Právě je 26 dub 2024 11:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: OpenCart - Nechce odesilat Mail potvrzeni atd
PříspěvekNapsal: 19 srp 2011 20:57 

Registrován:
19 srp 2011 20:54
Příspěvky:
1
DObrý večer dnes se celý den snažim rozhodit OpenCart, povedlo se, ale ať dělám co dělám e-mail o podvrzení registrace, objednavky to nepošle nevim kde je chyba.. tak vás prosím o pomoc. děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OpenCart - nechce odesilat Mail potvrzeni atd
PříspěvekNapsal: 22 srp 2011 12:40 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

a máte posílání zaktivované v administraci aplikace OpenCart? Podívejte se do sekce Systém - Nastavení (Sytem - Settings), klikněte u obchodu na Editovat (Edit) a v části E-mail (Mail) zaktivujte volby E-mail s upozorněním na objednávku (New Order Alert Mail) a E-mail s upozorněním na nový účet (New Account Alert Mail). Poté musí zasílání emailů fungovat.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OpenCart - nechce odesilat Mail potvrzeni atd
PříspěvekNapsal: 07 dub 2012 00:20 

Registrován:
07 dub 2012 00:09
Příspěvky:
1
Radek Plašil píše:
Dobrý den,

a máte posílání zaktivované v administraci aplikace OpenCart? Podívejte se do sekce Systém - Nastavení (Sytem - Settings), klikněte u obchodu na Editovat (Edit) a v části E-mail (Mail) zaktivujte volby E-mail s upozorněním na objednávku (New Order Alert Mail) a E-mail s upozorněním na nový účet (New Account Alert Mail). Poté musí zasílání emailů fungovat.


Zdravím mám taky problém s potvrzovacím emailem při registraci někoho v eshopu, při uskutečnění objednávky a ještě s tím, že zákazníkovi nepřijde automaticky potvrzovací email. Přikládám jak mám zaškrtnuté políčka
Obrázek

Budu vděčný za jakoukoli radu.
Moc díky ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OpenCart - nechce odesilat Mail potvrzeni atd
PříspěvekNapsal: 17 úno 2013 23:12 

Registrován:
03 úno 2013 12:50
Příspěvky:
6
Dobrý večer, prosím, povedlo se Vám nakonec ty e-maily rozchodit? Mi se to rovněž nedaří, nevím kde je problém. Nemám zde sice hosting, vím, že je tato diskuze určena zákazníkům, ale to jsem při vyřizování hostingu ještě něvěděl. Prosím poraďte s těmi e-maily, pokud jste to dořešili. Děkuji Petr S.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OpenCart - nechce odesilat Mail potvrzeni atd
PříspěvekNapsal: 17 úno 2013 23:53 

Registrován:
03 úno 2013 12:50
Příspěvky:
6
tak jsem se na netu dopátral této odpovědi :

Příčinou je bug v Opencartu, konkrétně dvojí odřádkování v hlavičkách emailu. Naše ochrana pak takový email zahodí, protože neodpovídá specifikaci. Řešením je upravit v Opencartu soubor mail.php. Nahraďte řádek:

$header .= 'Content-Type: multipart/related; boundary="' . $boundary . '"' . $this->newline . $this->newline;

řádkem

$header .= 'Content-Type: multipart/related; boundary="' . $boundary . '"' . $this->newline;

ale bohužel tento kod nemohu v souboru e-mail najít. Open cart mi jednoduchostí vyhovuje, ale začínám mít trošku obavy, že kvalitou na prestashop asi nemá... Poradíte někdo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OpenCart - nechce odesilat Mail potvrzeni atd
PříspěvekNapsal: 18 úno 2013 12:17 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

jakou používáte verzi? Mám verzi 1.5.5 a tento řádek
Kód:
$header .= 'Content-Type: multipart/related; boundary="' . $boundary . '"' . $this->newline . $this->newline;
v souboru mail.php je na řádku 97.
Ve verzi 1.5.5.1 je také na řádku 97.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OpenCart - nechce odesilat Mail potvrzeni atd
PříspěvekNapsal: 18 úno 2013 17:48 

Registrován:
03 úno 2013 12:50
Příspěvky:
6
dobrý den, tak děkuji za radu, kod jsem změnil, ale problém se tím nevyřešil. Nicméně děkuji za radu. Mám stránky www.trendy-moda.cz ale v programu, který již technicky nevyhovuje. Proto jsem zkoušel opencart, (začátky na http://sql.trendy-moda.cz/ ) ten mi vyhovuje, ale již několik dní jsem strávil tím, jak vyřešit odesílání e-mailu, bohužel neúspěšně. Zkoušel jsem i "prestu" zde problém nebyl. Ale uživatelsky mi prostě opencart sedí líp. Pane Kučero, mohl by jste mi poradit systém, podobný opencartu?
Ještě jednu poznámku, já když jsem volil hosting, bylo to impulzivní rozhodnutí. Mám jej zaplacený u jiné firmy. Dnes vím, že jakmile mi skončí, jdu jinam a pravděpodobně zde, neboť se mi líbí jak se zákazníky komunikujete. Za to je potřeba poděkovat.
Ještě jednou díky a přeji hezký den, Petr Seifert


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OpenCart - nechce odesilat Mail potvrzeni atd
PříspěvekNapsal: 18 úno 2013 18:02 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

bohužel Vaše stránky nejsou umístěny na Webhostingu C4, kde takové problémy nejsou. Budete se muset obrátit na podporu Vašeho hostingu, třeba máte jen někde špatně nastaveno SMTP odesílání.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OpenCart - nechce odesilat Mail potvrzeni atd
PříspěvekNapsal: 18 úno 2013 18:35 

Registrován:
03 úno 2013 12:50
Příspěvky:
6
jasně už to řeší, uvidíme. Nějaké nastavení je špatně, ale zkoušel jsem před několika dny stránky v prestashopu a z těchto e-maily chodily v pořádku. Z open cartu ne. Je to škoda, opencart mi připadá velmi srozumitelný a jednoduchý pro člověka, který není profík. Faktem je, že se mi lépe orientovalo v souborech v prestě, ale administrace zase lepší opencart. Zo je ale vše otázkou vkusu, každému sedí něco jiného. Nejsem si vědom, že bych něco měnil. Na druhou stranu nejsem profík, tak chyba bude na mé straně. Petr S.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
OpenCart Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz