Právě je 19 dub 2024 03:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Joomla - Základy, jednoduchý template, porfolio
PříspěvekNapsal: 03 úno 2013 00:57 

Registrován:
03 úno 2013 00:34
Příspěvky:
1
Zdravim vsechny, zprvu bych se chtel omluvit za opravdu hloupy dotaz. Ackoliv se programovanim zivim, jakmile neco obsahuje jen zminku o webu, muj mozek stagnuje a rozhodne se, ze se to nebude chapat a nebude se tim zaobirat :]..
Chtel bych si udelat JEDNODUCHE portfolio, uprimne receno, stacilo by bohate mit statickou stranku, kterou jsem si uz kdysi davno napsal a nemel jsem s tim problem. Ovsem rozhodl jsem se to prepsat do ponekud "komplexnejsi" formy a premyslel jsem nad tim, ze bych si napsal jednoduche MVC a mel bych tak ulehcene pripadne prepsani nejakych casti, doplneni webu, ci podobne zalezitosti.
Ovsem jsem dost liny tvor a s vlastnim MVC se mi nechce delat a tak jsem se rozhodl pro redakcni system, avsak zjistil jsem, ze jednodussi by bylo stranky nechat opravdu staticky nebo po 20letech hledani a zjistovani si opravdu napsat vlastni MVC.

Rad bych opravdu velice JEDNODUCHY design, minimum ruznych modulu a ja nevim ceho vseho (zadny facebook liker, zadny komenty, jen 5 sekci - o me, reference, .....).

Nemohu vsak nikde najit zadnou rozumnou sablonu a ponekud se poradne ani v joomle nevyznam, je tu nekdo, kdo by me mohl navest, jak postupovat?

0) Vykaslat se na joomlu a napsat web staticky (popripade jednoduche MVC??)
1) Jakou sablonu vybrat
2) Upravit kod (offline) a pote nahrat? nebo kod sablony ponechat, nahrat a pote upravovat tim joomlovskym "editorem"
3) atd..

ukazka "rozvrzeni" na nasledujicim odkazu:
http://img685.imageshack.us/img685/1410/showkw.jpg

v cervene casti by se zobrazovali "nahledy" obrazku (po rozkliknuti by se zobrazil lightbox s full size obrazkem, leva "main" cast by zobrazovala v tomto pripade tabulku jen s jednoduchym javascriptem, ktery by "zpruhlednoval a znepruhlednoval" napisy po najeti mysi, to vse nebude treba i pomoci jquery problem)..
Zkratka receno resim problem, jestli je vhodne vubec joomlu pouzit, nebo si napsat vlastni MVC nebo pouzit napriklad Nette atd..

Mockrat dekuji za vsechny rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla - zaklady, jednoducha template, porfolio
PříspěvekNapsal: 12 úno 2013 09:11 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

doporučuji Vám se podívat na oficiální stránky Joomla, kde je několik desítek šablon a theme na výběr ke stažení zdarma, ale také na jiných stránkách je plno vzhledů.

Upravovat offline šablonu Vám nedoporučuji, doporučuji nainstalovat na web a až poté upravovat soubor po souboru, tam také můžete určit rychleji kde máte chybu, než dělat vše offline a potom teprve hledat chybu pokud by nějaká byla.
Za mě doporučuji upravovat základní šablonu, které je v Joomla přednastavena.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
Joomla partneři

Seznam všech partnerů

Joomla Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz