Právě je 19 bře 2024 05:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Joomla a VirtueMart - Rozesílání spamu
PříspěvekNapsal: 10 črc 2015 08:03 
C4 zákazník

Registrován:
03 říj 2010 08:39
Příspěvky:
27
Dobrý den,
provozuji obchod na VirtueMart pod Joomla. Nemám tam žádné ankety apod. (nebo nejsem si vědom) a dle záznamu v access logu v administračnim rozhraní
dochází k rozesilání spamu prostrednictvim teto URL.
Jak toto zamezit popřípadě kde seženu návod na instalaci nějakého programu, který by tomu zamezil.

Děkuji a s pozdravem Peružek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla a VirtueMart - Rozesílání spamu
PříspěvekNapsal: 13 črc 2015 10:30 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8490
Dobrý den,

a používáte poslední verzi aplikace Joomla a rozšíření VirtueMart (příp. ostatních rozšíření)? Jestli ano, nemůže docházet ke zneužívány stránek pro rozesílání spamu. Samozřejmě pokud nedošlo k napadení stránek jiným způsobem (viz Joomla 1.5 - Odvirování napadených stránek).

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla a VirtueMart - Rozesílání spamu
PříspěvekNapsal: 20 črc 2015 17:36 
Uživatelský avatar

Registrován:
25 pro 2010 12:02
Příspěvky:
290
Podívejte se do toho logu, které soubory to volá a ty smažte nebo obnovte ze zálohy, také se podívejte do .htaccess a do index.php jestli tam není škodlivý kód. Jinak kdysi dávno ti zmetci cpali php programy i do adresáře images/, tam jsou ale jenom obrázky, tedy stačilo do něj umístit soubor .htaccess s obsahem
Kód:
<FilesMatch .*\.(php|php5|htm|html)>
  Order Deny,Allow
  Deny from all
</FilesMatch>


Program pokud vím, tak na to žádný není. Joa ještě se podívejte do toho logu, z jaké IP adresy se ty soubory volají a ta se dá také zablokovat v .htaccess. Já tedy blokuji celé Rusko a Ukrajinu a mám klid.

_________________
Joomla + VirtueMart + cs = eCommerce_cs-CZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: VirtueMart - Spam přes "Doporučte tento produkt kamarádovi"
PříspěvekNapsal: 07 črc 2016 17:33 
C4 zákazník

Registrován:
06 led 2011 17:51
Příspěvky:
73
Řeším rozesílání spamu přes web na Joomla 1.5 (aktualizace prozatím nemožná). Dle access logu jsem zjistil, že to je nejspíše přes formulář "Doporučte tento produkt kamarádovi" ... tuto funkci vůbec nepoužívám. "Zeptejte se na tento produkt" mám chráněný pomocí captcha obrázku, ale o doporučení jsem ani netušil, že to tam je. Který skript smazat případně upravit? Funkci doporučení využívat nebudu, můžu to klidně smáznout. Díky za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VirtueMart - Spam přes "Doporučte tento produkt kamarádovi"
PříspěvekNapsal: 08 črc 2016 08:54 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8490
Belial píše:
Řeším rozesílání spamu přes web na Joomla 1.5 (aktualizace prozatím nemožná). Dle access logu jsem zjistil, že to je nejspíše přes formulář "Doporučte tento produkt kamarádovi" ... tuto funkci vůbec nepoužívám. "Zeptejte se na tento produkt" mám chráněný pomocí captcha obrázku, ale o doporučení jsem ani netušil, že to tam je. Který skript smazat případně upravit? Funkci doporučení využívat nebudu, můžu to klidně smáznout. Díky za rady.

Dobrý den,

vytvořil jsem pro Váš dotaz samostatné téma VirtueMart - Spam přes "Doporučte tento produkt kamarádovi", protože souvisí vyloženě s aplikací VirtueMart a je jasná příčina problému.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
Joomla partneři

Seznam všech partnerů

Joomla Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz