Právě je 29 bře 2024 08:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Joomla - Rozdíl mezi jUpgrade a JUpragePro
PříspěvekNapsal: 12 úno 2013 01:58 

Registrován:
11 led 2013 04:49
Příspěvky:
16
Dobrý den, byl by někdo schopen popsat rozdíl v používání těchto komponent? JUpragePro by mělo být jednoduší než používání JUprage, ale prý se nějak propojuje s nějakou komponentou (možná s tou JUprage na J.1.5) a instaluje se už rovnou na nový čistý web (bez demo dat) J.2.5. Je tomu skutečně tak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla - Rozdíl mezi jUpgrade a JUpragePro
PříspěvekNapsal: 16 úno 2013 14:56 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 12:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

používal jsem JUpgradePRO a byl jsem s ním spokojený, dříve jsem používal chvíli také JUpgrade, který se mi nelíbil, měl málo možností a aktualizace byla pouze pro starší verze oproti JUpgradePRO.
JUpgrade je také starší a je určen pro verze z 1.5 do 2.5, zatímco JUpgradePRO je určen pro verze z 1.5 do 2.5, 3.0.

Pokud si vybíráte jeden z nich, doporučil bych Vám JUpgradePRO.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla - Rozdíl mezi jUpgrade a JUpragePro
PříspěvekNapsal: 16 úno 2013 23:36 

Registrován:
11 led 2013 04:49
Příspěvky:
16
Dobrý den, mohu požádat o krátký návod? Z těch stránek mi není přesně jasný postup a pokus s tím máte nějaké zkušenosti budu velmi rád za radu. A nebudu určitě sám :) Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla - Rozdíl mezi jUpgrade a JUpragePro
PříspěvekNapsal: 17 úno 2013 10:31 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 12:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

pokud máte s něčím problém, popište zde co Vám přesně nefunguje. Můžete využit také náš návod zde, kde je návod jak používat plugin a aktualizovat Joomla pomocí jUpgrade, pokud chcete provést aktualizaci na aktuální verzi využijte jUpgradePro, ve kterém je postup podobný.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla - Rozdíl mezi jUpgrade a JUpragePro
PříspěvekNapsal: 17 úno 2013 13:27 

Registrován:
11 led 2013 04:49
Příspěvky:
16
Dobrý den pane Kučero, děkuji za odpověď. Právě o tu podobnost mi jde. Je ten postup naprosto stejný? Mohl by jste to trošičku rozvést (nemusí to být sloh) ;) I váš kolega (po tel. kontaktu) se mi přiznal, že z návodu JUpgradePRO z odkazu na stránkách přesně neví, zda jen ten postup stejný. Osobně mám jen zkušenost s JUpgrade a mohl bych vyprávět :-) Až tak bezproblémové to není a zjistil jsem dost věcí, které z žádného návodu (ani článku) nevyčtete. Např. import dat (po migraci) ze šablony pro J!1.5 do stejné šablony pro verzi v J!2.5. atd. Testoval jsem vše na localu i na vašem webu. Sám rád poradím (i na vašem fóru), ale teď bych ocenil nějakou zkušenost a jednoduchý návod v bodech. Parametry zvládnu nastavit. Jde mi jen o jistotu v postupu. Jsem váš klient a ocenil bych trochu konkrétnější odpověď. Děkuji za pochopení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla - Rozdíl mezi jUpgrade a JUpragePro
PříspěvekNapsal: 17 úno 2013 15:06 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 12:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

stáhněte si jUpgradePro zde, bude třeba objednat plugin, ale je zdarma, stačí vytvořit objednávku a do emailu Vám příjde odkaz ke stažení.
Před spuštěním jUpgradePro bych Vám doporučil pro jistotu udělat zálohu databáze, kdyby se něco pokazilo.
Po stažení v administraci v Existion Manager provedete upload pluginu, poté jděte do Components, kde vyberete jUpgradePro, nastavíte si vše potřebné v Options (údaje k databázi, adresu webu atp.), poté možnosti uložíte a vyberete Start Upgrade.
Chvilku počkáte, než se probíhající akce dokončí v Upgrading progress.
Po úspěšném dokončení byste měl mít hotový upgrade.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla - Rozdíl mezi jUpgrade a JUpragePro
PříspěvekNapsal: 17 úno 2013 15:17 

Registrován:
11 led 2013 04:49
Příspěvky:
16
Vše se tedy dělá v J!1.5. Původně jsem měl za to, že se nainstaluje JUpragePro do čisté verze J!2.5 a to přetáhne data ze staré J!1.5 pomocí "nějakého" napojení, což se hodně liší od bežného postupu u starší verze JUprage. Tak to tedy není? Pokud je to stejný postup, tak tomu rozumím a děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla - Rozdíl mezi jUpgrade a JUpragePro
PříspěvekNapsal: 17 úno 2013 15:24 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 12:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

plugin jUpgradePRO je z verze 1.5 do 2.5 a 3.0, pouze jUpgrade je z verze 1.5 do 2.5.
Základní postup pro jUpgradePRO jsem Vám popsal, ale jinak funguje podobně jako jUpgrade, až na to, že v nastavení v jUpgradePro jsou přidané některé možnosti, které nebyly k dispozici v jUpgrade a ty, které byly v jUpgrade nejsou k dispozici v nastavení jUpgradePro, něříkám, že všechny, ale některé možnosti nastavení co byly v jUpgrade nejsou v novější verzi jUpgradePRO k dispozici.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla - Rozdíl mezi jUpgrade a JUpragePro
PříspěvekNapsal: 17 úno 2013 15:42 

Registrován:
11 led 2013 04:49
Příspěvky:
16
Tak to zajímavé, já měl verzi J!1.5.x a migroval jsem na J!2.5.8 a jUpgrade se "povedlo". Možna to byl problém některých komplikací. No vyzkouším to a uvídím ;) Děkuji za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla - Rozdíl mezi jUpgrade a JUpragePro
PříspěvekNapsal: 17 úno 2013 15:44 

Registrován:
11 led 2013 04:49
Příspěvky:
16
Tak pozor to hloupost (z mé strany). Asi se pletu. :o Budu se muset podívat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
Joomla partneři

Seznam všech partnerů

Joomla Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz