Právě je 28 bře 2024 20:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: OpenCart 3.0.2.0 - Nastavení adresáře úložiště
PříspěvekNapsal: 31 srp 2017 17:50 
C4 zákazník

Registrován:
07 úno 2011 20:28
Příspěvky:
41
Dobrý den,
po instalaci OpenCart a prvním přihlášením do administrace se mi objevila následující tabulka:
Příloha:
Nástěnka.png
Nástěnka.png [ 164 KiB | Zobrazeno 5112 krát ]


Poradíte jak nastavit nebo co dělat?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OpenCart 3.0.2.0 - Nastavení adresáře úložiště
PříspěvekNapsal: 01 zář 2017 11:05 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

máte na výběr ze dvou možností:

    1. Buď pro adresář úložiště zvolte místo storage nějaký složitý název. Například kombinaci znaků a čísel jako 8Wx4a1Xu12Q, kterou nepůjde jednoduše odhalit. A jako cestu k adresáři zvolte v rozbalovacím seznamu buď první možnost /data/www/domena/web/system/, nebo druhou možnost /data/www/domena/web/.

    2. Nebo si celou instalaci aplikace přesuňte na FTP serveru do nějakého podadresář (např. www) a požádejte si pro web o změnu document root do tohoto podadresáře (standardně přes "Formulář na autorizovaný požadavek" v administraci domény). Pak si v souborech config.php a admin/config.php upravte cesty na nový tvar i s podadresářem. Pro adresář úložiště pak stačí vybrat cestu /data/www/domena/web/ a zadat nějaký název adresáře. V tomto případě můžete klidně ponechat název storage, protože adresář nebude zvenku přístupný.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OpenCart 3.0.2.0 - Nastavení adresáře úložiště
PříspěvekNapsal: 20 úno 2018 19:18 
C4 zákazník

Registrován:
20 úno 2018 18:54
Příspěvky:
10
Dobry den vzhledem k velmi malym upravam na verzi oc 2.3.0.2 jsem smaznul a na cisty server nainstaloval oc 3.0.2.0.
Také se mi zobrazila ta tabulka viz vyse o zmene storage tak jsem zkusil podle navodu
1.zpusob a to místo storage zvolit kombinaci cisel a znaku tezko odhalitelnou napr kc48kj45ij48.

- ponechal jsem moznost v tabulce automaticky a jen jsem napsal radek kc48kj45ij48.
-odkliknul okno ok a vyskocila chyba
- odhlasil jsem se z opencart (opetovne prihlaseni zobrazilo jen error log přes celou stranku)a přes total comander vytvoril slozku kc48kj45ij48 na serveru ve slozce s cestou darkyodadi.cz/opencart3020/ takze nova slozka byla na urovni admin,catalog,image atd.,prekopiroval jsem obsah storage do kc48kj45ij48
-zmenil v config.php cestu místo storage kc48kj45ij48,to same v admin/config.php

stale error log i kdyz podstatne kratsi

usoudil jsem ze jsem to spatne pochopil vse smazal, znovu nakopiroval instalacni balik 3.0.2.0 nainstaloval a nyni mi prosim popiste presneji jak mam postupovat az se poprve prihlasim a vyskoci na me zmena uloziste. je pro me jednodusi prvni moznost reseni vami popisovana.

mam ten novy nazev kc48kj45ij48 napsat do toho okna a potvrdit automaticky nebo manulne nebo mam storage prejmenovat na kc48kj45ij48 a zmenit pristup v configech?

Dekuji za odpoved vas zakaznik Petr darkyodadi.cz/opencart3020/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OpenCart 3.0.2.0 - Nastavení adresáře úložiště
PříspěvekNapsal: 21 úno 2018 12:12 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

pokud se Vám zobrazily nějaké chyby, tak jste nejspíš v rozbalovacím seznamu vybral nějakou špatnou cestu. A při pokusu o manuální zkopírování a nastavení složky jste pravděpodobně zadal chybný tvar cesty. Takže stačí, když budete přesně dodržovat postup uvedený v návodu. Nejprve místo storage zadejte nějaký vlastní název adresáře, např. kc48kj45ij48. A vlevo vedle tohoto textu vyberte v rozbalovacím seznamu buď první možnost, nebo druhou možnost. Ve Vašem případě, kdy instalaci provádíte na webu www.darkyodadi.cz do podsložky opencart3020, tedy vyberete buď první možnost /data/www/darkyodadi.cz/www.darkyodadi.cz/opencart3020/system/, nebo druhou možnost /data/www/darkyodadi.cz/www.darkyodadi.cz/opencart3020/. Pak stačí kliknout na tlačítko "Move (Přesunout)" a mělo by se Vám zobrazit potvrzení o úspěšné akci.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OpenCart 3.0.2.0 - Nastavení adresáře úložiště
PříspěvekNapsal: 21 úno 2018 17:11 
C4 zákazník

Registrován:
20 úno 2018 18:54
Příspěvky:
10
Ano povedlo se jak jste psal dekuji Vam.

Asi jsem udelal pri prvnim pokusu nejakou botu v ceste jak jste psal.

Jeste jsem se chtel zeptat zdali nevite proc se mi v administraci obchodu v zalozce rozsireni-obchod kde by se podle informaci ze stranky https://www.opencart.cz/opencart-verze-3 meli zobrazovat mozne rozsireni placene i neplacene nezobrazuje vubec nic respektive zadne výsledky viz priloha (prvni screen zobrazuje muj eshop a druhy screen zobrazuje jak by to melo vypadat.

Dekuji Petr


Přílohy:
printscreen.odt [432.94 KiB]
265 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OpenCart 3.0.2.0 - Nastavení adresáře úložiště
PříspěvekNapsal: 22 úno 2018 11:44 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

jsem rád, že se Vám podařilo složku nastavit. Pro dotaz ohledně rozšíření, prosím, vytvořte samostatné téma, protože již nesouvisí s aktuálním tématem. Chceme mít fórum přehledné i pro ostatní uživatele, kteří hledají řešení stejného problému. A pokud do příspěvku vkládáte nějaké screenshoty, tak je, prosím, vložte jako standardní obrázky.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
OpenCart Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz