Právě je 25 dub 2024 15:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Magento - Nepřicházejí maily z formulářů
PříspěvekNapsal: 01 dub 2010 16:10 

Registrován:
01 dub 2010 16:00
Příspěvky:
6
Zdravím,

potřeboval bych poradit s e-shopem postaveným na platformě Magento. Máme problém s e-maily u některých formulářů. Když přijde objednávka, e-mail mi dojde, ale pokud chci zaslat kontakt, e-mail na přednastavenou doménu nedorazí. Pokud chceme využít funkce "Poslat známému", opět mu nic nepřijde. Řešili jste někdo podobný problém?

Děkuji všem za jakoukoliv radu.
Marek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magento: Nepřicházejí maily z formulářů
PříspěvekNapsal: 01 dub 2010 17:20 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,
po instalaci aplikace Magento nejsou potřebná žádná další nastavení pro e-maily. Pouze pro formulář "Kontaktujte nás" se musí v administraci zadat kontaktní e-mail. Formulář "Poslat známému" také funguje bez problémů. Prováděl jste nějaké změny v nastavení aplikace?

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magento: Nepřicházejí maily z formulářů
PříspěvekNapsal: 02 dub 2010 09:24 

Registrován:
01 dub 2010 16:00
Příspěvky:
6
Radek Plašil píše:
Dobrý den,
po instalaci aplikace Magento nejsou potřebná žádná další nastavení pro e-maily. Pouze pro formulář "Kontaktujte nás" se musí v administraci zadat kontaktní e-mail. Formulář "Poslat známému" také funguje bez problémů. Prováděl jste nějaké změny v nastavení aplikace?


Dobrý den,

právě jsem taky jen vyplnil e-mail pro kontaktní formulář a pak zapnul v administraci "Poslat známému" a jinak jsem s tím nic nedělal. Teď si zkouším demo přímo na Magentu a po odeslání se to přesměruje zpět na produkt a napíše, že došlo k odeslání zprávy. Na mých stránkách to zůstane na tom formuláři a člověk ani neví, zda se to už odeslalo nebo ne. Zkusím zkontrolovat šablony, neboť jsme kupovali hotovou šablonu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magento: Nepřicházejí maily z formulářů
PříspěvekNapsal: 02 dub 2010 09:39 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Zaktivoval jsem funkci "Poslat známému" i na našich demo stránkách. Na tomto odkazu http://magento.demo1.cz/test/testovaci-produkt.html si můžete otestovat, že vše funguje. Vypadá to opravdu, že bude problém v šabloně.

(Po reinstalaci demo stránek na novou verzi nebude odkaz v příspěvku funkční, formulář "Poslat známému" bude také deaktivován - pro možné zneužití spammery)

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magento: Nepřicházejí maily z formulářů
PříspěvekNapsal: 02 dub 2010 09:51 

Registrován:
01 dub 2010 16:00
Příspěvky:
6
Radek Plašil píše:
Zaktivoval jsem funkci "Poslat známému" i na našich demo stránkách. Na tomto odkazu http://magento.demo1.cz/test/testovaci-produkt.html si můžete otestovat, že vše funguje. Vypadá to opravdu, že bude problém v šabloně.


Máte pravdu, funguje to. Nyní jsem porovnal šablony s původním balíčkem "blank" a vše sedí. Budu se pokoušet dál zjistit, kde je problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magento: Nepřicházejí maily z formulářů
PříspěvekNapsal: 02 dub 2010 10:47 

Registrován:
01 dub 2010 16:00
Příspěvky:
6
Teď mi kontaktní formulář píše následující: "Nelze odeslat Váš požadavek. Prosím zkuste opakovat později"

Co brání odeslání? Nějaká fronta?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magento: Nepřicházejí maily z formulářů
PříspěvekNapsal: 02 dub 2010 13:44 

Registrován:
01 dub 2010 16:00
Příspěvky:
6
Marek Žáček píše:
Teď mi kontaktní formulář píše následující: "Nelze odeslat Váš požadavek. Prosím zkuste opakovat později"

Co brání odeslání? Nějaká fronta?


Pro všechny, kteří mají s tímto problém řeší to následující návod: http://screencastworld.com/2010/03/arti ... ct-us-form

V šabloně chybí následující řádek:
Kód:
<input type="text" name="hideit" id="hideit" value="" style="display:none !important;" />


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magento: Nepřicházejí maily z formulářů
PříspěvekNapsal: 02 dub 2010 14:07 

Registrován:
01 dub 2010 16:00
Příspěvky:
6
Nakonec vše vyřešeno. Potvrzuji slova Radka Plašila. Problém byl v šablonách.

Závěrem musím říct, že je nekompatibilita šablon mezi Magento 1.3 a 1.4. Nové Magento mírně rozšiřuje šablony o různé proměnné, které člověk spatří pouze při srovnání obou soborů například pomocí PSpadu. Takže pokud někdo budete přecházet a nové Magento a šablony máte na starém, doporučuji je velmi pečlivě zkontrolovat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
Magento Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz