripaci, aby se to neopakovalo. Nicméně některý z uživatelů počítače odkliknul potvrzení komprimace a problém byl znovu tady. Myslel jsem si, že to vyřeším jako obvykle, ale ejhle, moje metoda s přepsáním přípon nefunguje.
PROBLÉM : Když přepíšu příponu souboru Doručená pošta.bak na Doručená pošta.dbx, tak se mi pošta v Outlooku nezobrazí. Když jsem se podíval na vlastnosti mnou přepsaného souboru, tak jsem zjistil, že se jmenuje Doručená pošta.dbx.bak. Takže i když jsem připsal příponu .dbx, tak je soubor stále ve formátu .bak. Jak mám tohle napravit ??? Už jsem opravdu v koncích :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Outlook Express 6 - komprimace
PříspěvekNapsal: 22 úno 2011 11:27 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
29 čer 2009 21:24
Příspěvky:
35
Dobrý den,

pokud jste řešil tento problém s poštou tím, že jste přejmenovával soubor .bak na .dbx, veřte, že jste přicházel s každou příchochozí poštou o nějakou poštu starou, protože velikost souboru nemůže být větší, než 2 GB. Obvykle se poškozují náhodné e-maily, že jsou sice ve výpisu, ale nelze si je přečít / otevřít. Rozhodně bych Vám doporučil poštu třídit (přesouvat zprávy do jiných složek), promazávat a častěji komprimovat.

Co se týče problému s přesměrováním, zřejmě jste přejmenoval soubor Doručená pošta.bak na Doručená pošta.dbx.bak, zkuste ho přejmenovat např. v Total Commanderu, aby neměl dvě přípony.

_________________
Jan Chyský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
Email klienti Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz