Právě je 24 dub 2024 14:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Joomla - J2XML migrace - Nesprávně uložené české znaky
PříspěvekNapsal: 11 zář 2017 12:59 
C4 zákazník

Registrován:
11 zář 2017 12:53
Příspěvky:
2
Pokousim se importovat obsah Joomla databaze, konkretne jde o situaci, kdy potrebuji migrovat obsah z Joomla databaze verze 1.5 do Joomla databaze verze 3.7 pomoci pluginu J2XML.

Export ze zdrojove databaze - bez problemu:
[phpMyAdmin] - collation database nastaveno na utf_general_ci
Téměř půldruhého tisíciletí uplynulo od doby, kdy téměř neznámý mladý král Artuš hájil Británii proti saským vetřelcům. Jeho jméno však nezůstalo jen na stránkách historie. Naopak! Nechejme se tedy i my unášet časem a vydejme se společně na hrad Camelot. Jen kouzelník Merlin ví, co nás na této cestě čeká. Nechť čest a spravedlnost zdobí naše erby ve světě rytířů, urozených dam, draků a obrů...

Vytvoreny .xml soubor - bez problemu:
[Notepad++] - encoded in UTF-8
Téměř půldruhého tisíciletí uplynulo od doby, kdy téměř neznámý mladý král Artuš hájil Británii proti saským vetřelcům. Jeho jméno však nezůstalo jen na stránkách historie. Naopak! Nechejme se tedy i my unášet časem a vydejme se společně na hrad Camelot. Jen kouzelník Merlin ví, co nás na této cestě čeká. Nechť čest a spravedlnost zdobí naše erby ve světě rytířů, urozených dam, draků a obrů...

Import do cilove databaze - ceske znaky zapsany jako UTF-8 Escaped characters:
[phpMyAdmin] - collation database nastaveno na utf_general_ci, zkousel jsem ale i utfmb4_general_ci, utf_czech_ci, utfmb4_czech_ci
Tém%u011B%u0159 p%u016Fldruhého tisíciletí uplynulo od doby, kdy tém%u011B%u0159 neznámý mladý král Artu%u0161 hájil Británii proti saským vet%u0159elc%u016Fm. Jeho jméno v%u0161ak nez%u016Fstalo jen na stránkách historie. Naopak! Nechejme se tedy i my uná%u0161et %u010Dasem a vydejme se spole%u010Dn%u011B na hrad Camelot. Jen kouzelník Merlin ví, co nás na této cest%u011B %u010Deká. Nech%u0165 %u010Dest a spravedlnost zdobí na%u0161e erby ve sv%u011Bt%u011B rytí%u0159%u016F, urozených dam, drak%u016F a obr%u016F...

Co musim zmenit, abych dokazal spravne ulozit importovane clanky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla - J2XML migrace - Nesprávně uložené české znaky
PříspěvekNapsal: 12 zář 2017 12:53 
C4 podpora
C4 podpora
Online

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

testoval jsem migraci článků pomocí komponenty J2XML a žádný problém se znaky nenastal. Na této stránce naleznete kompletní návod migrace obsahu z Joomla 1.5 do Joomla 3.x. Žádná speciální nastavení nebyla nutná, zjednodušeně byl postup následující:

  1. Do Joomla 1.5 jsem nainstaloval komponentu J2XML 1.5 a provedl export obsahu do formátu xml.
  2. Do Joomla 3.7 jsem nainstalovat komponentu J2XML 3.3 a plugin Importer 1.5 for J2XML a provedl import xml.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla - J2XML migrace - Nesprávně uložené české znaky
PříspěvekNapsal: 12 zář 2017 14:54 
C4 zákazník

Registrován:
11 zář 2017 12:53
Příspěvky:
2
Tak alespoň dle výsledku mého velmi rychlého pokusu se zdá, že to, co jste napsal, skutečně funguje. Ověřím to ale ještě jednou pořádně - smažu jak databázi, tak celý filesystem, opětovně nainstaluji Joomla 3.7 CMS, J2XML komponentu ve verzi 3.3.20 a Importer 1.5 for J2XML plugin ve verzi 3.3.23.

Nejpravděpodobnjší příčinou mnou původně hlášeného problému je odlišná verze J2XML komponenty a Importer 1.5 for J2XML pluginu. Instaloval jsem (a také poté použil) novější beta verze z následující stránky - nutno podotknout, že hlavně kvůli tomu, že je na stránce uvedeno 'J2XML 3.7 is the latest version of J2XML designed to work with Joomla! 3.7' (varování jsem si všimnul také:-):

J2XML 3.7 | https://www.eshiol.it/joomla/j2xml/joomla37.html

Děkuji za pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
Joomla partneři

Seznam všech partnerů

Joomla Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz